Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zacisk od 280 powinien pasować. Pisałem na prv do użytkownika chelchow, który pisał kilka postów wyżej o ATE. Wymieniał tylko jarzmo bez zacisku.

Za tydzień dam znać po operacji wymiany. Porównamy wymiary obu wersji klocków i zacisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym przeczytać temat od początku. Te kwestie były już poruszane.

Do wymiany tarcz z 280mm na 300mm (przód) potrzeba wymienić tarcze oraz jarzma (od wersji 300mm). Zaciski mogą zostać te same jeżeli jest to ten sam system (BOSCH/ATE).

Reasumując, zacisk z system ATE nie pasuje do jarzma BOSCHA i odwrotnie. Klocki muszą być dobrane pod dany system. Klocki sa takie same pod tarcze 280mm i 300mm z tego co pamiętam.

 

Tarcza 308mm od Espace'a jest chyba na 5 śrub ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tarcza od Espace rozmiar 308 mm jest na 5 śrub. Megane II, Scenic II, Grand Scenic II z silnikiem 2.0 dci również posiadają tarcze na 5 śrub.

Jeżeli chodzi o system hamulcowy Bosch w Megane II zacisk i klocki są te same. Natomiast te z systemem ATE nie są zgodne.

Jest minimalna różnica w wysokości klocka, szerokość jest taka sama.

 

Klocki do tarczy 280 i 300 porównanie

 

Zaciski mają też inne oznaczenia w wersji 280 i 300. Natomiast fizycznie mogą pasować.

 

Aktualizacja

Hamulce przednie wymienione. Jako dawca części posłużył również mój dotychczasowy zacisk.

Przy okazji zregenerowałem tylne jarzma. Wymieniłem dwie prowadnice z osłonami, jarzma zostały wyczyszczone i otrzymały nowy smar.

Tylne zaciski otrzymały nowy lakier.

Do smarowania jarzma i klocków używałem smaru Ate plastitube, do montażu cylinderków w zaciskach smar ATE do cylinderków hamulcowych.

 

Klocki w wersji ATE 300 są większe od tych w wersji 280. Mocowania w jarzmie są identyczne. W zaciskach nie widziałem istotnych różnic.

Wrzucam fotki z wymiany.

 

Fotki z wymiany

Edytowane przez escape9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

escape9 czyli podsumowując, mówimy o przodzie, zaciski zostały u Ciebie te same, kupiłeś nowe tarcze i jarzma na 300 mm? Jarzma kupiłeś nowe czy uzywki, z jakiego modelu?

 

Dodano: 06 maj 2017 - 22:47

A jeszcze pytanie, jak sprawdzić czy mam zacisk ATE czy Boscha? Da się jakoś po VINie, czy trzeba ściągać koło i zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Kupiłem używane zaciski ATE z jarzmami od grand scenic ii 1.9 dci w cenie 80 zł z wysyłką.

Same jarzma są trudno dostępne.

Systemy Bosch i ATE są różne z wyglądu.

U mnie w galerii dwa posty wyżej masz foty ATE. Na 1 stronie tematu są umieszczone foty Bosch przez użytkownika wazzabii.

Jeżeli nie masz felg aluminiowych musisz skręcić kołem max i zajrzeć.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Problem w tym że kolega wazzabii napisał informacje nt klocków do zacisku Bosch.
Ja mam ATE - i tutaj nie zostało sprecyzowane czy minimalnie większy klocek ze Scenica będzie pasował do oryginalnego zacisku z Megane.
Na zimę  mam alu 16' :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zmienić tarcze na razie z przodu na coś ciekawszego. Zastanawiam się właśnie nad czymś większym typu 300mm. Z tematu wywnioskowałem że tarcze ze Scenica 1.9/2.0 były m.in 300mm. Mam system boscha, po czym rozróżnić które jarzmo było na tarczy 280 a które na 300? Jest może jakiś numer katalogowy na jarzmach? Z tego co znalazłem na niektórych jarzmach z Megane II są widoczne symbole Y01 306, a jakich szukać do tarcz 300? Jak sprawdzają się te tarcze Mikody GT? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!