Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wtrysku paliwa, Skontroluj regulator / ogranicznik prędkości


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.10.2021 o 09:19, halas2 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Oczywiście że można tylko pytanie czy jest sens kupowania używki za 200zl jak nowy można kupić za 230 ? Fakt piny nie pasują. Trudny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć proszę vin na PW sprawdzę w katalogu. Lub sam zobacz na catcar.info

 

Edit:

Sprawdziłem po swoim vin (BZ1G wyróżnik) i Wychodzi mi czujnik 8200974421 ale na catcar jest informacja że jest zmienny z 8201000764 co napisał @aniewa oraz z twoim :)

 

poz 1

 

http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTUwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiTVx1MDBlOWdhbmUgSUlJIiwiMzAiOiJCWjFHIiwiNDAiOiJNYW51YWwiLCI1MCI6IjE3IElnbml0aW9uIC0gSW5qZWN0aW9uIFwvIERpZXNlbCBpbmplY3Rpb24ifXx8bm9wcnM9PTE0OTV8fGJyYW5kPT1SZW5hdWx0fHxub3ByPT0xNDk1fHx0eXBlPT1CWjFHfHxjYXRfaWQ9PU18fGltZz09MDEwNzI4OTB8fGdycF9pZD09MTd8fHN1YkdycF9pZD09MTNCfHxjcm50Tm9wcj09MTM0MXx8cmVmYWNjZXM9PU4xNzUxMTJ8fE5PTV9NT1RJPT04MzZ8fE5PTV9NT1RJX1NJR049PSA9IA%3D%3D

 

Kup który uważasz. Ja mam jeszcze dwa te czujniki ale jeden jest chyba uszkodzony

Edytowane przez halas2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.10.2021 o 18:17, aniewa napisał:

. Najpewniej to sam czujnik.

Cześć

 

@aniewaNie myliłeś się. Wymieniłem oryginalny czujnik 223651719R na 820100764 który mam od @halas2 .Zamiennik prawdopodobnie sprawny i dobrze dobrany. Wartość napięcia na biegu jałowym wynosi około 0,84V. Błędy skasowane i od wczoraj cisza. Aż miło gdy na desce nie ma pomarańczowych komunikatów :) Jutro przejadę się troszkę dalej, trzeba zrobić test. Niestety nie udało mi się ogarnąć systemu start/stop ? Wg programu Delphi nie ma żadnych błędów. @halas2 podpowiedział że można byłoby spróbować jeszcze CLIP-em sprawdzić. Nie będzie łatwo zlokalizować przyczyny... To już odrębny temat. Będę szukał na forum może też ktoś miał :) Dziękuję za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kris732 napisał:

Niestety nie udało mi się ogarnąć systemu start/stop

Jak Ci na nim nie zależy to go wyłącz na stałe. Pojeździj jeszcze trochę może samo się naprawi tym bardziej że już nie masz błędów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aniewa napisał:

Jak Ci na nim nie zależy to go wyłącz na stałe. 

Hmm przez Delphi wg nie widzę systemu start/stop czyli chyba nie mam możliwości włączenia/wyłączenia. Specjalnie nie przeszkadza mi brak funkcji Start/Stop. Bardziej sam komunikat że coś jest nie sprawne. Czasami tuż po uruchomieniu zdarza się że widzę komunikat "OK" ale to tylko na chwilę i sporadycznie... Kolejną rzeczą chyba istotną dla tego problemu jest fakt że nie mogę dokonać adopcji filtra cząstek stałych po wymuszonym wypaleniu.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kris732 napisał:

Hmm przez Delphi wg nie widzę systemu start/stop czyli chyba nie mam możliwości włączenia/wyłączenia

Według mnie lepszy jest ELM 327 na chipie PIC18F25K80. Instalujesz na komórkę pyclip i przeprowadzisz adaptację filtra po udanej regeneracji. Polecenie bodajże SC052. Program idealny do odczytywania błędów we wszystkich modułach.

Zainstalujesz ddt4all i wyłączysz S&S. Możesz wyłączyć tylko komunikaty od systemu S&S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aniewa napisał:

Według mnie lepszy jest ELM 327 na chipie PIC18F25K80. 

 

Brzmi ciekawie. Poszukam. Jak masz jakies sprawdzone źródło (nie chińczyka który nie będzie chciał się połączyć) to podlinkuj proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem przed chwilą program w trybie demo i opcja SC052 jest chyba nieobsługiwana :44_frowning2:. Linka nie wstawię bo to nigdy nie wiadomo co się kupi a swój kupowałem ponad dwa lata temu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Komunikaty na desce jak w tytule (najczęściej o wtrysku). Zauważyłem, że pojawia się praktycznie tylko przy hamowaniu silnikiem - najczęściej w mieście gdzie dodaję i odejmuję gaz podczas jazdy. 

Błędy z pyclip:

DF647 Regulacja położenia zaworu EGR

DF1012 Zgodność inf. multiml. dla reg./ogr. prędk. (regulator ogranicznik nie dotykany - wyłączony)

 

Samochód raczej  jeździ normalnie. Wydaje mi się, że przed wyskoczeniem błędu czuć jakby lekkie przyhamowanie silnika. Mam wrażenie też, że jest taka pozycja na pedale gazu gdzie miewa takie przydławienie (ok 2k obr.) - kiedyś pojawił się błąd pedału-potencjometra gazu. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!