Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

- 10 stopni problemy z odpaleniem Megane II


tomek19721

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Waldek. Postaram się to zrobić, chociąż trochę wątpie że to to.

Dzisiaj jeszcze wyjme akumulator i go na maxa podładuje, zobaczymy.

Moze rzeczywiście jest trochę za mały do diesla.

KAger 60 AH 549 A.

Mam już dosyć :cry:

Dam jutro znac czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przeczyść klemy i potem dobrze dokręć ale bez przesady aby nie urwać gwintu lub wyprowadzeń z akumulatora aby nie wyłamać. Potraktuj je potem po skręceniu z wierzchu wazeliną techniczną lub specjalnym specyfikiem do klem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku próbach aku kręci mniej żwawo ale kręci. Jak tylko odpale ( na pych albo przy pomocy samostartu) kręci już zwawiej. Właśnie go ładuje i zobaczymy co jest.

 

Nie wiedziałem jak dołączyć dalszy ciąg sprawy tak więc pisze w jednym poście :-P

Minęła noc...

 

Kochani, podładowałem akumulator i rano odpaliłbez problemu !!!. Dadam że przez całą noc

temperatura była -6 stopni, a rano przy uruchomieniu -4. Samochód stał na dworze ok 15 h. Nie weim czy się nie ciesze zbyt przedwcześnie :-/ .

Czyli tak naprawde:

- albo akumulator nie wytrzymuje mrozu (trzeba go zmienić).

- albo akumulator jest za słaby na diesla (trzeba go zmienić).

- albo był niedoładowany.

Dodam jeszcze że akumulator wczoraj skończył właśnie rok. Jak był nowy przy poprzedniej zimie tez zdarzało mu się nie odpalić.

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie co prawda w starym klekocie mam aku 61Ah i 540A rozruchu i nie ma problemów no ale Ty masz więcej elektroniki do podtrzymania.

Wg katalogu centry powinien być u ciebie zamontowany akumulator KC17 czyli: 60Ah i 610A prąd rozruchu.

Może faktycznie coś nie tak z akumulatorem ale jeszcze zastanowił bym się czy nie masz jakiegoś lewego poboru energii która powoduje rozładowywanie się aku na postoju.

Chyba dobrym wyjściem było by zastąpienie starego akumulatora nowym o większej pojemności i większym prądzie niż zalecany byle by się tylko zmieścił. Na moje oko można było by go zastąpić CF-08 i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Jestem tu nowy bo kupilem megane na szybko 2 tyg temu, ale akurat mam ten sam problem. przy niskej temp po nocy nie odpala. zmienilem swiece w ASO i na nic. w serwisie powiedziano mi ze aku do tego auta powinien miec 720A 60Ah. Ja chyba mam slabszy i mysle ze to zrodlo probelmu. Malo tego dowiedziałem sie rowniez ze producent w ktorejs seri aut zakładal za slabe aku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano -12 i niestety lipa. Akumukator nie kręci tak żwawo. Dodam jeszcze że na noc odpiąłem klemy zeby wykluczyć pobieranie prądu na lewo.

Co dalej.......?

Chyba kupie mocniejszy akumulator.....

Ale jak to nie to to szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie tez lipa , nie odpalil. W lodzi zimno :mrgreen:. szukam dzis nowego aku. Polecaja -CENTRA FUTURA - 64Ah 640A do tego auta, ale ja chyba zdecyduje sie na CENTRA FUTURA 72Ah/720A. Nie wiem tylko jaka jest wydolnosc alternatora czy doladuje to talatajstwo

 

pozdrawiam

a.

 

[ Dodano: 2009-01-05, 08:58 ]

dzwolilem pare min temu do serwisu renault. paremetry aku do mojego diesla to 64Ah i 720A. 242 / 175. w renault 600 pln :).

Nic nie pozostaje tylko szukac taniej

 

poz

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, załozyłem nowy akumulator 64 ah 650 A,auto odpala ale rozrusznik najpierw trochę pokręci zanim auto odpali.

Zauważyłem że po nocy niema paliwa tzn niewidac paliwa w węrzykach dopiero jak podpompuje gruszką to się pojawia może tu tkwi problem ?.

Czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie raczej paliwo nie powinno "uciekać" i nie powinno być w wężykach powietrza.

A co do odpalania to ja swojego czasu miałem taki przypadek że wszystko wydawało się ok (kontrolki światła centralny radio) natomiast rozrusznik przy odpalaniu nawet nie próbował ruszyć i wtedy się dowiedziałem że do odpalenia tego silnika potrzeba "KOPA" i dlatego jest problem nawet przy akumulatorze wydającym się ok, więc teraz przy takich temperaturach akumulator traci na sprawności, silnik potrzebuje więcej mocy żeby się zagrzać i ruszyć i stąd cały ambaras. Mój 2 letni akumulator przy -8 jeszcze dawał rade a dzisiaj klękną i nie zapalił, jutro ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie normalne jest, ze diesel dłużej kręci zimą ponieważ po pierwsze dłużej grzeją się świece oraz akumulator podczas mrozów traci swoją moc, a po drugie wszystko jest w samochodzie zamarźniete i zakręcić tak całym silnikiem nie jest łatwo. Proszę się wieć nie martwić bo każdy diesel dłużej kręci w zimę to jest normalne ważne aby w odpalił. Żaden diesle nie odpali z dotyku bo to nie możliwe jest więc nie popadajmy w absurdalany strach, że z naszymi dci coś nie tak. pozdro p.s. ma byc cieplej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!