Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wiece może czy wyszedł nowy soft dla Megane III ph II ?

Czytałem gdzieś w tych postach że ktoś taka operacje przeszedł, w moim serwisie ASO mówią że do Captura wyszedł nowy soft ale dla Megi nie ma. Ktoś tu kręci, próbuję się zapytać w renault na czacie ale na razie nie łączy mnie.

Pozdrawiam

Po powrocie z pracy, chyba się zdecyduję na pomiar spalin i czy jest odpowiednia z normą euro (6?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

darekgt - nie da sie wyslac prywatnej wiadomosci do ciebie.

 

A cos nie moge nikogo znalezc z wiekszym przebiegiem.

Jak zuzycie oleju przy przebiegu 50tys km, jak inne usterki? Mialem kupować meganke z 1,2Tce 115KM, ale zrezygnowałem po przeczytaniu o problemach z braniem oleju, remontem silnika w tym watku o braniu oleju. Moze lepiej wziac auto z innym silnikiem i miec spokoj.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na liczniku ok 40 tys km (auto z końca 2014), silnik 1.2 115 KM: nie zaobserwowałem jak do tej pory brania oleju, oraz innych problemów typu: stuki, piszczenie, dziwne dźwięki przy przyspieszaniu.

Dodam że olej wymieniam przy przebiegu ok. 15 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2Tce 115 prod. czerwiec 2013, kupiony w końcu maja 2016 z przebiegiem 46000km. Aktualnie 63000km. Zuzycie oleju 0,12 l/1000km. Nie wystąpiła żadna usterka w czasie tych 8 miesięcy użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że albo ktoś silnik katuje albo nie zmienia zbyt często oleju. 1.2 TCe to są wysilone silniki z turbiną. Olej Elf 5W40 to nie jest olej na bazie PAO IV czy estrowej V. To średniej jakości olej HC(hydrokrakowany). W takich silnikach olej jest najważniejszy a raczej jego częsta zmiana. Moim zdaniem 15 tys. to już za długo. Zmiana max co 10k km a przy nowym silniku nawet co 3-5 tys. km. Nie trzeba patrzeć co mówi producent czy serwis ASO. Zawsze świeży olej to zdrowiej dla silnika. Olej tani, więc nie ponosimy jakiś dużych kosztów. Z tego co wiem ASO pozwala wymieniać często olej jako niestandardowa procedura, tylko trzeba zapłacić samemu za olej, za filtr oleju i jakąś uszczelkę pod korek.

 

ps. Nowy Scenic 4 też dostał 1.2 TCe 115 i 130. Nie ma w ogóle wolnossaka SCe 1.6. https://www.renault.pl/content/dam/Renault/PL/pdf/pricelists/nowy-scenic-price.pdf Hmm, samochód widziałem na żywo w salonie. Samochód brzydki(inaczej, nie mój gust) i drogi.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przegląd 2 letni przy przebiegu 49500 tyś/km olej mi schodzi od max (ilości kropek na komputerze) do polowy ( na bagnecie tez pokazuje połowę) po przebiegu około 15 tys/km. Czyli reasumując nie jest to dużo, przez 2 lata zrobiłem 50 tyś, wymieniam olej co 15 tyś/km teraz zalewam Liqui Molly 5w40 RN0710 który zakupiłem w Niemczech, ten droższy

post-73492-0-91917000-1485378437_thumb.jpg

samochód sprawdzony i nic się nie dzieję, ja osobiście jestem zadowolony, lubię to moją Megi :) Nic mi więcej nie potrzeba :) a jak będzie kasiura to i Mercedesa się kupi, jak narzazie autko jest super, i mam nadzieje ze za kolejne 2 lata będzie też dobrze. Jak się dba to się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wymieniałem w jednym samochodzie olej (65,5 tys. km, pierwszy raz poza ASO) - drugie zalanie tym Liqui Moly, o którym pisze kolega darekgt (wcześniej był fabryczny, później elf, następna wymiana ASO bez mojej zgody wlało ten tańszy logowany przez renault i ostatni LM). Olej był wymieniany po 12,5 tys km - silnik (1.4 TCe) wziął go w tym czasie około 0,2 l (na elfie przy podobnym przebiegu poszło 0,5 l). Przy wymianie do silnika była wlana płukanka Liqui Moly (przy poprzedniej wymianie w ASO chyba też jakąś lali bo jest wyszczególniona na fakturze), przy spuszczaniu olej był bardzo ciemny. Mechanik stwierdził że przy takich silnikach olej wymieniać najlepiej co 8-10 tys. km albo raz w roku. Najciekawsze jest to że do silnika weszło 4,8 l oleju (standardowo przy wymianie idzie 4,5 l) i poziom nie jest jeszcze na kresce (czyżby z płukanką zeszło więcej oleju?). Nie wiem jak wygląda olej przy wymianie bez płukanki ale jeżeli podobnie do tego co był u mnie to myślę że nie ma co się zastanawiać i sknerzyć tylko wymieniać olej co 10 tys. km.

