Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja Carminat TomTom


Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem pytanie na obsłudze TOMTOM i jednak Pani konsultantka kazała mi w razie czego usunąć po podłączeniu karty folder z mapą niemiec żeby aktualizował Europę Wschodnią.

Podobno po wpisaniu kodu w TOMTOM home można wybrać mapę którą ma aktualizować, ale jeszcze nie robiłem tego sam.

 

Może ktoś się wypowie co ma dwie mapy na karcie i aktualizował, jak to jest ? :blink:

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie na obsłudze TOMTOM i jednak Pani konsultantka kazała mi w razie czego usunąć po podłączeniu karty folder z mapą niemiec żeby aktualizował Europę Wschodnią.

Podobno po wpisaniu kodu w TOMTOM home można wybrać mapę którą ma aktualizować, ale jeszcze nie robiłem tego sam.

tak zrobiłem niedawno - usunąłem wszystko z karty i później odpaliłem TT Home.

owszem - ściągnął mapę i ją uaktualnił, ale tę samą co miałem.

nie było żadnej opcji wyboru mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisales kod i co aktualizowano ci np dwie mapy,

 

Tak mi odpowiedział pani z tomtom, czyli jednak TT home wie:

 

Uprzejmie informuję, iz kod przypisze aktualizację map tylko do jednej z dwóch map.

W programie TomTomHome powinna być możliwość wyboru mapy.

Jeśli chce Pan przypisać aktualizację do Europy Wschodniej to

proponuję na wszelki wypadek tymczasowo usunąć Niemcy z karty SD ( przenieść do komputera) przed użyciem kodu.

Wystarczy podłączyć kartę do komputera, kliknąc komputer-> karts Sd, w katalogu głównym odszukać folder z mapą ( folder bedzie się nazywać tak samo jak mapa, przykładowo :"de_at_ch" w przypadku jeśli ma Pan mapę Niemcy Austia Szwajcaria)

Na zasadzie kopiuj/wklej można przerzucić folder z mapą do komputera i w dowolnej chwili przywrócić na kartę.

 

 

Czyli wygląda na to że oni sami nie wiedzą jak to będzie aktualizować. Dziwne

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bawić kopiuj-wklej, program ma pełna obsługę folderów na karcie.("Zarządzaj moim urządzeniem")

Mam dwie mapy, całą Europę oraz Europę Wschodnią którą kupiłem fabrycznie razem z autem. Część mapy Europy mam na karcie a reszta mapy oraz mapa Europy Wschodniej jest we folderach Home na dysku komputera. Kupiona aktualizacja dotyczy konkretnej mapy i ta się tylko aktualizuje. Zresztą nawet ceny aktualizacji poszczególnych map są zróżnicowane. Piszę o zakupach dla TT Live poprzez Home, nie korzystałem z kodów, zdrapek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona aktualizacja dotyczy konkretnej mapy i ta się tylko aktualizuje.

Nie dotyczy zdrapek.

W przypadku zdrapek możesz zaktualizować dowolną mapę TomToma.

W tym przypadku chodzi o to, żeby zaktualizować właściwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest taka możliwość , żeby sklonować nową, nie zarejestrowaną jeszcze kartę pamięci z mapami TT, a po tej operacji ją zarejestrować, a za 3 miesiące zarejestrować tą wcześniejszą kopię na inne dane rejestracyjne i mieć przez to przedłużoną aktualizację map?

Czy ma to jakiś sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Brat kupił Renault Scenic Grand (rok 2010) z nawigacją TomTom.

Samochód był sprowadzony i z tego co mi wiadomo karta dokupiona była oryginalna od Renault (nie wiem czy z serwisu renault czy allegro).

Tak czy inaczej ściągnęliśmy program TomTom Home i nie zakładając żadnego konta wsunęliśmy kartę w czytnik.

Wyskoczyły komunikaty że minęło 90 dni itp. Po wybraniu ikonki aktualizuj urządzenie są tam tylko GPS Fix i masa fotoradarów z różnych krajów ale brak mapy.

Moje pytanie brzmi czy coś się zmieni gdyby założono konto w tym programie?

Potrzebne jest ono czy mapy są przypisywane do karty/urządzenia?

Co by trzeba było zrobić aby móc aktualizować mapy tam?

Bo w programie jest tylko opcja zakupu map a nie widzę żadnych pozycji z samą aktualizacją. Czy też w tomtomie jest tak że co roku kupuje się po prostu nową mapę? Ale to chyba bez sensu by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed próbą aktualizacji karta była wsadzona do czytnika w samochodzie?

Bez założenia konta nie zaktualizujesz mapy.

Żeby mapę zaktualizować, trzeba mieć wykupioną subskrypcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!