Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samozapłon pożar megane II 1.6 16V


MacieJu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Kolejny samochód w ogniu, tym razem Scenic. Zapalił się podczas czekania na bramkach.

 

 

 

https://dziennikzachodni.pl/pozar-samochodu-na-autostradzie-a4-w-gliwicach-sosnicy-renault-scenic-splonal/ar/c4-14176507?fbclid=IwAR1n7_-BTP8HIObliWWbCGTrHs3k2WBVo39Thg43OtgrrlASp5cCbQiLV3g

5cf28f98befe9_p.jpg

Edytowane przez jdmis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zatrzymaniu się auta mata opadła na rozgrzany czasem do czerwoności korpus turbiny i samozapłon mamy gotowy.

 

Poniżej fotka opadniętej maty podszybia, który leży sobie na osłonie turbiny i czeka na samozapłon !

Klient już wcześniej czuł dziwną spaleniznę z nawiewu.

 

 

mata podszybia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj upolowałem palącą się Megane 2 w Warszawie z tego co wiem benzyna z gazem

.IMG_20190622_002656.thumb.jpg.10a634f173b5590473c25c1a4d0d3cd5.jpg

Jakiś wysyp  ostatnio kolejna renówka. http://lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/29969,Blyskawiczna-reakcja-profesjonalne-dzialanie-policjanci-ugasili-palace-sie-auto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Dziś spłonęła moja meganka. M2. Dwa tygodnie temu był robiony rozrząd i uszczelnienie pokrywy zaworów oraz wymiana uszczelki kolektora ssacego przy silniku. Do tego nabijanie i odgrzybianie Klimy i zamocowanie obudowy wydechu tej termicznej bo była luzna. No i sworzeń wahacza ale to już nieistotne. Pożar zaczął się właśnie od strony rozrządu. Próbował ktoś udowadniać mechanikowi niedokladne podpięcie przewodu paliwowego i czy się udało? Bo nie wiem czy zaczynać zabawę. Samochód niedawno kupiłem dokładnie miesiąc temu. I już mam po aucie. Chwilę przed zauwazeniem pożaru poczułem zapach benzyny. Ale stwierdziłem że to może z auta poprzedzającego bo ja jadę na gazie. A kawałek dalej zatrzymałem się na światłach i zobaczylem dym spod maski. Nie wiem co robić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Besiek napisał:

x. 

Przykre.

Była dziś informacja na "francuskie". Poszło paliwo ze złączki listwy  na gorący alternator? Ja jestem przewrażliwiony i sprawdzam często to niebezpieczne miejsce.

Udało Ci się coś uratować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się uratować. Auto na złom.. Spalona cała komora silnika i część wnętrza. Najbardziej prawa strona auta z przodu bo poszło aż na drzwi i wnętrze. Z lewej drzwi nawet nie naruszone. Czyli wychodzi na to że zaczęło się gdzieś przy rozrządzie który był wymieniany tak na logikę. 

https://m.facebook.com/groups/1159032370797487?view=permalink&id=2643208229046553 tak wygląda po pożarze. Może ktoś z was sądził się z mechanikiem w podobnej sprawie. Mój mechanik to żaden znajomy. Mam paragon na wykonana usługę. Tylko nie wiem czy gra warta świeczki bawić się w udowadnianie winy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Besiek napisał:

Czyli wychodzi na to że zaczęło się gdzieś przy rozrządzie który był wymieniany tak na logikę.

Raczej nie przy rozrządzie. Było robione uszczelnienie pokrywy zaworowej. Nie ma tu pewności, czy był odpinany przewód doprowadzający paliwo do listwy zasilającej. To z nim wiązałbym samozapłon. Możliwym było manipulowanie silnikiem i naprężanie tego stwardniałego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jabrze napisał:

x

Napewno było odpinane bo listwa wtryskowa zamontowana jest na pokrywie zaworów. Która była zdjęta z auta. Widzialem na własne oczy bo byłem u mechanika jak to robił. Czyli napewno odpial przewód paliwowy. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Besiek napisał:

Napewno było odpinane bo listwa wtryskowa zamontowana jest na pokrywie zaworów. Która była zdjęta z auta. Widzialem na własne oczy bo byłem u mechanika jak to robił. Czyli napewno odpial przewód paliwowy. 

Tak to się zgadza. Wniosek, że nie wymienił oringu w złączce i z niej sączyło. Tam jest ciśnienie do trzech Barów. Pewnie tego nawet nie sprawdził.

 

33 minuty temu, pbet napisał:

Czy po jakimś czasie warto wymienić jakieś przewody paliwowe w komorze?

Ten przewód jest bardzo długi.

Po ostatnim sprawdzaniu pompy wydłubałem stwardniały oring i wymieniłem na nowy. Trzeba zwrócić uwagę po podpięciu na charakterystyczny klik, a do tego trzeba użyć trochę siły. Na starym było za luźno i za szybko kliknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!