Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena ogłoszenia - Renault Megane 3 1.6 16V 110KM Limited Grandtour Brąz Kasztanowy


mce

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie jest to wersja LIFE doposażona w alu felgi. Wersja LIMITED posiadała automatyczny hamulec ręczny oraz hands free. Moim zdaniem nie warta ceny jak na 2 latka w zasadzie (bez 4 dni :) ), w dodatku silnik 1.6 16V który nie zapewnia komfortu w porównaniu do samochodów sprzed 15 czy 20 lat. Jak kupować auto za około 50 tyś to sensowne, zapewniające cichą jazdę powyżej 100 km/h, a takie jest 1.2 TCe.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w miarę nowego kombi w okolicach 50 tyś złotych. Sporo wyników, na które trafiłem to megane III, głównie z silnikiem i wyposażeniem jak na innej ofercie tego dealera (http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-3-1-5-dci-110km-salon-pl-gwarancja-ID6yca1z.html). Wersja 1.6 zwróciła moją uwagę trochę bogatszym wyposażeniem, a o silniku dopiero czytam.

 

Ile wg Was warte jest to 1.6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej, bo już za 54 tysiące złotych masz NOWE kombi z silnikiem 1.2 TCE 115 KM, ubezpieczeniem za 1 zł oraz oponami zimowymi za 1 zł. Przelicz to sobie, bo chyba lepiej to wyjdzie niż kupno rocznego auta za 5 tysięcy mniej. No i pewność, że jest nowe, bo jak ktoś sprzedaje roczne auto, to albo naprawdę mu mocno nie przypasowało, albo ma kupę hajsu, albo jednak coś jest nie tak z autem.

Teraz podałeś diesla, wcześniej benzynę. Zastanów się, co będzie bardziej odpowiednie w Twoim przypadku, bo jeśli jeździsz autem w krótkie trasy, to diesel raczej byłby bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem diesla jako podkładkę dlaczego wersja benzynowa zwróciła moją uwagę. Jednak nie ukrywam, że mogą mnie interesować oba silniki. Raz w tygodniu robię trasę do Krakowa (2x 150km), pozostałe dni to małe miasto.

 

Gdzie mogę znaleźć ofertę na nowe kombi w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do ogłoszenia. Ogólnie wejdź na tę stronę, ustaw filtr na Renault, na Megane, na rocznik od 2015 roku. Następnie możesz posortować od najniższej ceny. :) Powodzenia w szukaniu i polecam jednak nowe, zawsze jakieś dodatkowe pierdoły za nieduże pieniądze można dodać. Chyba że naprawdę zależy Ci na dodatkowym wyposażeniu, które kosztuje fortunę, a niekoniecznie z niego będziesz korzystać. Jak dla mnie jedynie Hands Free brakuje.

 

PS: Najmocniej przepraszam, wcześniej patrzyłem na wersję za 58 000 zł, w tamtej opcji jest ubezpieczenie i opony za 2 zł łącznie. Poszukaj, targować też się jeszcze można. Wchodzi Megane IV, więc będzie jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz się handlować, to stargujesz może do 45 000 zł, może i niżej. Wszystko zależy od gadki, argumentów, jakie użyjesz oraz od popytu na ten konkretny egzemplarz. Nikt nie sprzeda Ci taniej, jeśli znajdzie się kupiec, który daje więcej. Ja osobiście bym nie brał używanego 1.6 w tej cenie. Naprawdę poszukaj 1.2/1.4, one też mają 6 biegów, ale nie mają prawie 3 000 obrotów na minutę przy 100 km/h. Elastyczniejsze i cichsze = bardziej komfortowe. Spalanie też chyba niższe. No i kwestia ubezpieczenia: od mniejszej pojemności będzie ciut niższe. Powodzenia w szukaniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to wersja LIFE doposażona w alu felgi. Wersja LIMITED posiadała automatyczny hamulec ręczny oraz hands free.

Ma też czujniki parkowania, których nie miała LIFE, elektryczne szyby tył i elektrycznie składane lusterka. Jak dla mnie to LIMITED.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to wersja LIFE doposażona w alu felgi. Wersja LIMITED posiadała automatyczny hamulec ręczny oraz hands free. Moim zdaniem nie warta ceny jak na 2 latka w zasadzie (bez 4 dni :) ), w dodatku silnik 1.6 16V który nie zapewnia komfortu w porównaniu do samochodów sprzed 15 czy 20 lat. Jak kupować auto za około 50 tyś to sensowne, zapewniające cichą jazdę powyżej 100 km/h, a takie jest 1.2 TCe.

Limited jest także bez hands free i automatycznego ręcznego. .. to jest dodatkowy teraz pakiet easy3. Wiem bo właśnie zamawiałem teraz takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!