Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.4 TCe 130 - pomoc w decyzji zakupu - trwałośc i koszty


endrju.m

Rekomendowane odpowiedzi

cięcie

 

Mógłbym prosić o źródło takiej informacji, że odmiana 130 konna jest na pasku rozrządu? Na wszelkich stronach opisujących jednostkę 2.0 dCi napisane jest, że wszystkie odmiany są na łańcuchu rozrządu - 130 konna również. Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jaka jest Twoja osobista opinia na temat tego silnika? Osobiście nie testowałem jeszcze Meganki z tą jednostką, ale rzecz jasna zrobię to przed zakupem. Jednakże liczę się z tym, że kilkunastu kilometrowa przejażdżka nie jest tak miarodajna jak pokonanie przeszło 50 tys. kilometrów. Wcześniej byłem posiadaczem BMW E46 coupe z dwulitrowym silnikiem diesel'a o mocy 150 koni. Zdaję sobie sprawę z tego, że Meganka będzie odczuwalnie słabsza, ale nie chciałbym w późniejszym użytkowaniu rozpaczać, że ciężko mi wyprzedzić np. dwa samochody jednocześnie na drodze dwukierunkowej. Chciałbym wiedzieć czy jesteś zadowolony z osiągów tego silnika czy jednak mała pojemność daje się we znaki podczas jazdy? Czy po pokonaniu blisko 60 tys. kilometrów zacząłeś żałować wyboru tego silnika? Pozdrawiam.

 

Cześć, nigdy nie żałowałem wyboru tego silnika, chociaż kupowałem go jako zupełną nowość i nie mogłem być pewny jego osiągów i bezawaryjności. Z wyprzedzaniem więcej niż jednego auta nie ma najmniejszych problemów. Często jeżdzę z posiadaczami diesli i nie mogą się nadziwić, że samochód jest taki dynamiczny, podziw budzi rownież poziom wyciszenie silnika w kabinie, po prostu go nie słychać. Ja z czystym sumieniem mogę go polecić jako wcześniejszy użytkownik diesla i obecny, od prawie dwóch lat, użytkownik tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

piotratak, powiedz nam jeszcze, czy przy prędkości autostradowej 140 km/h silnik się "męczy", czy można powiedzieć że jeszcze nie? Chodzi czy nie robi się nerwowo, oraz czy ma zapas mocy i przy prędkości 140 km/h można przyspieszać i nie jest to jednak okupione hałasem jak w silnikach wolnossących, które ze względu na mały moment obrotowy są okupione wysokimi obrotami jak i hałasem ? Wiem że przy 150 km/h Tce 130 ma około 3300-3500 obrotów więc nie powinno być źle...

 

Dodano: 24 maj 2015 - 00:25

Dzisiaj było testowane TCe 130 demonstracyjne w salonie. Silnik 1.2 TCe to raczej jest adresowany dla emerytów czy dziadków po zawale :). Słaby, z 5 i 6 biegu nic się nie dzieje. Wrażenie takie że Clio III dCi 86 KM minimalnie lepiej się zbiera na elastyczność. Skoda Octavia 1.4 TSI 140 KM to jest BMW M3 przy Meganie 1.2 TCe 130 KM jeśli chodzi o osiągi. Niedługo 4 generacja Megana, musi być dostępny za rozsądną cenę silnik 1.6 TCe pomiędzy 150 a 160 KM, inaczej prawdopodobnie marnie będzie się sprzedawał zwłaszcza wśród ludzi w średnim wieku.

 

Podobno Tce 130 zostaje wycofany od Lipca, i zostanie jedynie Tce 115 gdyż ekolodzy znów nie mają czym się zająć...

