Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników


Andrzej-2010

Rekomendowane odpowiedzi

Czy paliwo spalone przez ten 5-ty wtryskiwacz jest liczone przez komputer?

 

Bo staram się rozwikłać zagadkę z zeszłego piątku- zawsze tankuję do pełna i dokładnie wiem jak i kiedy przekłamuje komputer pokładowy - a zdziwiłem się bardzo, bo zatankowałem 48 litrów, podczas gdy komputer pokazywał 44 litry.

Przejechałem akurat wtedy ~450km po mieście + 300km trasa.

Więc albo to ten 5-ty wtryskiwacz spalił dodatkowe paliwo, albo stacja miała jakiś podkręcony dystrybutor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnic w spalaniu też nie widzę - napisał Getek33 ( poprawiłem - jest dobrze ??? )

W rzeczywistości jest to nie możliwe .Nie zwróciłeś uwagi ,albo nie masz Fapa !!!. Auto masz od nowości ??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Kataryniarz

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 tyś przebiegu i też nigdy nie zwróciłem uwagi na wypalanie, także proces przebiega kompletnie niezauważalnie

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Kataryniarz

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi - ja również nie zauważam momentu wypalania FAPa. Przejechałem ponad 27k km, głównie poza miastem. Stąd moje pytanie o to jak w rzeczywistości działa i zuzywa ten 5-ty wtryskiwacz.

Ale już widzę, że po prostu na stacji na której zatankowałem, dystrybutor przekłamywał o 10% (!). Wczoraj zatankowałem na "moim" Orlenie, i było ok, rozbieżność 0.5 litra na 40l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

ja do tej pory żyłem w przekonaniu że:

1) w DPFie dochodzi do wypalania sadzy.

2) w FAPie takiego zjawiska nie ma ponieważ do paliwa jest dawkowany preparat obniżający temperaturę spalania sadzy i co za tym idzie wypalanie sadzy jest na bieżąco...

czy ja coś pomyliłem czy coś się zmieniło?

do tej pory jeździłem Peugeotem 308 1.6 HDI 90km KM FAP i tam przez 30k km nie zaobserwowałem zjawiska wypalania sadzy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Andrzej-2010 zmienił(a) tytuł na Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!