Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co ile wymiana rozrządu itp w 1.5 dci FAP


aronus

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie takie, po jakim przebiegu należy wymienić rozrząd w silniku 15 dci 110 km FAP, bo gdzieś mi się obiło o uszy, że po 160 tys. km :blink: . Druga sprawa, czy jest gdzieś jakaś rozpiska co ile należy wymieniać rzeczy ekspoatacyjne typu świece, filtr paliwa itp. O olej z filtrem oraz filtry powietrza nie pytam bo te wymieniam co 15 tys. km i nikt mnie nie przekona, że co 30 km wystarczy :D

Edytowane przez aronus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 km na rozrządzie? chyba oryginalnym z fabryki. z dzisiejszą "programowaną" jakością nie przekraczam 80 kkm.

filtr paliwa 60 kkm MAX, filtry oleju + powietrza 10 kkm (z olejem).

świece co 6-7 lat, chyba, że padnie któraś wcześniej. świece w dCi pracują znacznie częściej niż w tradycyjnych dizlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informację. Chociaż mówiąc szczerze nie przekonują mnie te książkowe przebiegi i czasy. Te 160 tys. km trochę dużo na rozrząd, ale nie znam się, nie będę dyskutował. Filtr powietrza co 60 tys. i 4 lata km a filtr kabionowy co 30 i 2 lata toż tam nowa cywilizacja wyrośnie. Pytanie skąd się wzięły takie przebiegi, bo pdejrzewam, że auto ma przejechać bezproblemowo gwarancję a potem to już zmartwienie użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko zalecenia producenta, nikt nie broni zmienić wcześniej :) W instrukcji samochodu jest to szczegółowiej opisane i np. jeśli auto jeździ więcej po mieście to zalecają skrócić okresy wymian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Polskie warunki drogowe są określane jako "trudne". Czyli powinno się skrócić te interwały nawet o połowę. No chyba że ktoś jeździ tylko po autostradzie ze stałą prędkością to można ryzykować te 160 tyś km. Ja na pierwszym fabrycznym zrobiłem 105 tyś km. Drugi właśnie będę zmieniał max po 90 tyś km. Na zamiennikach to już wogóle trzeba skrócić interwał o 40-50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skąd się wzięły takie przebiegi,

To jest to samo co Renault zrobił z wymianą oleju. Interwał wymiany to co 30 kkm, a później się dziwią że panweki się przekręcały. Trzeba mieć nie po kolei w głowie żeby tworzyć tak duże interwały wymiany rzeczy eksploatacyjnych.

Osobiście rozrząd wymieniam co 60 - 80 kkm. Na fabrycznym zaryzykowałbym do setki ale nie więcej ;).

Sorry że piszę w "odgrzanym kotlecie" nie spojrzałem na datę.

Edytowane przez Jacek-J129
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ja wymieniłem przy 140 tyś. zaraz po zakupie auta i o dziwo pasek, rolka i pompa w bardzo dobrym stanie aż się zdziwiłem, bo nawet napisy były widoczne na pasku. Pasek był Renault czyli Gates i taki założyłem z pompa doltz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam już przejechane prawie 140000 (2012r), wszystkie płyny/filtry wymieniam co 15k, rozrząd wymienię po 150k. Mam nadzieję, że w międzyczasie nie będę żałował, że zastosowałem się do zaleceń producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic się nie stanie.  Ja w swoim scenicu wyminiałem przy 148 kkm i nie było widać by elementy rozrządu były jakoś szczególnie zużyte. Myślę, że do fabrycznego zalecenia czyli 160 kkm spokojnie by wytrzymał.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest prawie 140 tyś i rozrząd oryginał, zmienie go pewnie w tym miesiącu dla świętego spokoju już.

Wydaje mi się że trochę z tym mit żeby oryginał przy 100tyś zmienić. 

Jakby tak paski się zrywały powyżej 100tyś to raczej byłoby sporo przypadków na forach itp.
Ile firmówek Renault jeździ i nie wierzę że zmieniają te paski dużo wcześniej niż zaleca producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem rozrząd po 140k/4 latach. Pasek i reszta komponentów wyglądała wizualnie jak najbardziej ok, ale dla świętego spokoju wymieniłem. Po tym przebiegu 2 świece żarowe były spalone, także warto i do nich zajrzeć :-) Olej i filtry zmieniam co 15k, paliwowy co 30k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!