Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw nagłośnienia BOSE


Rekomendowane odpowiedzi

jakby sie udało taki zestaw wyrwać na allegro to pewnie też bym się zainteresował, ale z Bose są głównie wzmacniacze i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby to wyrwać, to pół biedy... ale żeby znaleźć schemat jak to ogarnąć to drugie ;)

Z tego co już ustaliłem, to sygnał z radia z głośników idzie najpierw do wzmacniacza (4 kanały), a później jest rozdzielany na poszczególne głośniki, tylko który kabel od wzmacniacza odpowiada za poszczególne kanały? I które kable są odpowiedzialne za zasilanie, a które za podłączenie do sieci can - o ile w ogóle?

 

Nowe zdania zaczynamy z dużej litery ;) ;) ;) Aston76

 

Jeżeli to Cię tak bardzo kuje w oczy to zacznij zwracać uwagę wszystkim, bo choćby w tym temacie, wg Twoich kryteriów - jest bałagan. Poza tym uważam, że nie to jest istotą tego forum / to tak na marginesie / piotroszczaq

Edytowane przez piotroszczaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie urywa, ale miałem jakiś czas temu Peugeota 206, wrzuciłem do niego oryginalny JBL i jak na moje potrzeby, w zupełności wystarczał, a Bose odsłuchiwałem w Lagunie Coupe i grało to fajnie - wg moich odczuć oczywiście. Także jak ktoś mógłby pomóc w zorganizowaniu schematu byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki zestaw pewnie trzeba będzie z 1000zł wyłożyć, a w tych pieniądzach uda się już wygłuszyć drzwi i może jakiś komplet głośników na przód wstawić + wzmacniacz, szału prawdopodobnie nie będzie, ale będzie lepiej niż fabryczne papierówki i problem ze zdobyciem mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

posiadam Megane w wersji Bose i muszę przyznać ze smutkiem, że nie uważam tego systemu grającego za wybitny... jest co najwyżej "dobry". Moim zdaniem tak powinien brzmieć standardowy system, a Bose dopiero powinno dodać fajerwerki. Gdyby nie piękne 17" felgi i nawigacja w cenie tej wersji to bym żałował tego zakupu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też mam Bose, odradzam, system nawet nie jest przeciętny. Jak chcesz ]mieć jakiś fajny sprzęt oddaj samochód do dobrego car audio, tylko to będzie kosztować

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Lista gratów, które potrzebne są do odpalenia BOSE:

-radio np o numerach 28 115 9638R

-wzmacniacz od megany albo scenica (od laguny i koleosa raczej nie pasuje - zupełnie inny z wyglądu)

-instalacja pod deskę z wersji bose - numery jak znajdę to podam

-wykładzina podłogowa - w tej wersji pasażer pod nogami nie ma schowka

-podłoga pod nogi pasażera - jest częściowo plastikowa i blaszana, pełni rolę osłony subwoofera

-subwoofer pod fotel pasażera (plastikowy bubel), przykręcony bezpośrednio do podłogi.

-4 głośniki Bose + 4 gwizdki (jeden gwizdek w ASO to koszt ok 65zł).

 

Wzmacniacz jest przykręcony nad schowkiem przed pasażerem, wzmacniacz ma specjalną blachę z mocowaniem do stelaża konsoli. Przykręcany jest z lewej strony, a C-Box z prawej. Instalacja wiele się chyba nie różni i raczej tylko na odcinku radio - wzmacniacz. Razem z wiązką do prawych drzwi idą 2 kable do subwoofera.

 

Dodano: 28 sie 2014 - 23:14

odświeżam.

 

Czy ktoś ma może informację, jaką moc ma wzmacniacz w wersji Bose?

Jeden głośnik Bose w przednie drzwi to koszt w aso ok 200zł. Czyli same głośniki Bose na przód to jakieś 530zł (200+200+65+65), to dużo.

 

Myślę, żeby zrobić instalację, wzmacniacz i subwoofer z Bose, a głośniki zastąpić czymś lepszym, w podobnych pieniądzach.

 

Może ktoś poleci głośniki, którymi można by zastapić oryginalne Bose z przednich drzwi oraz z subwoofera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wzmacniacz oryginalny Bose, a głośniki (130mm) chcę wsadzić inne. Wydaje mi się, że znajdę lepsze głośniki niż fabryczne Bose w cenie do 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś dane techniczne tego wzmacniacza podasz? Za 400zł można kupić dobre głośniki, spokojnie, aczkolwiek od 130 nie oczekuj tyle co od 165, chociaż nie powinno być źle, raczej nastawaiłbym się na kicka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

danych wzmacniacza nie mam, ale postaram się dowiedzieć jakie głośniki są w Bose - może to nas trochę naprowadzi.

 

Dodano: 11 wrz 2014 - 20:46

Dobra, powoli ruszam z tematem.

 

Na początek parę zdjęć. Udało mi się zdobyć głośniki w drzwi, subwoofer i wzmacniacz.

Tak to wygląda:

1. głośniki Bose i po lewej jeden zwykły głośnik od arkamysa

thumb_hosting_zdjec_1410460183__1.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1410460307__2.jpg

 

Porównanie "magnesu" zwykłego głośnika i Bose. Bose ma mniejszy!

thumb_hosting_zdjec_1410460322__3.jpg

 

Głośnik Bose przód:

thumb_hosting_zdjec_1410460370__4_przod.jpg

Bose tył:

thumb_hosting_zdjec_1410460400__5.jpg

 

Pełna profeska, rameczka w przednie drzwi też będzie :)

thumb_hosting_zdjec_1410460418__6.jpg

 

Subwoofer ze zdjętą osłoną:

thumb_hosting_zdjec_1410460451__7.jpg

 

Naklejka z głośnika subwoofera:

thumb_hosting_zdjec_1410460481__8.jpg

 

Bebechy wzmacniacza:

thumb_hosting_zdjec_1410460514__9.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1410460536__10.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1410460552__11.jpg

 

Wrażenia:

Nie wygląda to imponująco :rolleyes:

Subwoofer wygląda jakby go chińczyk z resztek plastiku robił. Jest dość lekki, obudowa zwykły, tani plastik. Membrana głośnika suba solidna, głośnik sam w sobie jest ciężki, metalowy. Może jakoś to zagra.

 

Głośniki jakoś specjalnie się nie wyróżniają wykonaniem w porównaniu do zwykłych arkamysów. Platikowe made in china. Chyba nie będę na to tracił czasu i kupię coś markowego.

 

Wzmacniacz - nie znam się na tym, ale chyba mocny nie jest sądząc po elektronice, która jest w środku - stwierdzenie kompletnego laika :)

 

Została mi jeszcze wiązka, podłoga i wzmocnienie podłogi.

 

Czy ktoś poleci jakieś głośniki 13cm, które dobrze zagrają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!