Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.4 TCe 130 - pomoc w decyzji zakupu - trwałośc i koszty


endrju.m

Rekomendowane odpowiedzi

Jako świeży użytkownik 1.4 Tce nie wypowiadam się co do trwałości, ale też poleciłbym ten silnik. Jest cichy, przyjemnie elastyczny (wcześniej jeździłem wolnossącą benzyną 2.0), a i ze spalaniem tragedii nie ma. Na trasie przy dość gęstym ruchu na drodze krajowej (częste wyprzedzania) można spokojnie zejść poniżej 7 litrów na setkę, przy małym ruchu spalanie w okolicach 6l jest jak najbardziej osiągalne (mam wersję PHII z 2012 roku).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za porady - 1,6 100KM odpada, we wtorek nade obejrzeć auto 1,4tce, czy sprawdzenie dwumasy tak samo jak w dieslu czyli falujacy pedal sprzęgła czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak wiec jestem posiadaczem megane III tce 130 w wersji GTLine, na razie o spalaniu za duzo nie napisze ale na teraz to widac zalezy w glownej mierze od deptania pedalu gazu..., przy ekonomicznej jezdzie w miescie jestem zadowolony ok 7 litrow na setke. Dynamika w sam raz. Przy okazji zapytam sie o dzwiek przy wkladaniu karty, na poczatku jak go kupilem to tak fajnie pikalo (jak sie robil test systemów

pokładowych), teraz juz jest cisza - gdzies przez przypadek to wylaczylem??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zalezy w glownej mierze od deptania pedalu gazu...,

jak w każdym aucie.

Dla mnie dynamika TCe 130 jest zadowalająca, pozwala na komfortową i bezpieczną jazdę nawet w 4 osoby.

Spalenie mojej Megi znajdziesz w moim profilu.

Ostatnio 3 razy tankowałem zamiast na Shellu (gdzie jak informują paliwa zawierają do 6% biopaliw) na Statoil i na tej samej trasie do i z pracy zamiast średnio 7,4 max co miałem do tej pory mam 6,8 max. Więc widać paliwo na Statoil lepsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Lepiej, bo przy ostatecznym rozliczeniu rachunków i kosztów z zakupu paliw LPG i ON przejazd Nissanem 1,5dci okazał się 43% droższy. W Chorwacji ON=5,08zł, LPG=2,02zł w Czechach ON=4,74zł LPG=1,88zł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!