Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw nagłośnienia BOSE


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi, wkładałeś całe kompletne nagłośnienie BOSE czy tylko sam subwoofer?

Zmieniałeś radio/nawigację? czy jakie programowanie tylko?

 

Pytam, bo mi bardzo doskwiera oryginalne nagłośnienie i chciałbym zrobić przekładkę na BOSE, ale cały komplet.

A dodatkowo mam R-link'a z navi i nie chciał bym z tego rezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Scenika kupiłem za fajne pieniądze praktycznie cały komplet BOSE, radio, wzmacniacz z mocowaniem, część instalacji z wtyczkami do wzmacniacza, fragment kanału wentylacyjnego dla wersji z BOSE, stelaż i metalową pokrywę na suba oraz komplet wszystkich głośników z subwooferem.

Było trochę zabawy: sub wszedł w podłogę bez problemów, trzeba było wyciągnąć fotel na czas montażu, zlikwidować schowek pod nogami pasażera oraz nawiercić otwory w podłodze i trochę cerowania w okablowaniu przy spinaniu wzmacniacza z radiem.

 

Szybko pozazdrościła mi żonka i delikatnie zakomunikowała, ze też chce taką filharmonię z orkiestrą u siebie w Megi 3 Coupe.

Przyznam się, że poszedłem trochę na łatwiznę, kupiłem subwoofer, filtr dolnoprzepustowy i wzmacniacz mono 100W w sklepie elektronicznym i podłączyłem wszystko razem do oryginalnego radia i pozostawiając oryginalne głośniki w drzwiach.

Po uruchomianiu okazało się, że efekt jest zdumiewający i wg. mnie gra lepiej jak zamontowany komplet BOSE w Sceniku ;-) 

Wszystko za sprawą wzmacniacza i filtra dolnoprzepustowego w którym można regulować częstotliwości 20-300Hz, filtr wzmacnia dodatkowo niskie częstotliwości w celu ich podbicia czego nie ma w oryginalnym BOSE. Dochodzi jeszcze mniejsza kubatura aut Coupe vs. Scenic i ciśnienie akustyczne jest lepiej odczuwalne w Coupe.

Dodam, że wcześniej zakupiłem sobie taki subwoofer od BOSE i podłączyłem pod domowy sprzęt audio konkretnie pod wzmacniacz Technics SA-AX6 na wyjście kanału subwoofer i naprawę ten subwoofer nieźle dudni ;-)

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2018 o 18:03, witman napisał:

Nie papuguj.

Nieźle.

A jakieś programowanie clipem robiłeś? Radio oryginalne z auta zostało czy całe radio wymieniłeś z wersji bose?

A wiązkę dołożyłeś cała czy sztukowales? Dodawałeś?

 

Ile czasu zajęło ci zrobienie tego na gotowo?

Dnia 16.12.2018 o 21:45, meganecoupe02 napisał:

miałem takich głośników ze 4 sztuki, dwie mam nadal i wszystkie były identyczne. Co nie pasuje?

 

P.S. Mam wykładzinę dywanową do megane coupe Bose i jeszcze jakieś inne części do Bose.

Hej, daj znać co tam masz z tego Bose.

Bo nie mogę napisać Ci na priva.

 

Robiłeś może przekładkę?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat trochę ucichł,ale wtrącę swoje 3 grosze...W Megane III Coupe wyposażonym w radio Arkamys z BT wystarczy wygłuszyć drzwi i dźwięk jest o niebo lepszy niż Bose...

To oczywiście moja subiektywna ocena.Pojemność drzwi w coupe jest tak duża,że te małe głośniki po wygłuszeniu zagrały głębokim basem...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem oryginalnego suba od BOSE + wzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym do Arkamysa, subwofer jest lepiej wysterowany i ma większego kopa.

Uważam, że gra to lepiej od oryginalnego zestawu BOSE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radia L i P kanał do filtra dolnoprzepustowego, który sumuje sygnały i filtruje przepuszczając tylko niskie częstotliwości, filtr ma dwa potencjometry od regulacji częstotliwościowi i poziomu sygnału na jego wyjściu, dalej na wzmacniacz mono 100W, a do wzmacniacza subwoofer. Regulacja wzmocnienia i częstotliwości na filtrze pozwala na dobre wysterowanie sygnału czego niestety nie ma oryginalnym zestawie BOSE.

   

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam dołożyć taki filtr dolnoprzepustowy do oryginalnego zestawu BOSE, który posiadam w drugim aucie, wtedy będę mógł dopieścić częstotliwość oraz poziom sygnału oryginalnego wzmacniacza BOSE.

Link do filtra  >link<

Oryginalny subwoofer BOSE ma spore możliwości i zastanawiam się czemu oryginalnie jest tak słabo wysterowany.

 

 

 

   

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przeszukuje forum w celu znalezienia informacji o możliwości poprawy nagłośnienia i widzę, że aby odbyło się to bez większego problemu istnieją dwie możliwości:
- fabryczne Bose do megane III

- zestaw focal IFRA 130-6.1

Niestety dla obu rozwiązań występuje jeden problem: Brak dostępności. 

 

A czy ktoś się zastanawiał nad możliwością użycia bose z Clio albo megany IV?
Takie zestawy są dostępne ale czy gośniki będą odpowiedniej wielkości? 

 

Lub czy ktoś ma na sprzedaż któryś ze zestawów powyżej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!