Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.10.2022 o 22:56, wojteks266 napisał:

U mnie po kapitalnym remoncie silnika w tym roku na razie nie dolewałem oleju, a przejechane mam już ponad 9 tys kilometrów

To nie jest jakieś wielkie osiągnięcie, w miarę dobrych silnikach olej dolewa się dopiero po przebiegu minimum 20 kkm. To, że serwisy piszą o dolewaniu oleju np. 0,5 l na 1000 km to po prostu odsuwanie przez serwis problemu brania oleju. Równie dobrze mogliby napisać, że dopuszczalne zużycie to 1 l na 1000 km by mieć problem z głowy na dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Dawno tu nie pisałem pierwszy i ostatni wpis to  chyba 31 strona 2019 rok. Dalej mam to auto pije olej tak jak pił. Ale tylko w trasie więc mogę to zakceptować ma już przejechane 160 tyś. więc 40 tyś więcej o mojego ostatniego wpisu. Po mieście jak to lata  a to małe miasto to i przez 2 miesiace mogę oleju nie dolewać zawsze mam ponad stan żeby nie było. Ale wyjazd poza miasto no to trzeba albo dolać po powrocie albo po drodze np. 300 km do Świnoujścia. Jakbym tego nie pilnował to już ten silnik dawno by szlag trafił. Jest jedna ciekawostka jakos w 2020 roku zaczeło coś pukac po odpaleniu pukało podczas postoju dobra wku... ale jak to powiedział mój kolega mechanik niech się wypuka rozpieprzy i będzie wiadomo co to było bo i tak ten silnik jest tak zje... że nie ma czego ratować. Popukało sobie tak 2 lata, tak wku... mnie to bo jestem na temat stanu technicznego aut bardzo uczulony choc teraz przy tym 1.2 tce wyzbylem się tego. I pewnego dnia podjechałem pod shell zatankowałem odpaliłem i cisza nic nie napi...a i do tego czasu jest ok, a to już rok mija. Tak więc jeździć lać olej i obserwować i da się żyć jak wydam na lite oleju 50 zł na miesiac albo i 100 to i tak taniej wyniesie jak remont kapitny silnika który pewnego dnia i tak się rozpieprzy po raz kolejny i 10 lub i 15 tyś psu w dupe. 

Edytowane przez rjb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dawno nie pisałem. Melduje, że mam 105 tyś km, zużycie oleju w normie. W trasie może że 0,2l spali, przy dużych prędkościach. Krótkie trasy po 5km trochę dolewa benzyny do oleju, po przejechaniu dłuższej trasy poziom wraca do normy. Pozdrawiam 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!