Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skontroluj światła hamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie pojawił mi się taki komunikat na komputerze megane z 2009r hatchback z silnikiem 1,6 100 KM. Oczywiście razem z tym komunikatem przestały świecić wszystkie stopy. Wyciągnąłem czujnik pedału hamulca. Ma on we wtyczce 4 piny. Przy wcisniętym pedale hamulca jest przejście między pinem 1 i 2. jak nie naciskam pedału to nie ma przejścia. Sprawdzałem też czy jest przejście pomiędzy innymi pinami, w przypadku wciśnietego i nie wciśniętego pedału przejścia nie ma. Teraz Pytanie: czy ten czujnik jest uszkodzony? Wydaję mi się że tam powinny być 2 obwody niezalężne i chyba jeden padł, ale czemu wszystkie światła stop się nie palą? Pytam bo nie wiem czy w ciemno wymienić czujnik (koszt 100 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Rozebrałem go. Podczyściłem i chyba będzie działał. Jutro zamontuję i napiszę co z tego wyszło. Jak rozebrałem to z budowy jego wynika że przy wciśniętym pedale jest przejście między pinami 1-2 a między pinami 3-4 nie ma. Przy puszczonym pedale jest przejście miedzy 3-4 a nie ma między 1-2.

Edytowane przez ntr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam fabrycznie był taki żółty smar, dobrze by było jakbyś go tam zostawił, to nie będą się wycierać ścieżki tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ze smarem. zostawiłem go tylko on wygląda na czarny. Okazało się, że poza uszkodzonym włącznikiem, wszystkie żarówki są przepalone. Nawet 3 światło stop. Czy ktoś wie jaka jest żarówka w 3 stopie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

to "odpalanie" zależy od wersji auta .

Moja megi 3 z 2009 roku odpala bez wciśniętego żadnego pedału. Zawsze tak miała, od nowości. Na biegu bałem się to sprawdzić.

Za to Megi 3 z 2015 roku musi mieć wciśnięte sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kacper69 napisał:

Moja megi 3 z 2009 roku odpala bez wciśniętego żadnego pedału. Zawsze tak miała, od nowości. Na biegu bałem się to sprawdzić.

Sprawdź bo będziesz myślał źe jakaś wyjątkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat.

Pojawił się i w mojej megance III 2011 1,5dci komunikat "skontroluj światła hamowania"  i przestały działać światła stop.

Czujnik pod pedałem hamulca wymieniłem na nowy a żarówki i bezpieczniki są sprawne i dalej brak stopu i komunikat się świeci.

Auto poszło do elektryka. Podobno nie ma zasilania na sterowniku.Bardzo proszę o podpowiedz i pomoc użytkowników forum.

Elektryk póki co zaproponował zrobienie tymczasowego obejścia,ale komunikat o błędzie dalej będzie się świecił.

Jeszcze pytanie się  nasunęło,czy odpięcie akumulatora coś by dało?

Witam Ponownie. Dalej mam problem z światami STOP. Długi czas był spokój, od dłuższego czasu komunikat się pojawia i oczywiście stopy się nie palą. Rozebrałem UCH, wszystko w porządku. Bezpieczniki tez sprawdzałem, trzeci stop i żarówki sprawne. Gdy rano odpalam auto, to jest wszystko w porządku, a po jakiejś chwili błąd się pojawia. Proszę o pomoc, czy ja tylko mam taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 10.10.2020 o 13:01, marcsl napisał:

odpięcie akumulatora coś by dało

We francuzach wszystko jest możliwe. Nie działał mi przycisk od zmniejszania prędkości na tempomacie/ograniczniku to miałem komunikat: "sprawdź tempomat/ogranicznik". Nie brałem się za wymianę, ponieważ komputer widział, że wciskam przycisk, ale zamiast zmniejszać ustawioną prędkość, to wywalał tempomat ¯\_(ツ)_/¯

 

Masz możliwość podpięcia kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcsl napisał:

Papuga :?:

Odłączanie akumulatora w Renault powoduje jedynie zapisanie szeregu błędów związanych z zasilaniem modułów, nic ponad to. To nie stare konstrukcje PSA.
patrząc na starsze posty - masz prawdopodobnie nadal problem z czunikiem położenia pedału hamulca.
Jeśli PyClip ma taką funkcjonalność (albo innym interfejsem np.MaxiEcu) trzeba programowo sprawdzić, czy w systemie są widoczne (podczas wciskania mi puszczania pedału) zmiany stanu OBU par styków czujnika - pary załączane są przeciwstawnie.

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!