Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.09.2017 o 09:16, konwil napisał:

. Jeśli jest tak jak piszą koledzy, że można zmienić w komputerze ilość litrów, przy których zapala się rezerwa - to ja koniecznie to muszę zrobić. Ale pewnie po gwarancji.

Nie boisz się, że jak zmniejszysz ilość paliwa rezerwy to wzrośnie szansa na zassanie syfu z dna baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie myślałem o tym. W Megane II, przy tym samym silniku (no nie do końca, ale też 1.5 dCi) przejechałem ca. 90 000 km i w trasie (np. wakacyjny wyjazd do Chorwacji, spalanie ca. 5,1 l/100 km) tankowałem jednorazowo powyżej 55 litrów. Czyli w baku teoretycznie było 4-5 (Megane II miała zdaje się 60-litrowy zbiornik). Generalnie system się sprawdzał, więc... Pytanie ile tych litrów faktycznie jest tam ustawionych, bo zakładam również możliwość, że rezerwa zapala się przy prawidłowej ilości paliwa - powiedzmy - 7-8 litrów - ale komputer pokazuje źle. Tylko sprawdzenie coś wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ostatnio jeżdżenia i czwarta rezerwa za mną.

Zapaliła się w momencie: 631,7 km / zużyte komp 48,5 l / średnie komp 7,6 l

Sama ramka ostatniego kwadracika: 662,5 km / zużyte komp 51,0 l / średnie 7,7 l

Tankowanie: przejechane 672,3 km / zużyte komp 51,6 l / średnie 7,6 l // weszło do odbicia 49,52 l, spalanie faktyczne 7,37 l

Czyli uśredniając rezerwa zapaliła się po spaleniu 46,56 l (około 11-12 litrów w baku), ostatni kwadrat zniknął po spaleniu 48,83 l (9-10 litrów w baku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej boli to, że samochód mnie oszukuje... :-) Oby tylko takie zmartwienia: sobota -> komputer pokazuje 47/48 litrów, rezerwa się zapala, jadę prosto na stację i tankuję lekko ponad 50. Pokazywane na komputerze spalanie jest niższe od rzeczywistego o 0,4-0,5 l / 100 km i właściwie powtarza się już po raz któryś, także chyba >>ten typ tak ma<<, przynajmniej mój.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz na jakiej stacji tankowałeś? I może spróbuj tankować na innej stacji? Bo z doświadczenia wiem że na stacji Auchan najwięcej oszukują. Komp. pokazuje że ubyto np. 50 litrów na auchan weszło 55 litrów tak samo w innym marce samochodu tez weszło wiecej. Na innym stacjach to nie ma problemu tylko na 2 stacjach wchodzi nawet o 2 litry mniej niż pokazuje komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję tylko na Shell. Mam tam zaufanie do jakości paliwa i przy okazji zbieram punkty na 3 auta. MII w dieslu tankowałem na tej samej stacji co MIII w benzynie i raczej odpada oszukiwanie stacji paliw, a przynajmniej nie chce mi się w to wierzyć. Kiedyś nawet na tej stacji pracowałem i żadnych wałków tego typu nie było. To co podaje komputer pokrywa się mniej więcej z tym co na dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@airbites, w sumie o tym nie pomyślałem - dzięki za kierunek. Faktycznie samochód (Megane III) tankowałem do tej pory tylko na Shellu (taka zbieżność, ale to inna stacja niż tankuje Kolega @pbet :-) ), gdzie jest tylko dwa dystrybutory, a właściwie jeden na dwie strony i tylko jeden rodzaj ON, więc powtarzalność jest kompletna (zawsze z tej samej strony, ten sam pistolet). Wcześniej Megane II tankowałem na stacji Tesco, ale skoro mi się zgadzało (komputer vs. liczydło na stacji), to po zmianie na Shella nie sprawdzałem już wskazań. Dobry trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie a jak u was z dobijaniem paliwa po pierwszym odbiciu pistoletu? U mnie wchodzi jakieś 0,6l i nie ma opcji na więcej.

Kolejne doświadczenie po raz kolejny pokazujący, że u mnie rezerwa zapala się w okolicach faktycznie spalonych 46 litrów paliwa.

Rezerwa zapaliła się w momencie: 638,6 km / zużyte komp 48,2 l / średnie komp 7,5 l / zasięg 80 km

Tankowanie: przejechane 649,3 km / zużyte komp 49,1 l / średnie 7,5 l // weszło do odbicia 46,12 l / po dobiciu 46,739l, spalanie faktyczne 7,2 l // zasięg 0 km, jeden kwadrat

Czyli uśredniając rezerwa zapaliła się po faktycznym spaleniu 45,98 l (około 12-13 litrów w baku).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :-) Poszukam informacji. Masz może jakiś link do tych "przypadków"? Nie dobijam na siłę i zwykle tylko raz dla pewności, że pistolet nie odbił przypadkowo. Wczoraj sprawdziłem może ze 3 razy, więcej mi się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobijanie w MIII przynosi efekt +1 litr, maksymalnie. W Megane II wyglądało to z goła inaczej: +4-5 litrów, co było już względnie sporą ilością paliwa, które zwłaszcza w trasie się przydawało. Chyba więc czas przyzwyczaić się aby nie dobijać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!