Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nexus 7 na stałe w aucie - skąd zasilanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Montuję właśnie tablet Asus Nexus 7 na stałe w swojej Megance. Tablet jest zamontowany przy wyświetlaczu radia 3d sound by arkamys (dzięki odpowiedniemu daszkowi mam i wyświetlacz radia i miejsce na tablet). Tymczasowo do zasilania tabletu używam ładowarki samochodowej wpiętej w gniazdo zapalniczki, ale wiadomym było że nie wystarczy ona by ładować tablet podczas jazdy (duże straty przez długi kabel USB), więc tablet mimo podłączenia - rozładowuje się.

Kupiłem już specjalną przetwornicę step-down z regulacją napięcia, tyle tylko że nie wiem za bardzo gdzie ją podpiąć. Teoretycznie najbezpieczniejszym miejscem byłoby wpięcie się do zasilania zapalniczki, ale jest pewien problem. Po wyjściu i zamknięciu auta jak wiadomo gniazdo jeszcze jest zasilane przez jakieś 2 minuty (w sumie nie wiem po co tak to wykombinowali - nie widzę praktycznego zastosowania takiego rozwiązania).

Chciałbym by zasilanie przetwornicy (a co za tym idzie tabletu) znikało gdy wyłącza się wyświetlacz radia (dzięki odpowiedniemu ROM'owi gdy tablet traci zasilnie - przechodzi w tryb głębokiego snu, dzięki temu przez noc ubywa max 1% baterii). Jako że jest on parę centymetrów od tabletu - pomyślałem żeby prąd wziąć własnie z kostki wyświetlacza... No i tu pytanie - wie ktoś czy takie podłączenie zda egzamin? Czy wyświetlacz ma odrębne zasilanie z puszki bezpieczników czy też zasila go radio? Mam miernik, ale jeszcze nie badałem jaki prąd podawany jest na wyświetlacz i czy faktycznie zanika on wraz z zamknięciem auta czy też gasi je jakiś inny sygnał z radia.

Tablet będzie pobierać jakieś 1.6 - 2A, no i wiadomo, nie chciałbym czegoś spalić w instalacji, a nie wiem czy zasilanie wyświetlacza udźwignie to to ;).

Może macie z tym jakieś doświadczenie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby zasilanie wyświetlacza starczyło dla niego i tabletu... jak nie chcesz szukać daleko to proponuję to zrobić na przekaźniku, zasilanie główne z kabli zapalniczki ale sterowanie z takiego miejsca jak potrzebujesz. Takie miejsce znajdziesz na płytce bezpieczników w kabinie. Może nie najprościej ale chyba najsensowniej i najbezpieczniej dla innych urządzeń pod które byś chciał się podpinać a otrzymujesz chciany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby zasilanie wyświetlacza starczyło dla niego i tabletu... jak nie chcesz szukać daleko to proponuję to zrobić na przekaźniku, zasilanie główne z kabli zapalniczki ale sterowanie z takiego miejsca jak potrzebujesz. Takie miejsce znajdziesz na płytce bezpieczników w kabinie. Może nie najprościej ale chyba najsensowniej i najbezpieczniej dla innych urządzeń pod które byś chciał się podpinać a otrzymujesz chciany efekt.

Ouu, to już raczej nie na moje elektryczne umiejętności ;).

No nic to, wepnę się po prostu pod zapalarkę, a w tablecie ustawię tak, by maksymalnie się ściemnił po utracie połączenia bluetooth z radiem. Po 2 minutach i tak się wyłączy. Aczkolwiek docelowo faktycznie pomyślę nad takim połączeniem, by tablet gasł z wyświetlaczem radia.

Swoją drogą - tak z czystej ciekawości spytam: wie ktoś jaki jest cel pozostawania prądu w zapalniczce 2 minuty po zamknięciu auta? Jakoś nie widzę sensownego zastosowania przez takie rozwiązanie dla kierowcy... A może idzie to jakoś "wyłączyć"?

