Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szukam Megane III kombi lub hatchback


joasia-a

Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie auta wyglądają za ładnie, wręcz bajkowo.

Takie małe przebiegi , tylko ceny mało atrakcyjne.

 

A co do uwagi Kolegi mayn , to zakup diesla dci ma sens, bo pali o połowę mniej , niż podobny silnik benzynowy, ma większy zasięg na zbiorniku, obecnie ON jest o 15% tańszy od benzyny ( wczoraj kupowałem na sieciowe stacji ON po 4.19 zł za litr.

Właśnie z tego powodu wolę diesle.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ przede wszystkim jak wyglądają Twoje trasy, jak kształtuje się miesięczny przebieg itp. Łatwiej będzie doradzić czy zakup diesla ma sens...

Myślę że ok 600 km miesięcznie, trasy po mieście, czasami wyskok po za miasto na jakąś powiedzmy "wycieczkę".

Powiem szczerze, że nie zastanawiałam się czy diesel czy benzyna. Obie wersje biorę pod uwagę tym bardziej że słyszałam że z dieslem są większe problemy w zimie (samochód będzie raczej niegarażowany).

 

A jeśli chodzi o silnik to jaki bardziej polecacie? 1.4 czy 1.6?

Nie lubię za bardzo zostawać na skrzyżowaniach ale też w granicach rozsądku, bez szaleństw :)

 

Te wszystkie auta wyglądają za ładnie, wręcz bajkowo.

Takie małe przebiegi , tylko ceny mało atrakcyjne.

 

A dlaczego ceny nieatrakcyjne? Rozglądam się już od dłuższego czasu, przeglądam oferty i ceny wydają mi się raczej standardowe..

Chciałabym do 30 tys zł coś kupić, ale coś co mi posłuży też parę dobrych kolejnych lat.

Edytowane przez joasia-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do uwagi Kolegi mayn , to zakup diesla dci ma sens, bo pali o połowę mniej , niż podobny silnik benzynowy, ma większy zasięg na zbiorniku, obecnie ON jest o 15% tańszy od benzyny ( wczoraj kupowałem na sieciowe stacji ON po 4.19 zł za litr.

Zawsze należy rozważać czy zakup diesla ma sens na nasz styl jeżdzienia. Koleżanka już określiła że będzie to 600 km miesięcznie, czyli rocznie około 7 tyś km. W tym przypadku zakup diesla w Meganie III nie ma sensu. W warunkach miejskich mogą się pojawić problemy z FAPem (jakoś od jesieni 2009 już wszystkie dCi miały FAP). Kupić zdrową benzynę 1.6 16V i cieszyć się bezproblemową jazdą. Ewentualnie 1.4 TCe, z tym że troszkę więcej pali od 1.6 16V.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach miejskich mogą się pojawić problemy z FAPem (jakoś od jesieni 2009 już wszystkie dCi miały FAP).

 

Ja mam dci 1.5 z grudnia 2009 roku , FAP-a tam nie ma i nigdy nie było.

Poza tym wyjęcie FAP-a to obecnie chwila.

Moje po mieście pali 4,5 litra ON, gdyby był silnik benzynowy , to by palił pewno z 7-8 litrów benzyny. Zaokrąglę, że 3 litry paliwa więcej na każde 100 km.

Przy różnicy ceny ON benzyny jest to około 15 zł na każde 100 km. No chyba że ma ktoś założony gaz, ale na razie robię symulację dla benzyny.

Przy przebiegu 100tys. km robi się z tego 15 tys zł, a przy przebiegu 200tys km to już 30 tys zł jest.

Ja , że mam diesla ,z przebiegiem 230 tys km, to w porównaniu do benzyny zaoszczędziłem na paliwie jakieś 35 tys zł. Tak około , oczywiście.

A dysponując taką kwotą można robić masę remontów, ba , można nawet 7 razy wymienić cały silnik dci ( na używany oczywiście), tylko po co , jak u mnie nic się nie psuje?

Benzynowe auto jest dla bardzo bogatych ludzi. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dci 1.5 z grudnia 2009 roku , FAP-a tam nie ma,

Moje po mieście pali 4,5 litra ON,

Ja też mam końcówkę 2009 i bez FAPa, zastanawia mnie kolegi spalanie 4,5 po mieście to ile na trasie? Chyba że miasto to proste drogi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miasto to Warszawa.

Codzienne dojazdy do pracy 35 km w jedną stronę. Jedna osoba w aucie.

A w trasie ( prędkości do 110 km/h), jak się jedzie w 4 osoby z załadowanym bagażnikiem to pali około 3,8 litra ON/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie 2 osoby dorosłe z dzieckiem plus bagaże ale bez przesady to na trasie do 110 km/h to tak od 4,1 do 4,5 się trafi nie wiem dlaczego takie różnice może wiatr itp. Raz jak jechałe w korku tak 70 km/h to 3,7 wyszło. W mieście to pierwszy raz testowałem tak przez dłuższy okres (na codzień żona megą jeździ a ona ma cykl mieszany, teraz jest po operacji to ja śmigam) to wyszło mi 6,5 ale to było w te upały i klima waliła cały czas. U mnie miasto to co 500 m postój i czasami dłuższy, szczególnie jak wracam z pracy, rano jest lepiej. Dane z komputera, komputer sprawdzony, może nawet 0,1 zawyża. Kumplowi w Peugocie komp pokazuje o 1 litr spalania mniej na 100 km niż faktycznie wychodzi z wyliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, diesel ale bez FAPa tak?

Ogólnie łatwiej znaleźć chyba samochód z dieslem..

A co myślicie o tych dwóch ogłoszeniach?

http://allegro.pl/full-opcja-megane-1-9-dci-color-edition-navi-i5631059452.html

http://allegro.pl/renault-megane-grandtour-1-9dci-131km-key-fv-23-i5630116600.html

Chyba niemieckie samochody są ok, bo np o tych sprowadzanych z Francji słyszałam że sprowadzane są w kiepskim stanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, dzięki za opienie Paweł.

A ktoś coś o tych dwóch wstawionych ofertach?

 

Dodano: 16 wrz 2015 - 15:37

Witam,

W związku z tym że nadal poszukuję samochodu, trafiłam na takie ogłoszenie : http://allegro.pl/renault-megane-1-5-dci-2011-r-igla-okazja-i5655536278.html

Co myślicie? coś przykuwa uwagę? Może ktoś już miał "okazję" oglądać ten okaz? :)

Jedynie co to ten przebieg km - ale podejrzewam że komuś chodziło o tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!