Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja Carminat TomTom


Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka, w mapie z maja (chyba 9.70) był już naniesiony nowy odcinek A1 Łódź-Piotrków, ale widnieje jako zamknięty.

Można ręcznie skorygować mapę i go odblokować, chociaż może już będzie to dostępne w poprawkach map share.

A1 u siebie odblokowałem i wszystko dobrze działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odblokowałeś w TOM TOMie ten kawałek drogi A1 ?

Mam jeszcze pytanie, jak poradzić sobie w tym TOM TOM-ie z dużą ilością map?

Bo mam oryginalną kartę 4GB, na którą nie wejdą mi chyba mapy wszystkich 48 krajów Europejskich , które są obecnie w promocji za 135 zł , a kiedyś mogły by się te mapy przydać.

Czy jak teraz kupię te mapy, to za rok - dwa będę je mógł pobrać?

 

https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/maps-services/shop/travel-map/europe/

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w zaznaczanie błędów mapy, szukasz opcji odblokuj i potem na mapie szukasz A1, najpierw odblokowujesz pas w stronę południa, a potem w stronę północy.

Jest to dość upierdliwe, bo trzeba po kolei zaznaczyć wszystkie odcinki, ale daje satysfakcję (musisz mieć mapę w wersji 970, we wcześniejszej chyba tego odcinka nie ma) :D

Spokojnie możesz przenieść mapy np. na kartę 8 GB.

Ja też przenosiłem wszystkie mapy na kartę 8 GB, po tym jak zobaczyłem jak się rozrosły (oryginalna karta ma 4 GB).

Samochód kupiłem z mapami EU 935 (sierpień 2014) i miały 1,9 GB, a mapa 950 (maj 2015) już 2,8 GB, obecne 970 mają chyba niecałe 200 MB więcej, ale na kartę 4 GB powinny się zmieścić.

Tworzysz backup oryginalnej karty w TTHome, nową formatujesz i idziesz z nią do auta, wkładasz do nawi, włączasz i czekasz z 5 min, aż utworzy na niej pliki.

Z tak przygotowaną kartą wracasz do domu, wkładasz nową kartę do czytnika, odtwarzasz backup, albo od razu ściągasz na nią i instalujesz nowe mapy.

Edytowane przez Pawel
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie miałem kupić te mapy z promocji:

https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/maps-services/shop/travel-map/europe/

ale zauważyłem w opisie, że to sa mapy v 9.65 , a już są od jakiego czasu dostępne mapy v 9.70 .

Czy to nie będzie jakiś "downgrade" w ramach tej promocji?

Czy może jest tylko błąd w opisie na stronie TOM Toma ?

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W swojej megane posiadam navi Carminat CNC. Czy istnieje możliwość zmiany na Tom TOm?

 

Radio, nawigacja wiązka do przeróbki , joy

Witam.

Planuje zastąpić CNC tomtomem, jakich modyfikacji wymaga wiązka?

Nie wystarczy wymienić samego ekranu? Dlaczego konieczna jest wymiana radia?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się jednak na tą promocję , za 109 zł kupiłem mapy całej Europy, 48 krajów europejskich.

Wszystko się pobrało , zainstalowało na karcie .

Ale jak sprawdzam mapy w aucie, to pojawiły mi się tylko dodatkowe kraje z Europy Wschodniej, np. Austria i Grecja.

Ale nie mam dostępnych krajów Europy Zachodniej, np Francja , czy Niemcy.

Jak przeglądam zawartość karty pamięci , to widzę , ze obok istniejącego katalogu "EASTERN_EUROPE" powstał nowy katalog "EUROPE" , w którym są pewno te kraje.

Tylko jak to przełączyć żeby nawigacja załapała kraje z całej Europy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!