Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dmuchawa nie działa - Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam problem z dmuchawą to znaczy nie działała włączam samochód i cisza jednak po jakimś czasie czasem się załączy wentylator i chodzi na wszystkich 4 biegach.

I tu mam problem w diagnozie czy to wina rezystora wentylatora czy może czegoś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam, 

Przeczytałem kilkanaście odpowiedzi oraz obejrzałem kilka filmików na yt i teraz szukam informacji na temat elementu, który znajduje się po prawej stronie za schowkiem. 

W moim przypadku tam coś huknęło i nawiew przestał działać. 

Wstępnie wymieniłem rezystor oporowy, ale nie pomogło. Dmuchawa nie wygląda na zjaraną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. W mojej Megance 2 ph2 (2007; klima automatyczna; 1,5dci 106km) dziś przestał działać nawiew. Wczoraj jak siedziałem w aucie i czyściłem siedzenia to miałem zjechaną prędkość do zera. Dziś wsiadłem i po kliknięciu "auto" nie było żadnej reakcji. Nie startuje nawiew na żadnych obrotach. Sprawdziłem błędy PyRenem i oprócz błędu świec (który mam od zakupu auta; wymiana świec nie pomogła, ale zimą problemu nie było, więc przełożyłem naprawę na "później") mam 2 kolejne. Jeden w UPC i dotyczy alternatora (DF034; nic nie było tykane w alternatorze) a drugi w klimatyzacji i dotyczy czujnika nasłonecznienia (ten błąd był zawsze w pamięci, a dzisiaj jest jako aktywny; DF026). Bezpiecznik jest sprawny (włożyłem też inny, nowy). Czytałem w tym temacie o tranzystorze i sprawdzeniu dmuchawy na krótko. Dacie jakąś podpowiedź gdzie ten tranzystor się znajduje w ph2 i jakiego szukać? 

Zrzut ekranu (19).png

Zrzut ekranu (17).png

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja ostatnio przy pomocy instrukcji z sukcesem zakończyłem wymianę. 

Moduł jest pod kierownicą takie ustrojstwo z zieloną główka i 2 wtyczki. Jedna idzie do dmuchawy. 

Polecam obejrzeć filmik na yt-mi dużo pomogło. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 25.10.2014 o 22:59, AJKiller napisał:

Witam.

 

Podepnę się pod temat, ponieważ mój problem jest z nim związany.

 

Otóż, co może być przyczyną niedziałania / częściowego działania nawiewu, oprócz tych wymienionych w postach tego tematu? Nawiew potrafi się dać uruchomić po jakimś większym "zatrzęsieniu" pojazdem, np wjazd na tzw. "kocie łby".

Jestem po wymianie tranzystora w module dmuchawy oraz samej dmuchawy na fabrycznie nową Valeo. Bez skutku. Nie próbowałem jeszcze podłączenia dmuchawy "na krótko" oraz sprawdzania miernikiem napięcia na wyjściu modułu. Czy oprócz tranzystora mocy w module mogło tam się coś jeszcze uszkodzić, co powodowałoby częściowe/tymczasowe działanie dmuchawy?

Dodam, że kupiłem nową dmuchawę winiąc zjechane/zawieszone szczotki w silniku jako powód włączania się nawiewu po wstrząsach auta.

Miałem podobny problem , tranzystor wymieniony kable całe , wentylator wymieniony na sprawny i nic  . A więc do rzeczy : kostka podpięta do wentylatora jest na zawias , trzeba nacelować i zamknąć jak nawias . Poruszałem kablami przy wiatraku i zaskoczyło . Powodem była źle zapięta kostka i brak styku na pinach . ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!