Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,4 TCe


traczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu szukam Meganki w kombi, nie jest to niestety proste zadanie ;)

Prosiłbym o opinię czy warto się interesować tym modelem:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-climatronic-serwisowany-moc-130-km-ID6yr9wZ.html

W związku z posiadaniem małego dziecka wolałbym uniknąć wycieczki na marne, wolny czas to teraz u mnie towar deficytowy.

Czy jest sens jechać i oglądać czy lepiej odpuścić temat? W necie znalazłem dość kiepskie opinie odnośnie tego komisu.

Numer VIN to: VF1KZ0F0641778627

Z góry dziękuję za opinie bardziej doświadczonych użytkowników.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez traczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podłączam się do pytania bo rozważam zakup megi, tylko z jakim silnikiem 1.4 tce, 1.6 16V lub ten 2.0.

W obecnej megi II ph 2 mam 1.6 16v z lpg i jest naprawdę rewelacja pod względem awaryjności (czyli brak), obsługi itp jednak na trasach, które teraz muszę pokonywać brakuje mocy, przy prędkościach 120-140 spalanie znacznie wzrasta, stąd moje pytanie, który teraz silnik wybrać bo tego 1.4 jakoś się boję, w tej MIII w 1.6 16v jest szósty bieg więc może przy prędkości 130 wrzucając szóstkę obroty spadną gdzieś w okolicę 3000rpm a nie jak teraz w mojej ok 4000, czy jednak szukać 2.0 i mieć zapas mocy :) ?

Z góry dzięki za opinie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe Czynności Przed Zakupem Auta ;Ciśnienie sprężania na cylindrach, stan; turbosprężarki , wtrysków , dwumasy , kontrola punktów bazowych geometrii nadwozia,pomiar  ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku .Dopiero wówczas można coś konkretnego powiedzieć o stanie aucie. Koszt rzędu 300 - 400 zł  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie mnie tak przedrzeźniać :?:

Dzięki za odpowiedź, jak bym się już wybierał na oglądanie oczywiście na stację diagnostyczną planuję podjechać. Pytanie czy warto poświęcać czas oraz środki na egzemplarz z ogłoszenia, które umieściłem. Miałem nadzieję że bardziej doświadczeni użytkownicy będą mogli coś doradzić, tzn. dostrzegą coś, co ten konkretnie pojazd przekreśla. Jeśli nie, to tym lepiej i pewnie wybiorę się na oględziny.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej MIII w 1.6 16v jest szósty bieg więc może przy prędkości 130 wrzucając szóstkę obroty spadną gdzieś w okolicę 3000rpm

Megane III 1.4 TCe 2009-2010 ma około 2800 obr przy 100 km/h, pod koniec 2010 roku bądź na początku 2011 Megane dostało ciut dłuższą skrzynię i ma ok 2500 obr przy 100 km/h. Więc 3 tyś obrotów przy 130 km/h możesz liczyć jedynie w 1.2 TCe od 2012 roku w górę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie mam 8.3. Jest to jazda dynamiczna z klimatyzacją przy prędkościach 120-130km/h. Przy oszczędnej jeździe potrafi zejść do 7. Spalanie przy 70km/h mam 5,5l, 120 - 7l, 130 - 8l, 140 -9l, 150 -10l. Obrotów nie pamiętam, ale przy 130km/h jest jakieś 3300-3500. Silnik rewelacja wg mnie, znacznie lepiej od 1.6 (którym miałem okazję się kilka razy przejechać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane III 1.4 TCe 2009-2010 ma około 2800 obr przy 100 km/h,

Megane III 1.6 16V 110 KM przy 100 km/h ma 2750 RPM.

 

Przy 1000 km/h? O w mordę kopany, gdzie taką Megankę można jeszcze kupić? Biorę w ciemno ;)

Poprawione ;)

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podłączam się do pytania bo rozważam zakup megi, tylko z jakim silnikiem 1.4 tce, 1.6 16V lub ten 2.0.

1.4 TCe to bardzo dobry wybór. Bardzo elastyczny silnik, dobre osiągi i bardzo dobre spalanie, oczywiście jeśli nie ma się ciężkiego kopyta i jeździ z głową. Ja rekord przy spokojnej jeździe miałem 5.1 Na dojazdach do pracy w Warszawie (dystans ok. 30-35 km) przy średniej prędkości 37 km/h spalanie u mnie jest 6,7-6,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!