Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

konserwacja alufelg a zimę


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie pozostawienia felg na zimę. Wczoraj zmieniałem alusy na stalówki na zimę, patrzę a alusy ubrudzone bardzo. I w czasie zmiany nasunęło mi się pytanie czy nic im się nie stanie jak je tak zostawię na zimę, czy coś ich trochę nie naruszy nie zmienią pod wpływem osadu barwy? Czy warto je wyjąć i wyczyścić, może czymś zakonserwować na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam środek Plak do felg lakierowanych. Zużyłem w sezonie letnim z 3 butelki i był super. Z ciekawości również kupiłem środek czyszczący do felg firmy Autoland i tego nie polecam kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie pozostawienia felg na zimę. Wczoraj zmieniałem alusy na stalówki na zimę, patrzę a alusy ubrudzone bardzo. I w czasie zmiany nasunęło mi się pytanie czy nic im się nie stanie jak je tak zostawię na zimę, czy coś ich trochę nie naruszy nie zmienią pod wpływem osadu barwy? Czy warto je wyjąć i wyczyścić, może czymś zakonserwować na zimę?

Jak masz czas i możliwości to lepiej będzie je wyczyścić. Jeżeli nie, to zostaw je, tylko nie przechowuj we workach foliowych.

Na wiosnę umyjesz, i będzie dobrze. Wszystko zejdzie, kwestia tylko odpowiedniej chemii. W zeszłym sezonie, ze względu, że późno robiłem przekładkę, a mam 12 kół do mycia :) też zostawiłem brudne do wiosny na stojakach.

Czy konserwować? Nie zaszkodzi. Dla ułatwienia późniejszego czyszczenia przecieram FinishKare 1000P Hi-Temp. Można nałożyć jakąś powłokę kwarcową, zależy od chęci czy zasobności portfela.

Jeżeli felga jest dobrze utrzymana, do bieżącego mycia polecam środek do felg Autolandu i myjkę ciśnieniową. Felga czysta praktycznie bez użycia szczotki. Co której mycie, trzeba użyć mocniejszą chemię, polecam ze coś środków tzw."krwawiących".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za tym aby je wyczyścić. Zresztą nie jest to żaden problem, gdyż dziś jest cała masa różnych środków, ukierunkowanych, które doskonale czyszczą same felgi. Przedmówca pisał o workach foliowych. One nie daja gwarancji pełnego zabezpieczenia (a już na pewno nie dadzą, gdy włożysz je tam zabrudzone). Jednak nawet jeśli umieścisz je tam czyste, po okresie 'przechowania' warto jest nieco doczyścić. Najlepiej specjalistycznym środkiem do ich czyszczenia.

Edytowane przez DanielewiczE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia późniejszego czyszczenia przecieram FinishKare 1000P Hi-Temp

 

Ja też nałożyłem ten wosk na felgi w sobotę. Do tego nawoskowałem nim cały samochód - ciemny brąz metalik wygląda bosko, idealny efekt mokrego lakieru. Co do czyszczenia felg - niby kultowy IRON-X byłby ok, ale kosztuje krocie. Są równie dobre zamienniki, ale nie pamiętam konkretów. Na forach autodetailingu są dziesiątki tematów o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zamienników w rozsądnej cenie - Tenzi Prix, Shiny Garage Iron off, ADBL Vampire (fajny bo długo może leżeć , zaschnięty aktywuję się ponownie wodą dość skuteczny, na lakierze samochodowym stosować rozcieńczony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!