Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć, czy aktualizację oprogramowania modułu Bluetooth w fabrycznym radiu, jest możliwa poza ASO? Czy koledzy posiadający CLIPa są wstanie to wykonać, czy koniecznie trzeba odwiedzić ASO? Domyślam się że problemem jest posiadanie plików firmware które trzeba by wgrać.

Potrzebny clip , reprog i kod do reproga i można wgrać nowszy firmware

Pewnie każde aso liczy sobie inaczej

Ciężko powiedzieć najlepiej telefon do aso , zapraszam do mnie to za flaszkę się zrobi :D

Dzwoniłem do ASO Katowice - 150 PLN, Bytom - 100 PLN.

W płocku Płocku około 150 do dogadania się.

Edytowano przez damiar

Jestem po aktualizacji i chce napisać pewne podsumowanie tej operacji.

Mam Megane z początku produkcji i miało wgrane chyba najstarsze oprogramowanie: 38.07. Z telefonem Nokia 500 współpracowało w miarę ok tzn. można było prowadzić rozmowy, używać książki telefonu i odtwarzało muzykę. Problemy to brak tytułów utworów, oraz po każdym wyjściu z samochodu musiałem ubijać odtwarzacz w komórce, aby następnym razem w samochodzie słuchać muzyki z telefonu.

Ojciec ma Scenika z nowszym oprogramowaniem: 88.11. Tam jest o tyle lepiej, że pokazywał tytuły piosenek.

W między czasie zmieniłem telefon na Samsung Galaxy S4 mini. I było tylko gorzej. I u mnie i u ojca ten telefon restartował radio, po każdym wykryciu telefonu przez radio, po kilku sekundach radio się restartowało, no chyba że przełączyłem na odtwarzanie muzyki z telefonu. Nie można było wejść do książki telefonu.

Powyższe problemy z nowym telefonem tylko przyśpieszyły moją wizytę w ASO. Na początku Pan z ASO trochę mnie zaniepokoił, bo w jego rozpisce wersji oprogramowania i telefonów z 2011 (dostępna w internecie), najnowszym oprogramowaniem jest 88.11, czyli te, które ojciec ma w Sceniku i na którym też są problemy. Ale Pan z ASO powiedział, że on nie wie jaka wersja się wgra. Podłączą kompa i poleci najnowsza dostępna. Zaryzykowałem że zapłacę im za aktualizację a problemy nie ustąpią, przynajmniej będę miał tytuły piosenek.

Po aktualizacji okazało się, że wgrała się wersja 91.15. Próba z telefonem wypadła pomyślnie. Radio się nie restartowało, można prowadzić rozmowy, odtwarzać muzykę i są tytułu. Jedynie początkowo nie dało się wejść do książki telefonu. Ale po kilku minutach książka się uaktywniła - widocznie pierwsza synchronizacja musi trochę potrwać. I nareszcie moje radio współpracuje z telefonem tak jak powinno.

Mam to samo z SGS5 że kilka razy się rozłączy i podłączy i potem jest OK , z SGS2 była tragedia

Nasz moduł bluetooth jest zoptymalizowany do pracy z Iphonem. :)

Z różnymi telefonami testowałem,firmowymi i tzw "chińczykami". Ku zaskoczeniu z tymi ostatnimi było mniej kłopotów.

Ale najstabilniej pracuje z Iphonem. Łączy się błyskawicznie, nie gubi połączenia, rozmowa bez zakłóceń, nie zawiesza się, pełen dostęp do książki telefonu, można zmienić typ dzwonka.(moduł korzysta ze wszystkich dzwonków przyporządkowanych w telefonie)

A jak sprawdzić wersje?

Mniej więcej tak: Ustawienia -> Ustawienia telefonu -> Wyświetl wersję oprogramowania

Witam. Posiadam Megankę z 2009 roku z oryginalnym zestawem głośnomówiącym. Mój samsung s4 łaczy się z zestawem, ale żony s5 już nie. Czy przyczyną może być starsza wersja bluetootha? A jeśli tak czy są jakieś rozwiązania problemu np. w postaci aktualizacji bluetootha?

Edytowano przez kecyrf

Przeczytaj poprzednie posty - tak, aktualizacja powinna rozwiązać problem.