Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem w ostatni zdaniu że "muszą" kontaktować się :) także twoje przeoczenie :) narazie czekam na telefon dzisiaj bo tak się ze mną umówili, że powinni dostać informację z Warszawy w dniu dzisiejszym i zapytam o zastępcze, bo oddając na kilka godzin auto do serwisu nie potrzebowałem zastępczego ale nikt nie mówił że samochód o własnych silach z warsztatu nie wyjedzie :) Mi przez 30 00 km też nie wzięło praktycznie w ogóle oleju. Dopiero po pierwszej wizycie na przeglądzie gwarancyjnym (nie pamiętam czy on się nazywa przegląd serwisowy A, B czy ten po roku) zaczął znikać olej bo uszczelniali rozrząd ( podobno zaobserwowali pocenie się gdzieś pod rozrządem).

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak: Po wymianie oleju w ASO oczywiscie, oleju nalane jest na full, po przejechaniu na oleju Elf-a 15 tyś/km poziom oleju mi spada do polowy i wtedy jadę na wymianę oleju ponownie, teraz przy przebiegu 50.000 tyś/km wlałem Liqui Moly ten z lepszych, na razie czekam jak coś zacznie ubywać i przy jakim dystansie to napisze więcej.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefon z serwisu że jest problem z rozrządem albo silnikiem, na chwilę obecną z renault Warszawa jest zgoda na gwarancyjną wymianę rozrządu ale chcą się starać żeby wymienić silnik... póki co czekam 3 dzień i tak naprawdę nie wiem co i jak i kiedy auto będzie złożone. I kto za to zaplaci?:/ auto na gwarancji przedłużonej, bo normalna skończyła się 5 lutego ale przedłużona jest o 2 lata lub do 60000 km. Natomiast, zgłosiłem także przy przeglądzie brak styku przy lampce w lusterku pasażera i otrzymałem informacjęże ponoć ASO pokrywa 50% kosztow - w takim razie od czego jest gwarancja? I za silnik z rozrządem też każą płacić połowę??:(

Edytowane przez Grzesiekk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam właśnie na kolejną informację z ASO, bo telefonicznie nie chce mi się wdrażać w temat płacenia za usługę gwarancyjną. Umowy i regulaminy wszystkie posiadam także że wszystkim pojadę i na miejscu będę rozmawiał :) Dam na pewno znać co nowego jak się dowiem. Ale po wpisach tutaj widzę, że jest to chyba wada fabryczna przy tych silnikach w m3... wcześniej miałem clio III z 1.2 tce i 90000km zrobione bez żadnych problemów..

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 TCe z Clio III t całkowicie inna konstrukcja (uturbiony stary silnik 1.2, który jest produkowany już chyba z 15 lat).

Były jeszcze 1,2TCe z pośrednim wtryskiem o mocy 101KM, a te nowsze mają wtrysk bezpośredni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym silniku wspomniałem ;) Nowsze 1.2 TCe montowane od Megane III (Clio IV GT chyba też go ma) to nowa konstrukcja, która z tym silnikiem z Clio III nie ma nic wspólnego (oprócz oznaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mija dzisiaj 8 dzień od momentu pozostawienia samochodu na przeglądzie gwarancyjnym po 2 latach(60 000km) i ze strony serwisu cisza. Nie wspomnę już o żadnej informacji na temat auta zastępczego, które jakby nie było przysługuje w momencie gdy auto zostanie unieruchomione.

Edytowane przez Grzesiekk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zastępcze przysługuje w momencie unieruchomienia pojazdu z przyczyn wewnętrznych a także technicznych tkwiących w pojeździe i nidgdzie nie ma informacji że musi to być w trasie. Także najpierw przeczytaj regulamin gwarancji Formuła Non Stop a potem wypisuj swoje opinie. Szkoda innym użytkownikom wskazywać złe rady.

Edytowane przez Grzesiekk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!