Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jazda na holu bez uruchomionego silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 2 tygodni posaidam Renault Megane 2 w sedanie,

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Już 2 razy spalił mi się bezpiecznik Start/Stop. Dziś kupiłem nowy rozrusznik ale nie udało mi się go wymienić a po włożeniu kolejny raz bezpiecznika od razu go pali.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Muszę dostać się do mechanika aby wymienić rozrusznik - moje pytanie czy mogę holować samochód bez możliwości jego uruchomienia?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Po włożeniu karty i naciśnięciu START słyszę pompę paliwa kontroli się zapalają i gasną (tylko silnik nie odpala) czy mogę tak to zostawić i holować auto? czy będą działać hamulce oraz wspomaganie?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Kolego, po co tyle Enterów. Wystarczy raz kliknąć. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz bieg, naciskasz hamulec i wciskasz start. (bez sprzęgła)

Kierownica zostaje odblokowana, działa wszystko jak przy zapłonie ale silnik nie zapala, a co za tym idzie wspomagania hamulców brak, działają dużo ciężej ale działają, oraz nie masz wspomagania kierownicy, ale to w czasie jazdy jest mniejszy problem. Na postoju trudno kierownicą koła skręcić.

Przed holowaniem biegi ustawiasz na neutralny i obowiązkowo na pojeździe wieszasz trójkąt ostrzegawczy widoczny z tyłu.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiar - przepraszam za puste linijki

Dziś próbowałem go przepchnąć i wspomaganie działało ale nie wiem na 100% z hamulcami ciężko chodziły i hamowałem ręcznym.

Wcisnąłem sprzegło + przycisk start

Edytowane przez jonny1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie kierownicy będzie, przynajmniej u mnie tak jest.

Pisałem na podstawie mojego sceniola, a jak próbowałem tej opcji to wspomaganie kierownicy nie działało, tylko blokada się zwolniła.

 

Dodano: 31 paź 2013 - 21:21

Wcisnąłem sprzegło + przycisk start

To kombinacja do odpalania silnika. Włączanie wszystkiego bez rozruchu to bieg, hamulec i start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie latwiej odpalic "z popychu"? Wkladasz karte, naciskasz start i w momencie kiedy powinien krecic ktos pcha auto, Ty wrzucasz 2 bieg, puszczasz sprzeglo i powinno auto odpalic. Już tak kilka meganek odpalilem w awaryjnej sytuacji :)

 

Sent from BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak pisałem z włączonym biegiem, naciśniętym hamulcem i start. W takim układzie nie jest włączany rozrusznik, więc jeśli to jego wina to bezpiecznik się nie przepali i będzie możliwe wówczas odpalanie na popych albo na lince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabronić czegoś można prawem, w tym przypadku może co najwyżej być niezalecane, a poza tym nikt nie ma prawa zabronić takich praktyk właścicielowi auta. To Jego sprawa co z nim z robi i jak go użytkuje...

Nie zaleca się takiego rozruchu, bo w dzisiejszych czasach jest wielu kierowców debili, którzy maja nikle pojęcie co do czego pod maską służy i jakie ma znaczenie. Nawet korki na bagnecie i zbiorniczku płynu do wycieraczek z powodu nich są żółte. Nikt w takim razie w koncernie samochodowym nie będzie brał odpowiedzialności za powstałe szkody.

Jeśli jednak holowanie, rozruch przez zaciąganie, czy pchanie jest robiony z głową i przez kierowce znającego zasady, nic się z autem nie stanie, ani nie będzie to dla niego szkodliwe.. Trudno to jednak w instrukcji tak opisać i dopuścić takie praktyki tylko dla rozsądnych i wprawionych kierowców.