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do mnie pytanie? Jeżeli tak to większość tras to 55 km w jedną stronę do/z pracy, z czego: ~35 km droga wojewódzka, 15 km autostrada a reszta to miasto. Krótkie trasy (3-5 km) są robione 1-2 razy w tygodniu. Dużo jeżdżę motocyklami i przy nich nauczyłem się żeby grzać i studzić silnik oraz często wymieniać olej (silniki mam naprawdę mocno wysilone). Silnik po odpaleniu chodzi przez jakiś czas (rano tyle że zdążę otworzyć bramy wjazdowe i pozamykać dom, po pracy sprawdzenie e-maili i fb na telefonie, ewentualnie dopalenie papierosa), po jeździe zostawiam go przynajmniej na minutę. Jeżeli na wskaźniku temperatury nie ma przynajmniej 1 kropki to nie przekraczam 2,5 tys. rpm. Przy normalnej jeździe silnik chodzi w zakresie 2000-2800 rpm (maksymalny moment obrotowy mam przy 2600, silnik jest po hamowni i chiptuningu). Malo kiedy przekraczam 3500 rpm (nie licząc hamowni to silnik chyba 4-5 razy widział obroty na poziomie 4000-4500 rpm). W drugim samochodzie mam umowę serwisową na przeglądy i olej wymienia tylko w ASO (w roku gdy wg. rozpiski Renault nie wypada wymiana to zawożę swój olej) przez to nie wiem jak dokładnie wygląda po spuszczeniu. Samochód od ostatniej wymiany ma zrobione 12,3 tys. km i olej na bagnecie też jest dosyć ciemny. Na poniedziałek jestem umówiony na wymianę (też brakuje jakieś 0,2-0,3 l). Jako ciekawostkę mogę podać że pomimo tego że oba silniki są teoretycznie identyczne to jeden pali średnio (z komputera i dystrybutora) 6,2 l a drugi 6,7 (przed i po chipie) - te same trasy, ci sami kierowcy, paliwo, olej itp. Jedyne różnice to rok produkcji (2012, 2013) oraz nadwozie (3d, 5d).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

chyba odkopuję temat ale posiadam megane III ph II w wersji bose 130.

Autko zakupione w 2015 roku z przebiegiem 8 km. Z powodu dość dużych odległości dojazdu do pracy w lutym przy przeglądzie w ASO (koszt 800 zł) po roku z przebiegiem ~30 000 km stwierdzono wyciek/pocenie się pod rozrządem. Uszczelniono zimmering pod rozrządem gwarancyjnie. Od tej pory zaczęły się cyrki. Przez pierwsze 30 000 km zniknęła 1 kreska z 6 na wskaźniku zużycia oleju. Natomiast po uszczelnieniu rozrządu na dystansie 20 000 km (obecnie jest ~50 000km) dolewałem 4,5 l oleju. Samochód nie był nigdy żyłowany ani piłowany na zimnym silniku. Przeważnie prędkości jazdy do 90-110, wycieków oleju nie widać ani pod autem ani po otwarciu maski. Od niedawna zaobserwowałem dziwne świsty przy zmianie biegów na wyższe, dokładnie przy puszczeniu gazu i zmianie biegu. Auto zostało oddane na przegląd gwarancyjny po 2 latach. Niestety telefon z serwisu ASO dostałem dość niezadowalający a dokładnie do wymiany są jakieś części rozrządu a w najgorszym wypadku silnik. Niestety w tym przypadku muszą kontaktować się z renault polska. Czy ktoś miał podobny problem z tym silnikiem 1.2 Tce 130KM?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za serwis który każe Tobie się kontaktować z Renault. Ty oddajesz auto, dostajesz zastępcze a jak naprawią twoje to zabierasz. Tyle. Co do silnika. Widocznie trafiłeś na te które mają problem z rozrządem i olejem. Bywa. Mój ma 25 tys i nie bierze oleju ale zmieniłem go po 15 tys.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!