Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samozapłon pożar megane II 1.6 16V


MacieJu

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jest tak jak pisze kolega @Kazionator jest to bardzo solidnie wykonane, nie łatwo to zdjąć i ciężko to założyć i w tym jest właśnie problem z solidnym założeniem, trzeba to mocno docisnąć, aby wskoczyło i zatrzasnęło się, niektórzy nie wiedzą o tym i pozostawiają nie dociśnięte i nie zatrzaśnięte i po pewnym czasie złączka wyskakuje, a dalej to już wiecie czym to grozi.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przy silnikach 1,6 16V K4M złączka jest na wprost i można ją zabezpieczyć dwiema opaskami, jedną wokół złączki, a drugą o listwę wtryskową.

 

 

 

K4M_1.JPGK4M_2.JPG

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki posiadam M III i w ubiegłym tyg miałem sytuację gdzie wypiela się wtyczka od zasilania paliwem. Mam autko na LPG więc jechałem normalnie do pracy czując mega mocno benzynę. Dopiero po zatrzymaniu w części trasy zobaczyłem że z osłony silnika leje się paliwo. Wcisnalem wtyczkę i siedzi solidnie ale z pewnością zabezpiecze ja trytytka bo nie chciałbym przeżyć ponownie tak bliskiego spotkania z ryzykiem o którym nie miałem pojęcia. 

Dodam iż nic nie było przy niej grzebane aby mogła zostać błędnie zamontowana także mimo wszytko trzeba ją zabezpieczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem lekturę wątku i widzę że po rozrzadzie takie problemy się dzieją. U mnie był wymieniany w połowie października więc nie mogę wykluczyć że coś tam się wtedy nie zadziało. Jestem w szoku gdy sobie pomyślę że mogłem stracić auto gdybym próbował go odpalić czując tą woń benzyny w drodze do pracy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością było źle podłączone i zawleczka słabo trzymała, klips nie odskoczył i w końcu pod wpływem drgań silnika wyskoczyło, masz dużo szczęścia kolego dobrze, że szybko zareagowałeś.    

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być w porządku i widać, że zielony przecisk od zabezpieczania jest zwolniony i we właściwej pozycji.

Dobrze jest przeczyścić całe złącze, bo przez lata zbiera się sporo kurzu i brudu, dlatego po ponownym podłączeniu zabezpieczenie nie trzyma prawidłowo i ciśnienie paliwa potrafi doprowadzić do rozłączenia.  

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zwróć uwagę na Twoje trzecie zdjęcie !!!  Zielony klips (przycisk zabezpieczający) jest wciśnięty !!!   Złączka jest Niezabezpieczona !!!

Rozepnij to, wyczyść złączkę i załóż tak, aby zielony przycisk odskoczył, wtedy będzie prawidłowo zabezpieczone.

 

 

Edytowane przez witman
  • Zmieszany 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, witman napisał:

Zielony klips (przycisk zabezpieczający) jest wciśnięty !!! 

Najważniejsza rzecz odnośnie samozapłonu. Tak pozostaje po przygodnych mechanikach (partaczach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na fotkę kolegi @lukasz243243

 

Dnia 27.11.2019 o 22:03, lukasz243243 napisał:

Zabezpieczenie zrobione, pozostaje osuszyć i obserwować 

20191127_214144.jpg

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!