Jeśli nadal masz wątpliwości, to wskaż mi różnicę pomiędzy rozruchem na zaciąg, a za pomocą rozrusznika, oraz zaciągiem i szeroko zalecanym hamowaniem silnikiem. W obydwu przypadkach silnik nie pracuje, a jest kręcony od strony koła zamachowego, w pierwszym przypadku przez rozrusznik, w drugim przez toczący się pojazd, poprzez koła, układ różnicowy, skrzynię biegów i sprzęgło, by również tym kołem zamachowym i wałem poruszać.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledze chodziło ze zabronione jest holowanie pojazdu bez odpalonego silnika, w takim wypadku można holować jedynie na sztywnym holu. (Według kodeksu ruchu drogowego)

 

Wspomaganie tak jak mówili wcześniej koledzy w zależności od softu, a hamulce nie będą miały wspomagania ponieważ pompa podciśnienia napędzana jest z wałka rozrządu.

Edytowane przez skizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a hamulce nie będą miały wspomagania ponieważ pompa podciśnienia napędzana jest z wałka rozrządu.

W dieslu ale raczej nie w 1,6 16V którego dotyczy ten temat. (odpowiedzi udzielane są na pytania stawiane w 1 poście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zdziwiłem bo myślałem że wspomaganie kierownicy i wspomaganie hamowania nie jest uzależnione od rodzaju napędu (PB/ON)czy też softu ale człowiek uczy się całe życie. W poprzednich autach bez uruchomionego silnika nie miałem wspomagania hamulca a tu w M 1,6 16V jest inaczej. Po za tematem dawno temu jak często holowałem auto znajomej zastanawiałem się czy nie kupić czegoś takiego http://allegro.pl/sztywny-hol-2000-kg-180cm-z-atestem-tuv-gs-vat-i3650686466.html Bo nbałem się o tył mojego auta podczas holu ale dawaliśmy rade a teraz znajoma ma lepsze auto i męża jako auto-pomoc :)

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zdziwiłem bo myślałem że wspomaganie kierownicy i wspomaganie hamowania nie jest uzależnione od rodzaju napędu (PB/ON)czy też softu ale człowiek uczy się całe życie

W starszych wersjach wspomaganie kierownicy było hydrauliczne, a pompę napędzał silnik, w nowszych wspomaganie jest elektryczne i od softu zależy czy bez rozruchu silnika działa czy nie.

Co do wspomagania hamulca jest jak było. W dieslach pompa wacum wytwarzająca podciśnienie, w benzyniakach tłoki, a podciśnienie jest takie jak w kolektorze ssącym.

Tu niestety czy w jednym czy w drugim przypadku silnik musi pracować by było wspomaganie, co nie oznacza że hamulce bez podciśnienia w serwie nie działają.

Działają ale twardo i trzeba więcej siły przy naciskaniu na pedał hamulca.

Identycznie przy wspomaganiu kierownicy. Na postoju trudno kierownicą obrócić, w czasie jazdy bez wspomagania (na holu) jest to możliwe i nawet sprawnie to się odbywa.

Czyli zgodnie z przepisami mamy i kierowanie pojazdem i hamulce. Teraz jeszcze aku musi być na tyle sprawny by oświetlenie działało i trójkąt na holowanym pojeździe w widocznym z tyłu miejscu.

Zabronione natomiast jest holowanie pojazdu sprawnego.

http://kodeks-drogowy.org/ruch-drogowy/ruch-pojazdow/holowanie

Tu głównie jest dyskusyjny punkt 2 podpunkt 2 ale w megankach nie ma to zastosowania.

Bez pracującego silnika hamulce są sprawne ale bez wspomagania. (jesli awaria samych hamulców nie dotyczy)

Punkt ten odnosi się przede wszystkim do układów hamulcowych pneumatycznych, gdzie niepracujący silnik nie wytwarza sprężonego powietrza do rozparcia tłoczków w cylindrach hamulców. Meganki i sceniole (a także inne osobówki) mają płyn hamulcowy i pompę hydrauliczną, która wytwarza to ciśnienie. Podciśnienie wytwarzane przez pracujący silnik tylko pomaga naciskać na hamulec, by można to robić z mniejszym wysiłkiem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!