Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

13,3-13,5V prąd ładowania i co dalej z aku.


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie występuje odzysk energii tylko przez alternator przy zwalnianiu prędkości alternator przechodzi w funkcję pełnego ładowania u mnie jest nawet 15.0v gdy zwalniam silnikiem obciaza przez to slinik odzyskuje energię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pięcioletni akumulator to nie jest źle. A to, że momentami masz tylko 12,0 V -12,2 V to właśnie efekt zastosowanego systemu ESM ( Energy Smart Management). Podczas przyśpieszania prąd jest pobierany tylko z akumulatora stąd takie spadki napięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy ktoś może się orientuje czy po wymianie alternatora 120A na 150A (bo w MIII 1.5 dci były i takie i takie) trzeba coś zmieniać CLIPem. Co się stanie jak wymienię alternator na mocniejszy a nie zrobię zmiany w programie, na YT chłopak wymieniał w Lagunie II i zadziałało bez programowania, ale może tam nie ma tego sterowania mocą?  Dzisiaj na szybko szukałem coś w DDT4ALL ale nic nie znalazłem z ustawieniami alternatora, a dla przykładu w Daci Duster z Sart/Stop w BCM była zakładka Alternator. Jutro zobaczę CLIPEM, ale może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

hej mam M3 1.6 16V2015r chyba z tym wspanialym systemem zarzadzania akumulatorem. Od 3 miesiecy mam nowy aku i aktualnie mam 12.1 V na postoju rano. Nie wyswietla sie zaden monit o koniecznosci ladowania poprzez uruchomienie silnika ani nic takiego ale tez nie mozna powiedziec, ze pali na "dotyk" a samochod startuje z garazu . Teraz jest temp  na plusie wiec na dworze po pracy rowniez odpala ale sie zastanawiam co bedzie jak przyjdzie pojechac w gory i odpalac np. przy minus 10.....

Co mam zrobic wyjac akumulator i doladowac go prostownikiem ? Jak dla mnie to naladowany akumulator w spoczynku ma 12.5 - 12.6V wiec moj jest aktualnie ciagle niedoładowany.

Ma w ogole sens ladowanie prostownikiem skoro system uzna, ze akumulator jest pelny i nie bedzie go ladowac az napiecie spadnie do nie wiem 12.0 V ? 11.5 ;)?

Wiecie moze jak ten system   rozpoznaje stan naladowania akumulatora i jak to ewentualnie zmienic ?

pozdrawiam,

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzylem dzis rano na aku i tak

Zamkniete drzwi przed startem 12.12v

Po uruchonieniu silnika swieca ledy i otwaete drzwi 14 v

Dojechalem do pracy 18 km przed zgaszeniem zmierzylem i bylo 13.22v wlaczone radio ledy swiatla mijania i otwarte drzwi

Pozdrawiam

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby akumulator był niedoładowany a sam alternator nigdy go na 100 % nie naładuje w takim trybie ładowania jak to fabryka wymyśliła. W codziennej kilkugodzinnej jeździe pewnie wszystko byłoby w porządku a  użytkując samochód na krótszych dystansach będzie ciągle niedoładowany. Ja w swoim regularnie co trzy-cztery miesiące doładowuję akumulator prostownikiem bez wyciągania akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!