Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów i oleju, co polecacie


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat bo zbliża się kolejna wymiana oleju, przejechane ponad 16tys i stąd moje pytanie bo producent jak wiemy zaleca wymianę filtra paliwa co 60tys oleju co 30tys. W poprzednim aucie co roku wymieniałem komplet filtrów to było co jakieś 12tys. na rok. Meganką trochę więcej jeżdżę i na rok wychodzi jakieś 16-17tys. Olej wiem że zalecane jest przez pół. Zastanawiam się czy nie będzie przesada wymienić filtr paliwa po 17tys,ale z drugiej strony mam nawyk wymiany co rok i tak się zastanawiam czy te filtry w Renault są takie super że mają wytrzymać 60tys czy może lepiej dla spokoju wymieniać co rok wraz z olejem.

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj tylko dobre filtry.

Witam. W innym poście wyczytałem, że filtr paliwa najlepszy MAHLE, a reszta może być Filtron? No chyba, że kabinowy tylko Purflux bo sprawia najmniej problemów przy montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinowy właśnie nie Purflux bo ma poprzeczki wzdłuż krótszej krawędzi a Filtron/Mann ma wzdłuż dłuższej krawędzi gdzieś na forum jest info o montażu. Zdecydowanie łatwiej montuje się z poprzeczkami wzdłuż dłuższych krawędzie, wiem co mówię bo rok temu wymieniałem. Radzę z tymi poprzeczkami jak pisze :-)

 

Regulamin forum jasno mówi o zasadach dodawania zdjęć :!: - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W innym poście wyczytałem, że filtr paliwa najlepszy MAHLE, a reszta może być Filtron? No chyba, że kabinowy tylko Purflux bo sprawia najmniej problemów przy montażu.

Ja (i nie tylko ja) trzymam się od filtronów z daleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma sprawdzony filtr węglowy, który blokuje smród z kominów i innych rur? Mieszkam na wsi i często przejeżdżam przez takie "mgły", muszę z wyprzedzeniem zamykać obieg. Mann się nie sprawdza na tym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj tylko dobre filtry.

 

Jest jakaś definicja "dobrego filtra" , bo Ty z tego co zauważyłem jesteś mocno zniechęcony do Filtrona, są osoby które chwalą tę firmę. Widziałem również wpisy negatywne dotyczące Mann czy Bosch. W poprzednim aucie przez 7-8 lat (Fiat JTD) jeździłem na Filtronie i zero problemów, więc nie jestem do końca przekonany co do tego że Filtron to "największe zło".

 

P. S.

 

Na początku tego wątku prawie rok temu opisywałem moją przygodę z filtrem paliwa Filtron który nie pasował. Niestety ze wstydem muszę przyznać że problem leżał po stronie osoby montującej, czyli mnie :-(. Opisany filtr jak najbardziej pasuje.

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicji nie ma, ale jak raz wtopisz z filtrem oleju, któremu bypass cały czas puszcza i olej jest w ogóle nie filtrowany albo kupisz filtr którego nie będziesz mógł zamontować bądź będzie za luźny to też przestaniesz na nich zwracać uwagę.

Dobre polskie filtry produkuje np. WF Sędziszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F. Paliwa z filtrona nie pasuje, nie jestem w stanie włożyć podgrzewacza do filtrona na dole są inne i chyba nie pasuje średnica. Musiałem założyć stary f. Paliwa :-(

Ktoś miał taki przypadek?

Chciałbym to wyprostować żeby nie rozpowszechniać nieprawdy. Niestety źle montowałem ten filtr, jak najbardziej pasował/pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma sprawdzony filtr węglowy, który blokuje smród z kominów i innych rur? Mieszkam na wsi i często przejeżdżam przez takie "mgły", muszę z wyprzedzeniem zamykać obieg. Mann się nie sprawdza na tym polu.

Teoretycznie masz taki system zabudowany fabrycznie w aucie, niestety tylko teoretycznie, bo aktualizacją softu wyłączono, w późniejszym okresie jest już fabrycznie nieaktywny.

Za mało węgla aktywowanego i brak innych sorbentów we filtrze kabiny wyklucza pochłanianie dużych ilości szkodliwych gazów.

Niektóre firmy np Valeo, stosują węgiel+polifenol, niby pochłania ponad 90% alergenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!