Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki przód / drzwi - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Przód zrobiony. Jednak dostać się do środka i wygłuszyć jak najwięcej to ciężko. Na tyle jest prościej. Kilka palców przeciętych.  Maty butylowej zostało a zamówiłem 3,2 m2. Myślę, że 2,7 wystarczy. Zależy jak ktoś okleja. Ważna rzecz. Można pozbyć się styropianu u góry ale dolny ma zostać (przednie drzwi). Tapicerka przednia ma wypustkę do środka drzwi. Widać na styropianie. Jeśli nakleimy prostą matę to tapicerka się nie złoży. Stąd dolny styropian musi zostać. Jeśli nie chce się kleić można podgrzać suszarką. 

 

Co do efektu: fajnie, ale już mniejszy. Już wygłuszanie podłogi nic nie da. Ewentualnie nadkola :) Teraz czuć różnicę między słabszej jakości utworem a lepszym (kb/s i bitrate) (ale z przodu mam inne głośniki). Zdecydowanie wytłumienie robi różnice. Jest ciszej a dźwięk lepszy nawet na standardowych głośnikach (mam z tyłu). Same także dobrze grają jak na takie "papierowe" głośniki. Potrafią nawet jakimś basem zagrać.  Także polecam.

 

jeśli będziemy kupowali pod głośniki niestandardowe - mdf lub plastik (bo inaczej nie da się przymocować) to trzeba wiercić w blasze drzwi. Ale to nie jest problem. Większy to rozwiercić nity z standardowych głośników (jeśli ktoś zmienia). Lepiej nie bawić się małe wiertła tylko od razu o średnicy nitu ( nie główki). Bo jak rozwiercimy mały to później będzie się kręcić wokół własnej osi. Cały koszt wyniósł mnie 280 zł (ale materiału butylu i kauczku zostało chyba na jeszcze z 1,5 drzwi). Nie wiedziałem, że elementy elektroniczne w przednich drzwiach zajmują aż tak dużą powierzchnię. Do tego nie bawiłem się w liczenie skosów.  Efekt jest mega :)))

 

Aha, jak zdejmiemy wszystko to warto spód drzwi wyczyścić bo jest mega syf. Następnie warto kanaliki udrożnić by woda swobodnie spływała. Na koniec cynk w sprayu by drzwi dłużej się opierały rdzy od środka.

 

POLECAM :)

20181124_123130.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fakt są trochę zmęczone z nożyka bo nie mogłem się pozbyć kleju 3m, na którym kiedyś te styropiany kleilem, a pozbyć się tego trzeba było, po za tym pod mata tego nie widać, a pozwoliłem sobie to zabezpieczyć czarnym sprayem do okola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z Twoją technologią kładzenia wygłuszenia. To źle leży, widać też miejsca gdzie wałkiem "przecisnięte" za mocno lub przegrzane. Niszczysz prasując strukturę materiału. Niestety trochę na tym tracisz z efektów Twojej pracy.  Oczywiście nie mam na myśli walorów wizualnych, chociaż nieźle jest jak i wygląda dobrze. A pracy nie mało i złotówek też trochę szkoda. 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak, 1 raz to robiłem, ale efekt jest i o to chodziło, w paru miejscach tak jest, bez przesady może 3mm jest jedną na drugą mate gdzie jak docinalem to z marginesem i przycisnalem wałkiem żeby nie odlazilo potem. 

a i na dwóch fotkach jest położona w nie których miejscach i nie docisnieta także ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się na wiosne przymierzam z wymianą głośników z przodu na audio system 165evo (narazie leżą pod choinką). To w końcu jaki dystans dać? Bo są różne zdania: między 11mm a nawet do 20mm. Chodzi mi konkretnie pod głośniki ww. A wysokotonówki lepiej dać w podszybiu, czy w trójkątnych osłonach lusterek? Co sądzicie o takim wzmacniaczu http://www.audiopioneer.pl/pioneer-gm-d1004-latwy-w-montazu-4-kanalowy-wzmacniacz-tvc-400w-nowosc.html ze względu na małe wymiary i łatwość montażu jestem zdecydowany właśnie na niego. Myślę że napędzi lepiej ten zestaw niż seryjne radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 17:35, blake napisał:

może i tak, 1 raz to robiłem, ale efekt jest i o to chodziło, w paru miejscach tak jest, bez przesady może 3mm jest jedną na drugą mate gdzie jak docinalem to z marginesem i przycisnalem wałkiem żeby nie odlazilo potem. 

a i na dwóch fotkach jest położona w nie których miejscach i nie docisnieta także ;p

a wg mnie masz rację także. Nawet jak jest mata dociśnięta do blach to i tak ta "smoła" nagle nie wyparuje tylko dalej będzie. Dalej będzie ta sama ilość tłumiła dźwięk. Wiadomo, nie placek ale też trzeba to docisnąć by nie odpadło za każdym razem. Co innego pianka kauczukowa która musi być jak najgrubsza się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że różnica jest w Grandtour a HB, kolega ma Grandtoura i dawał dystans 20mm, od szyby zostawało mu jakieś 2mm (miedzy głośnik szyba) ja jak dałęm dystans 20mm to mam szpare na 2cm więc różnica jest. Ostatecznie dałem dystans 11mm i wszystko siedzi ładnie, mowa tu o Megane 3 HB i o głośnikach audio system m165evo takie jak montowałem i takie jak montował kolega do Grandtour. Co do wzmaka Ci nie pomogę bo się w to nie bawiłem a gwizdki wsadziłęm w oryginalne otwory po przedniej małej rzeźbie żeby weszły na bardzo ciasno i na to ori maskownica nic nie widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bagażnik tak wyszedł. Roboty przy nim jest sporo przez głębokie wytłoczenia trzeba wyklejać małymi kawałkami butylu. Pianka już idzie łatwiej bo jest bardziej elastyczna. Ja dawałem 6mm. Robiłem na szybko pod butlę. Latem dokończę całą komorę z nadkolami i pod kanapą

IMG_8476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!