Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytając temat z ciekawości sprawdziłem poziom oleju. Na szczęście olej jest czysty i brak zużycia na bagnecie. Przebieg 2500 km, połowa trasa, połowa miasto. Staram się delikatnie docierać silnik, w trasie nie przekraczam 150 km/h.

Ktoś powyżej napisał że należy wymienić olej przy 3000 km, w serwisie o tym nie wspominali. Proszę o informację w tej sprawie.

 

Wcześniej użytkowałem Clio III 1.2 Tce 100 KM i tam nie było żadnych problemów z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

"Delikatnie docieram silnik, nie przekraczam 150km/h" ;)

U mnie sytuacja wygląda tak, że od nowego roku zmieniłem pracę i jeżdżę inna trasą. Efekt jest taki, że po 10tys km od przeglądu musiałem dolać ponad 1l oleju. Dodam tylko że jeżdżę spokojnie (80% trasa poza miastem ok 100km/h, reszta miasto), choć zdarza mi się pokręcić do 5-6tys obr/min. Wcześniej jeździłem autostradą, też spokojnie - 120km/h i przez 20tys km nie odnotowałem żadnego zużycia oleju. Dopiero na trasie do Chorwacji (o ile dobrze pamiętam ok 3tys km z prędkościami 140km/h) zauważyłem spadek poziomu i zrobiłem dolewkę.

Dużo zależy więc od stylu jazdy. Mimo wszystko 1l/10tys km jest dla mnie akceptowalne, ale na najbliższym przeglądzie zgłoszę ten fakt (na poprzednim przeglądzie pracownik ASO mocno mnie wypytywał o olej). Martwi mnie natomiast opisywany przez innych użytkowników w tym wątku wzrost zużycia oleju z upływem czasu. Mam nadzieję że po gwarancji nie skończy się to remontem kapitalnym silnika jak w maluchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykupiłem przedłużenie gwarancji do 5 lat. Zobaczymy jak z upływem czasu sytuacja będzie się rozwijać. Tak jak wspominałem w Clio Tce praktycznie nie podnosiłem maski. Nawet akumulator wytrzymal 6,5 roku od nowości. Przy rozliczeniu w salonie lekko nie dowierzali :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Od roku jestem posiadaczem Megane Grandtour 1.2 130 KM; Olej zniknął u mnie po 10 miesiącach jazdy (kontrolka braku oleju), dolałem kilka litrów i dojeździłęm do 12 miesiąca - okres pierwszego przeglądu. Tam wymieniono oprogramowanie + pompe, i stwierdzono że powinno być wszystko ok, minął miesiąc (przejechałem około 3000 km) i z 5 kontrolek informujących o poziomie oleju zostały dwie. Reasumując olej wystarcza na maks 3 miesiące i dolewka, Jestem umówiony w renaulcie po raz kolejny na weryfikacje co się dzieje. Jestem pierwszy raz posiadaczem marki Renault i naprawdę mam duże wątpliwości czy dobrze wybrałem markę... Autko ma jeszcze rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas już kilku z tym samym problemem.Moja meganka stoi w serwisie od 40 dni i do chwili obecnej nie mam żadnych informacji.Podobno czekają na zawory, których nie ma w Polsce. Dali mi zastępczy i tak sobie czekam na jakiekolwiek wieści. Martin20223, u mnie kropki znikały identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić k4m tam olej nie schodzi ale za to samochód muli ;)

Sam nie wiem co sądzić o reno. Żałowałem, że nie kupiłem Tce ale znając swoje szczęście pewnie by brał olej. Czy wersja Tce 115 KM też ma z tym problemy?

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozmawiałem z tzw. Serwisem w paru ASO Reno na temat zużycia oleju. Niestety, wszyscy rozmówcy nabierają wodę w usta i nawet nie potrafią udzielić informacji jaka jest obecnie norma zużycia oleju w Megan IV z silnikiem 1,2 TCe. Wygląda, że nic się nie zmieniło w tym temacie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogutor, co się ostatecznie wyjaśniło ? Brak kompresji to poważna sprawa, raczej silnik kwalifikuje się do wymiany...

 

Jak to faktycznie z tym zużyciem oleju w 1.2 TCe 130 KM z 2016 roku (Meganie IV, Kadjar) ? Poprawiono coś, czy wciąż silnik boryka się z spalaniem oleju ?

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kompresji to poważna sprawa, raczej silnik kwalifikuje się do wymiany...

 

Definitywnie należy domagać się wymiany silnika na gwarancji ,bo jeżeli teraz występują takie kwiatki, to co będzie przy większym przebiegu i braku gwarancji.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogutor, co się ostatecznie wyjaśniło ? Brak kompresji to poważna sprawa, raczej silnik kwalifikuje się do wymiany...

 

Jak to faktycznie z tym zużyciem oleju w 1.2 TCe 130 KM z 2016 roku (Meganie IV, Kadjar) ? Poprawiono coś, czy wciąż silnik boryka się z spalaniem oleju ?

Meganka wróciła chyba do życia.Wymienili chyba wszystko co mogli, przejechałem około 3 tyś km i "odpukać", nie ubyła nawet jedna kropka co wcześniej działo się po 1 tysiącu. Na złożoną reklamację do Renault Polska odpowiedziano ekspresowo i dołożono 1 rok pełnej dodatkowej gwarancji na autko. Zobaczymy co będzie dalej, monitoruje stan oleju i zachowanie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam, na silnik zgody nie dostali, to by było za piękne, ale mam jeszcze 2 lata gwarancji, to zobaczymy co będzie dalej. Obecnie autko śmiga aż miło.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!