Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.05.2017 o 15:59, Oskrobany napisał:

Ja po dwukrotnej wymianie chłodnicy klimatyzacji w ciągu jednego roku <_< postanowiłem wstawić metalową siatkę pomiędzy zderzak a chłodnice.

Drobne oczka 2x5 mm skutecznie zablokują "atak" kamieni i innego "syfu" na chłodnię B)

thumb_hosting_zdjec_1494683404__20170430_125928.jpg thumb_hosting_zdjec_1494683865__20170430_101936.jpg thumb_hosting_zdjec_1494683890__20170430_130732.jpg thumb_hosting_zdjec_1494683912__20170430_130754.jpg

Koszta ? 40 złoty za siatkę z Allegro i trochę wolnego czasu na zdjęcie zderzaka ;)

W jaki sposób przymocowałeś siatkę do zderzaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Ja dziś wymieniałem ,bo klima nie działała od dawna już,  próbowałem na początku użyć środka do zapchania dziur klimy , ale nic to nie dało, szkoda kasy na takie środki,bo nie są tanie - ok 70zł .

Wsadziłem nowy skraplacz  Thermoteca za ok 250zł 

 Najgorsze to odkręcić śruby TORX w nadkolach , bardzo ciężko szły,strasznie czasochłonne,ze względu na dostęp , najlepiej od razu ściągnąć koło, bo lepszy dostęp jest wtedy i łatwiej można kręcić,ale to zależy tez może od rocznika auta jak stare śruby są ...  od razu potem je wymieniłem na nowe na zwykły klucz 10.

Wcześniej kupiłem też spinki nadkoli bo , one raz się uda je całe wyciągnąć a innym razem zrywają się...

 

Nr spinki : 50262  ( https://allegro.pl/oferta/spinka-klips-nadkola-wykladziny-renault-dacia-10x-8484987643?snapshot=MjAyMC0wNS0xMlQxMTowNzo1My4zNjJaO2J1eWVyOzllOTNkNmQ4MThhOGY3N2UxZDI2MjgzYWIyMmFiM2RhZDViZjAxMGY5MDE4ZjIyY2Q1NjgwZDNhZDEyYzRjOTY%3D   ) 

 

Z początku myślałem ze dostałem zły skraplacz ze sklepu, ale potem zrozumiałem, że muszę ze starego odkręcić zawór ( zdjęcie nr 3 )  i przełożyć uszczelki , bo takowych nie kupiłem, tylko sam skraplacz.

Też jak kolega z wcześniejszego postu dałem osłonę skraplacza, ale nie z siatki metalowej tylko to co miałem pod ręką - plastikowa siatkę dachową , może jakoś super nie wygląda ale za free i robi robotę :) Jak będę następny raz wymieniał to se już założę może co innego :) 

Jak ściągnąłem  stary skraplacz to w rękach się rozpadał ,wiec nie dziwne ze nie pełnił już swojej funkcji, choć z daleka wyglądał ze się jeszcze trzyma w miarę .

99408242_300164214480558_6492675522760278016_n.jpg

 

20200523_094048.jpg

 

Edytowane przez snowday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2020 o 14:48, Maciekek napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Rok temu gość od klimy mowil zeby uzyć tego środka do klimy i powinno pomoc , wiec uzylem, nabilem klime i tydzien podziałała i koniec.

W tym roku wymieniłem chłodnice klimy i nabiłem i mówił gościu, że szczelna ,póki co działa dobrze,ale  to sie okaze po czasie jeszcze...

Nie ma sensu sie pakowac w jakies preparaty bo koszt nabicia klimy tj 200zł i srodek 70zł wiec szkoda tych 270zł straconych .

:lapka:

Regulamin forum się kłania odnośnie cytowania jak i zasad pisowni :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Mam Megane III Grandtour ph1 1,4 Tce i z chłodnicy wypadło mi z 40% lameli, ostatnio zauważyłem że coś głośniej syczy i chyba wydajność spadła. Myślę by wymienić skraplacz, jaką polecacie z osusaczem ? Dobre opinie mają Nissenes, a taka o oznaczeniu 940160 będzie dobra ? Z tego co czytałem to dobrze jest wymienić oringi (uszczelki) do podłączenia chłodnicy, takie oringi są w komplecie z chłodnicą czy trzeba osobno i jakie to są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bazyl123 napisał:

 Z tego co czytałem to dobrze jest wymienić oringi (uszczelki) do podłączenia chłodnicy, takie oringi są w komplecie z chłodnicą czy trzeba osobno i jakie to są ?

Oringow nie masz w zestawie z chlodnica, tak samo ze starej musisz wykrecic taki zaworek i przelozyc do nowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zabij nie mam pojęcia, nissens to na pewno, „komplet” tyle usłyszałem od sprzedawcy. Nie było tylko tej gąbki pod spodem jak w oryginale, przekręciłem zaworek z starej chłodnicy i to było wszystko. Uszczelki były w zestawie to na 100% jestem pewien bo nawet dokupowalem jakiś silikon w sprayu czy coś podobnego żeby je zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2020 o 22:04, Bazyl123 napisał:

 Z tego co czytałem to dobrze jest wymienić oringi (uszczelki) do podłączenia chłodnicy, takie oringi są w komplecie z chłodnicą czy trzeba osobno i jakie to są ?

Ja kupiłem Valeo, identyczna jak ori. Ale też bez oringów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Odświeżę temat, Megane 3 1.6 i do wymiany mam chłodnicę klimy. Z tego co widzę to nie mam osłony chłodnicy silnika (ta gąbka pod chłodnica klimy), którą widać na zdjęciach w tym poście. Czy ona zawsze była montowana ? W katalogu nie znalazłem jej jako części do kupienia. A może dać tam po prostu pas z gąbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!