Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników


Andrzej-2010

Rekomendowane odpowiedzi

Warsztatowcy, jeżeli chodzi o renie, są naprawdę nieźli. Chyba raczej wychodzą z założenia, że dobrej jakości paliwo wystarcza.

Już zabieram się za lekturę :)

 

Dodano: 24 sty 2016 - 23:39

Poczytałem i spróbuję :) Rzeczywiście Revenol (0,03%) ma dużo mniej popiołu od np. Elfa (0,07%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomieszane informacje, część nie dotyczy FAP-a w Megane III.

Tu kiedyś dyskutowaliśmy: < zobacz > Polecam post użytkownika asedio.

 

W przypadku krótkich tras - konieczność wypadu za miasto nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie

Nie zauważyłem tego, a zimą zdarzało się, że żona przez miesiąc dojeżdżała w mieście do pracy/sklepu 10km - filtr nie miał potrzeby wypalania.

 

Jeżeli dopalanie jest w trakcie a trzeba się zatrzymać - to należy dać na luz i trzymać silnik na obrotach rzędu 2–3tyś obr/min.

Proces wypalania trzeba doprowadzić do końca dla dobra filtra i silnika. Nie wyłączać silnika.

Nie trzeba trzymać silnika na wysokich obrotach, na luzie też się wypala.

Można wyłączyć silnik, wypalanie wznowi się w innym dogodnym momencie - nie ma takich zaleceń w instrukcji, w ogóle nie ma żadnych.

 

DPF wypala się średnio co: 200 km - jeśli jazda odbywa się na krótkich odcinkach lub co 400–700km - jeśli jazdy są na dłuższych, szybkich trasach.

Może DPF, ale FAP u mnie wypala się co 1500-2000km, gdzie połowa to miasto.

 

Kontrolka wypalania filtra zapala się, jak filtr jest już mocno zapchany. W 90% przypadków filtr wypala się bez jej zapalania.

W instrukcji pisze, że kontrolka jest nieaktywna czyli nigdy się nie zapala.

 

Czytałem, że podczas wypalania podobno załącza się ogrzewanie tylnej szyby i lusterek bez zapalania kontrolki - jeśli podłączymy diodę pod zasilanie lusterek będzie można obserwować czas wypalania. Może ktoś ma ochotę sprawdzić?

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie tylnej szyby załącza się w autach, w których jest potrzebne zwiększone obciążenie silnika przy wypalaniu.

W przypadku dCi silnik praktycznie nie bierze udziału w wypalaniu FAPa.

Z tego też względu nie ma potrzeby obciążania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukałem - informacja z forum Dacii, silnik 1.5 dCi 110 < zobacz >

Oczywiście trzeba brać poprawkę, że w Dacii montowane są inne podwersje K9K, ale dodatkowy wtryskiwacz też posiadają.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam :)

Podepnę się pod temat.Szukam informacji przy jakiej ilości sadzy wypala się FAP w silniku 1.5DCi 90PS k9k 834.

Samochód mam od niedawna i na razie tylko raz się wypalił prawdopodobnie sadzy było ok 15gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podpiąć tzw.CLIPA ,który pokaże poziom sadzy w filtrze .

Clip informuje nawet przy jakim stanie licznika doszło do ostatniego skutecznego wypalenia filtra i do jakiego poziomu oraz o stanie jakościowym oleju silnikowego.

 

FAP - jest bardzo dobrym wskaźnikiem stanu technicznego silnika.

 

Jeśli końcówka rury wydechowej jest czysta w środku - to FAP jest i działa.

Jeśli rura czarna - to FAP nie działa, filtr jest dziurawy albo go w ogóle nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z dodatkowym wtryskiwaczem w Megan III diesel zostało zapożyczone z Laguny III. Posiada dodatkowy wtryskiwacz

 

Dodano: 21 lip 2016 - 15:20

Temat jest 7 miesiąc na forum i wygląda na to ,że w obecnym Megan III ,filtr jest bezobsługowy.

Nie ma z nim problemów nawet w mieście a użytkownik (mając sprawne auto), nawet nie zauważa faktu jego posiadania .

Dobrze to świadczy o konstruktorach francuskich

Tak trzymać - a będzie coraz więcej użytkowników marki reno z silnikiem diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Andrzej-2010 zmienił(a) tytuł na Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!