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co napisać w odpowiedzi na powyższy post, bo zupełnie się z nim nie zgadzam. Nie jestem emerytem ani dziadkiem po zawale a nigdy nie odczułem, że auto nie daje rady. Nie wiem jakie są twoje oczekiwania co do dynamiki auta na 6 biegu ale na pewno nie wystrzeli na nim jak z rakiety i dotyczy to większości aut. Może jest to kwestia oczekiwań, ale zarówno ja jak i osoby, które moją meganką jeździły, były pod wrażeniem jej elastyczności i dynamiki, chociaż zaznaczę, że nie mam ciężkiej nogi a do emeryta po zawale jeszcze mi daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że porównywanie 1.2 tce do 1.4 tsi jest bezsensu tak jak piszę przedmówca różnica w mocy jest mało istotna bo wrażenie z jazdy daję moment obrotowy odpowiedzialny za elastyczność oraz siłę z jaką motor ciągnie od początku zakresu obrotowego. W octavi jest ogólnie szersza i mocniejsza paleta silników ale warto porównać sobie ceny tych aut, ja stałem przed takim dylematem pół roku temu, zakup octavi z silnikiem 1.4 tsi i godnym wyposażeniem mojej wersji ( limited ) do wydatek dodatkowych 10-15 tys. złotych które w codziennym użytkowaniu raczej nie będą odczuwalne. Może Megane IV będzie posiadało lepsza paletę ale na razie i tak chyba złe nie jest, a wracając do 1.2 tce to uważam że to udany motor, naprawdę cichy i co najważniejsze nie słyszałem o jakiś wadach w serii silników tce a za to o 1.4 tsi można poczytać dość sporo, teraz jest jego nowa odmiana ale też nie wiadomo co przyniesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jeżdżę starym kiblem ale z pojemnością 2,8 i jechałam 1,2TCE Megane na jeździe próbnej około 170km/h chwilowe spalanie wynosiło gdzieś między 15-17l (nie pamiętam już dokładnie) wydaje mi się że to dużo. Chciałem kupić ten samochód nowy, ale po tej przejażdżce raczej odpuściłem, szukam dalej ale ciężko coś znaleźć z przyzwoitą pojemnością, spalaniem i osiągami.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego spalania spodziewać się przy prędkościach rzędu 170km/h? Pamiętam jak swoim 1.6 110KM jechałem 180km/h to spalanie chwilowe też oscylowało w okolicach 16-18litrów. Ale bez przesady, tyle się nie jeździ na co dzień, a przy 140 spalanie rzędu 9l/100km jest już nawet to zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak oczywiście nie można zadać pytania, lub napisać na forum danej marki pytania niewygodnego. Dla jasności mój w mieście pali do 15l przy spokojnej emeryckiej jeździe, natomiast na autostradzie przy tych prędkościach (150-180) do 14l. Mam quattro i automat więc jazda próbna autem o pojemności 1,2 trochę mnie zaskoczyła odnośnie spalania. Po prostu chciałem odświeżyć auto i kupić Megane dlatego pytam, ale jak widać stereotypy dalej drązą mózgi społeczeństwa.

ps przed Audi jeździłem Citroenem c5 z 2004 i uważam ten samochód za dobry, więc nie rozumiem Twojego przytyku odnośnie marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy jest to silnik 1.2 czy 4.0 nie ma znaczenia. Ważne jest to, ile jest w nim koni upchanych. Każdego konia trzeba nakarmić. Spalanie zależy od tego, ile aktualnie z tych koni ciągnie naszą furmankę.

Proponuję przyjrzeć się wykresowi krzywej mocy i nałożyć na to krzywą spalania. Wykresy będą proporcjonalne.

Spalanie chwilowe, to jak mierzenie pen..sa razem z kręgosłupem. Jakby się autem orało pole, to byłoby to spalanie w jakiś tam sposób informacyjne.

Mój łosiek potrafi pokazać chwilowego spalanie i 70 l/100 km (przy uruchamianiu zimnego silnika potrafi pokazać i 99 l/100 km). I co z tego. Średnie spalanie, przy prędkości 150 km/h ustawione na tempomacie i po pokonaniu tak 1000 km, wyszło 10,8 l gazu na 100 km. Auto zapakowane, klima włączona cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.2 Tce 130KM. Przejechałem 4000km i jestem bardzo zadowolony. Cisza w środku. Silnik jest bardzo żwawy. Na trasie bez problemu się wyprzedza.

Jedyny minus to to, że właśnie po 4000km musiałem dolać 1l oleju, bo było poniżej minimum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!