Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki przód / drzwi - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Bez cięcia tapicerki!!!

Dystanse dopasuj, poczytaj wcześniej dokładnie na ile. W zakupie są dość grube, coś koło 20mm, ja ścieniałem je zgodnie z opisami w tym wątku na początku przez kolegę, który też zamontował głośniki AudioSystem Evo

 

Edytowane przez kulca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MichalVTS napisał:

Rozumiem, że chodzi Ci o tą plastikową tubę między głośnikiem a kratką. U mnie on został i nei mam zamiaru go demontować, niczemu nie przeszkadza, a faktycznie może lepiej kierować dźwięk do kabiny zamiast w drzwi.

 

 

@kulca - czyli wychodzi na to, że u Ciebie nie trzeba było nic ciąć a u kolegi tak. Czyli zapewne jaki głośnik włożymy tak będziemy musieli dopasować.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dreq02 napisał:

Hmmm jesteś czarodziej, niskotonowe do tweeterów a teraz tuba z głośnika 13 zostaje dla głośników 16 :). Jak to możliwe.

 

@kulca - czyli wychodzi na to, że u Ciebie nie trzeba było nic ciąć a u kolegi tak. Czyli zapewne jaki głośnik włożymy tak będziemy musieli dopasować.

Nie rozumiem Twojej uszczypliwości, chyba zapominasz o czym pisaliśmy wcześniej...

Z niskotonówkami była pomyłka, poprawiłem się później, doczytaj. 

Z tubą jest tak, że u mnie została i działa wszystko jak należy, ma średnicę 13cm, czyli mniej więcej tyle co membrana, więc w niczym nie przeszkadza, też o tym pisałem wcześniej.

Z cięciem, to wszystko zależy od głośnika, wyższy potrzebuje grubszego dystansu i trzeba ciąć, niższy głośnik może być na cieńszym dystansie i nic nie będzie trzeba ciąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2018 o 09:21, Silverek napisał:

Narzekacie na nagłośnienie w Megance, a ono wcale nie jest takie złe - brakuje mu tylko przyzwoitego basu. Ja wsadziłem u siebie subwoofer Blaupunkta i od razu jest lepiej :)

 

Podłączyłeś to pod seryjne radio ? Ciekawi mnie jak to zrobiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sztuka_93 napisał:

Podłączyłeś to pod seryjne radio ? Ciekawi mnie jak to zrobiłeś :)

Tak, suba mam podłączonego pod seryjne radio. Mam sprawdzony model, który bez problemu da się podłączyć (wcześniej miałem identycznego suba zamontowanego w Megance II).

 

14 minut temu, dreq02 napisał:

Jak były rozwiercane u was nity na głośniki? Wiertarka czy jakieś szczypce od spodu? 

Nie wiem jak jest w Megance, ale jak wymieniałem głośniki w Passacie to nity normalnie były rozwiercane przy użyciu wiertarki.

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Silverek napisał:

Tak, suba mam podłączonego pod seryjne radio. Mam sprawdzony model, który bez problemu da się podłączyć (wcześniej miałem identycznego suba zamontowanego w Megance II).

i.

 

jesteś w stanie podzielić się szczegółami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztuka_93 nie mam pojęcia w jaki sposób podłączony jest do radia, nie montowałem go osobiście. Mam u siebie sprawdzonego gościa, który specjalizuje się w car audio i zawsze on mi wprowadza wszelkie modyfikacje. Fakt jest taki, że działa i to bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać sub nie jest podłączony przez chinch tylko źródłem są głośniki (często tylne) niektóre wzmacniacze mają taką opcję podłączenia. Ale lepiej wyprowadzić chinche z org radia przez kogoś ogarniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!