Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno meganki a budżet 30.000


lulek83

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to witam wszystkich :)

Przyszedł czas aby poszukać czegoś nowszego od mojej ukochanej 407-ki i wstępnie wybór padł na Megane III

 

Mam do Was pytanie jako do doświadczonych "Meganowiczów"

 

Czy z budżetem 30.000 Jestem w stanie znaleźć jakąś rozsądną Megankę w benzynie (najlepiej kombiaka) z rocznika 2009-2010?

Czy może lepiej od razu odpuścić temat?

Ogłoszeń jest pełno ale pytanie sami wiecie ile z tego jest realne, a kupowanie używanych aut nauczyło mnie, że cuda się nie zdarzają

Oczywiście najlepiej aby była to dystrybucja krajowa, bo jakoś nie chce mi się wierzyć w te sprowadzane cudeńka z małym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mogę kupić Megankę nawet za 20 tysięcy :)

Pytanie tylko czy to będzie coś warte? Jaka jest realna cena za dobry egzemplarz.

To mówicie, że śmiało mogę szukać nawet rocznika 2011 ? :P

Większość aut jednak jest z silnikiem 1.5dci - ale ja się go trochę obawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy to będzie coś warte? Jaka jest realna cena za dobry egzemplarz.

To mówicie, że śmiało mogę szukać nawet rocznika 2011 ? :P

Większość aut jednak jest z silnikiem 1.5dci - ale ja się go trochę obawiam.

Megane III to bardzo udane i niezawodne auto (w porównaniu do Meganki II). Silnika 1.5 dCi nie ma się co bać zwłaszcza najnowszej generacji. Oczywiście wszystko zależy jak był silnik traktowany w przeszłości, oraz co ile był zmieniany olej. Nie bez powodu pakują dziś 1.5 dCi do Mercedesów A klasy, Citan itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal-K

Właśnie zabieram się do sprzedaży mojej 407 ki i powoli zabieram się za szukanie.

Dzisiaj znalazłem coś takiego

http://otomoto.pl/show?id=C35736325 (niby sprzedawca podał mi VIN i zgodził się na diagnostykę w wybranym serwisie)

Ale to chyba jak gwiazdka w maju :)

 

Wiem już, że to będzie benzyna albo diesel 1.9 - porozmawiałem ze znajomymi mechanikami i potwierdzają, że 1.5 dci to jednak loteria.

No i kombi mi się marzy bo kombice miałem od zawsze :)

 

Na pewno się pochwale co ciekawszymi odkryciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisze o bezwypadkowości i słusznie. Z tyłu brak napisu na klapie "Megane" i oznaczenie wersji powinno być GT Line.

 

porozmawiałem ze znajomymi mechanikami

Zmień mechaników...

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu przekręcają się te panewki w trzeciej generacji czy nie ?

Mam już cięcie w głowie

Tylko proszę nie strzelać do mnie ;)

 

Na forum wyrażamy się cenzuralnie!!! Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej przypadków zacierania się panewek odnotowano w silnikach 1,9 dCi 120 KM. Wymiana oleju co 30 000 i słaba drożność kanału olejowego powodowały kosztowną naprawę silnika.

W II w silnikach 1,5 dCi układ wtryskowy Delphi był kiepskiej jakości. Z nowych modeli wycofano już tego producenta.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie uważam zmiany 407 na Megane 3 za krok w stecz.

Powodów jest kilka, główne to.

- chęć odmłodzenia auta (tamto było z 2005 roku)

- nie potrzebne mi takie duże auto - 407 to naprawdę duże auto.

 

I tak się zastanawiałem na co by tutaj teraz zamienić i padło na Megankę

Ale w grze jeszcze są nowy Focus (no ale jeszcze ten przed liftem) i Kia Sportage II(tak mi się wysokie auto marzy ) :)

Jeszce ewentualnie zastanawiam się za Laguną III ale jakoś jej wygląd do mnie nie przemawia.

Współczuje teraz tylko mojej żonie bo jedyny temat przez najbliższy czas będzie AUTA :D

 

Dodano: 03 mar 2015 - 23:43

Jutro jadę obejrzeć pierwszą meganke

 

Mój odnośnik

 

Chyba tym razem będę stawiał na autoryzowane komisy i samochody używane od dilerów. Wiem, że to oznacza trochę droższe auta ale tam przynajmniej w razie czego mam jakąś szanse wykłócić się o swoje i już chyba nie chce mi się jeździć znowu po całej Polsce po samochód.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!