Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw nagłośnienia BOSE


Rekomendowane odpowiedzi

mam radio od bose - jest chyba jedynie jedna różnica od zwykłego: oprócz logo wyświetlającego się po włączeniu radia, sygnał wyjściowy na głośniki jest nieco słabszy. Zobacz proszę post o kostkach audio (Fluence), tam jest rozpiska kostki 12/32 piny od bose.

Fakt - ten wzmacniacz to jest jakiś słabawy... widać po średnicach kabli wyjściowych na głośniki.

To ja może dołoże jeszcze jedno pytanie do kolegów - czy w fluence sub również jest pod nogami pasażera? Mam w bagażniku dziwnie okrągłe miejsce - od spodu półki (góra bagażnika). Z racji tego że jest to blacha - czy może być to miejsce na Suba?

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubaso ta rozpiska jest od radia z dwoma pokrętłami z phI?

http://megane.com.pl/topic/56528-zlacza-radia-wtyczki/page__view__findpost__p__405803

 

Ja sobie załatwię wiązkę od Megany Bose i wtedy polecę po kablach. Jedną znalazłem od scenica III Bose, tylko sprzedawca jak usłyszał, że to wiązka od Bose to chyba pomyślał, że ma nie wiadomo jaki skarb i zażyczył sobie 400zł bez możliwości negocjacji. Normalnie za całe wiązki pod deskę sobie życzą od 80 do 200zł.

 

Przejrzałem zdjęcia Fluence Bose na grafice google i wygląda na to, że jeden głośnik jest w tylnej półce, a wzmacniacz wygląda jak ten z laguny i koleosa.

Czyli jest szansa, że skoro radia w meganach i fluencach są takie same, a wzmacniacze są inne, to ten większy wzmacniacz teoretycznie też może pasować do megany. Tylko czy jest sens pakować większy wzmacniacz, skoro ten mały napędza głośniki 16cm w scenicu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem zestaw focal 13 cm za 349zl - wg opinii powinno dobrze zagrać, mimo że z 13stek wiele się nie da wycisnąć. Ja na początek założę wzmacniacz i suba. Głośniki to nie problem, można w każdej chwili zmienić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt cały zestaw nie ma jednego mocnego punktu:

- radio to jakaś porażka - nawet nie ma oddzielnego sterowania sub-em, a regulacja tylko sopran i bas to...

- głośniki bose przypominają mi te z ...lanosa (13-ki tej samej klasy)

- wzmacniacz chyba zrobili jak dla skutera - tylko duży radiator

- sub ... w plastykowej obudowie

No ale i tak chce to mieć - przynajmniej częściowo. Nie chce mi się bawić już w pełne car audio, chce zrobić dobry zestaw pod głośniki - coś na wzór standardowego w innych autach, także pewnie dołoże wzmacniacz do zwykłych głośników nie bose.

 

Dodano: 13 wrz 2014 - 16:54

kubaso ta rozpiska jest od radia z dwoma pokrętłami z phI?

http://megane.com.pl...post__p__405803

od takiego:

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=16372

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kubaso ruszyłeś coś w temacie?

Ja wiązki Bose nadal nie mam, ale udało mi się dorwać stelaż pod nogi pasażera za 25zł :) Czyli subwoofer mógłbym już montować.

Zastanawiam się, co zrobić z tą instalacją. Podłączyłem radio od Bose i nie działa ze standardowym zestawem arkamys 3d (radio gra bardzo głośno, ale nie działa zmiana głośności ani na radiu, ani na pilocie, nie mogę sparować telefonu z BT - zmiana konfiguracji clipem w żaden sposób nie pomaga).

Pomysł jest taki, żeby nie bawić się we wiązkę Bose, a z zestawu skorzystać tylko z suba pod nogi pasażera. Tylko pytanie jak wyłapać sygnał na wzmacniacz ze zwykłych głośników, czy wystarczy takie coś:

thumb_hosting_zdjec_1414020022__dsc_0090.jpg

 

?

I zaraz za tym podłączyć wzmacniacz, który poradzi sobie z samym wzmacniaczem, ew ze wzmacniaczem i 2 głośnikami z przodu.

 

Jak dorwę wiązkę bose to wstawiam bose (wszystko mam oprócz wiązki), jak nie to rozważę poważnie powyższy pomysł i też będzie łądnie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wszystko od Bose to zakładam że również wzmacniacz. Nie wiem jaki on sygnał przyjmuje. Sam zrób wiązkę - ja tak się bawie, wtyczki z alledrogo, kable audio i trochę cierpliwości.

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę pewnie zdobędę, ale myślę bardziej przyszłościowo, czy w ogóle ten wzmacniacz Bose wytrzyma jakieś lepsze głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, przepraszam że odkopałem, ale czytam ostatnio dużo w tym temacie.

Posiadam R-Link'a Nawigację.

 

Mam kilka pytań:

1) Czy można zwyczajnie podmienić głośniki zwykłe na te z wersji Bose? same głośniki bez sub'a? Pozostawiając radio jakie mam teraz?

2) Czy nie wymieniając radia można dołożyć wzmacniacz, sub i głośniki od Bose? Tak jak pisaliście powyżej uruchomić clip'em wyjście liniowe?

 

Zależy mi aby nie kombinować za dużo z CarAudio, ma to wyglądać jak najbardziej fabrycznie się da... Na zestaw dedykowany z firmy Focal mnie nie stać,

a troszkę basu bym dodał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!