Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana panewek


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hatsan, wymieniałem panewki korbowodowe i prawie bym dał głowę uciąć, że fabrycznie nie ma żadnych oznaczeń. Wygląda na to, że ten silnik był rozbierany. Te panewki też nie wyglądają na oryginalne. Z zamienników np. GLYCO zarówno dolna jak i górna panewka są wykonane z tego samego materiału, więc zakładasz je dowolnie. Panewki OE są różne, tzn. górne są wzmacniane, mają zupełnie inną strukturę jak również kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czyli ktoś kto rozbieral złożył na tej samej uszczelce bo jest na niej data produkcji samochodu no i jest ori renault.. dziwne bo kto tak robi... jakimś cudem z miski nic się nie pociło. Odnośnie panewek po oznaczeniach na nich nic nie mogę znaleźć co to za panewki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr oleju teraz jest filtron wcześniej był chyba Mann i nic się nie zmieniło 

Olej właśnie jest valvoline 5w40 

Rozrząd nie wiem właśnie,  ale moc jest odpala dobrze nie kopci więc niewiem ... cały czas zastanawiają mnie te panewki główne wału.. wymieniał ktoś te główne ?Jak tak to po jakim przebiegu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, już teraz dokładnie nie pamiętam, ale jak widać zamienniki są też różnej szerokości, natomiast na 100% pamiętam, że górne były z innego materiału jak dolne, zupełnie inny kolor, oglądałem je w sklepie w serwisie Reno. Do panewek głównych się nie dostawałem, ponoć są "wieczne" ale jak widać ta wieczność może  różnie trwać.

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe powiadają wieczne... ciekawe. A ja dopiero rozmawiałem że specjalista od renault. I mówił że to może stukac wtryskiwacz mam jechać na komputer do niego ma zmienić jakieś oprogramowanie niewiem dokładnie zobaczymy oby to to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
Dnia 12.11.2018 o 10:38, hatsan89 napisał:

Filtr oleju teraz jest filtron wcześniej był chyba Mann i nic się nie zmieniło 

 

 

Dnia 12.11.2018 o 15:55, Andrzej-2010 napisał:

To tylko tak Tobie się wydaje.

Zmieniaj jak najprędzej na markowy.

 

@Andrzej-2010 Mann wykupił Filtrona już jakiś czas temu. Po tym przejęciu Filtron zaczął pojawiać się na pierwszym montażu w grupie VAG. Od dawna generalnie używam Filtrona i złego słowa powiedzieć nie mogę, piszę generalnie bo ostatnio kupiłem do Reni komplet OE bo dużej różnicy cenowej nie było pomiędzy filtrami OE Renault a Filtronem Oto moje spostrzeżenia odnośnie filtrów OE:
- kabinowy OE 272778970R ma napisane Mann oraz made in Germany wygląda identycznie jak Filtron 1300A, którego akurat miałem w nadmiarze i na pewno pójdzie na kolejny montaż
- oleju OE 8200768927 ma napisane made in China - na kolejny montaż pójdzie made in Poland marki nie muszę dodawać :)
- paliwa OE 164009384R napis made in China oraz największy ból był bo miał tylko 3 uszczelki. Nie wiem, może "normalnie" ma 4 tylko do mnie taki przyszedł ale wszystkie 3 były w kolorze czarnym, a ten niemarkowy filtron daje 4 uszczelki w tym  2 w innym kolorze - co idą "od stron zewnętrznej" filtra.

Wiem, że moje ocena to nie specjalistyczne testy ale przy przestrzeganiu interwałów wymiany nie widzę lepszego w tym momencie kandydata jeśli chodzi o stosunek jakość/cena niż filtron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!