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Postaram się niedługo wrzucić fotki z opisem co i gdzie zamówić, co pobrać i jak skonfigurować tablet.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Montaż tabletu w obudowie od navi to raczej nie jest problem. Problemem jest to że nie bedzie wyświetlacza radia, temperatury powietrza itp... Tu jest pies pogrzebany.

 

Edytowane przez Juras386
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tablet jest zamontowany przy wyświetlaczu radia 3d sound by arkamys (dzięki odpowiedniemu daszkowi mam i wyświetlacz radia i miejsce na tablet)

Ponawiam prośbę o fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla wszystkich którym się rozładowywuje telefon czy tablet.... Zmieńcie kabel/ładowarkę. Mam w samochodzie 3m przedłużacz usb schowany w słupku. Tak by telefon na szybie mógł się ładować a kable nie plątały i ładuje normalnie. Miernik pokazuje tylko niewielkie straty. a niestety przerabiałem z nexusem 5x problem rozładowywania gdzie nawet na 25cm kabelku się słabo ładował. Na tyle ze bateria bardzo szybko ubywała. Po zmianie kabla problem się skończył. Przez to też kupiłem miernik usb i okazało sie ze wiekszość tanich kabli z chin co miałem miała straty takie że czasem z 2A ładowarki telefon nie umial 100mA zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same ładowarki samochodowe też nie należą do mocnych. Pomysł z przetwornicą jest dobry. do tego dolutować solidny kabelek z wtyczką. Są pewne programy nakładki

multimedialne i wykorzystują napięcie ładowania jako informację. Warto się zastanowić kiedy je podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarki samochodowe są tak samo dobre jak te tradycyjne. Tylko nie ma co sie oszukiwać że za 10 zł dostaniemy dobrą 2A ładowarkę. Sam mam ładowarkę firmy ugreen i na na wyjściu to co deklaruje producent. Jedno ma qc3 a 2 tradycyjne 2A i działa dobrze nawet przy pełnym obciążeniu. Ale nawet zamawiając ją prosto z chin płaciłem około 60zł (14€z groszami) do tego kable tez od nich i nie ma szans by jakiekolwiek urządzenie rozładowywało się w samochodzie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

 

Od kilku miesięcy jeżdżę z Nexusem, a wygląda to mniej więcej tak jak w załącznikach. Tzn tak wyglądało jak jeszcze wszystko testowałem.

Teraz mam już wszystko wpięte poza widokiem, więc gniazdo zapalniczki jest wolne.

Jak znajdę więcej czasu to opiszę co i jak jest zrobione.

 

Wszystko wygląda naprawdę zacnie i sprawuje się całkiem nieźle. Aktualnie mam nawet w miejscu na kubek (gdzie przy fabrycznym tomtomie jest dżojstik) małą klawiaturkę na bluetootha dzięki ktorej możemy ustawić sobie skróty do programów lub do funkcji, więc nie trzeba dotykać ekranu.

 

Dzięki wykorzystaniu Nexusa + aplikacji Automate (coś jak Tasker ale o wiele przyjemniejsze w użytkowaniu) i przy troszeczkę wiedzy jak tworzyć nowe powiązania w Automate - można tworzyć cuda.

Np. coś takiego: "Jeżeli po otwarciu drzwi (czyli po włączeniu tabletu) tablet w ciągu 10 sek nie wykryje sparowanej komórki wysyła alarmowego smsa na skrzynkę właściciela auta. Z kolei w Gmailu na komórce właściciela ustawiony jest odrębny głośny dzwonek na wiadomości pochodzące od samochodu, co powoduje, że taka wiadomość nie zginie wśród innych powiadomień" :) - ewentualnie dla zapominalskich po prostu wyrzucić komunikat o zostawionym w pracy czy w domu telefonie...

 

Nie wszystko osiągnąłem co chciałem (problematyczne jest ciągle powiązanie tabletu z komórką, by widać było kto dzwoni i z tabletu wybierać kontakty, ale jak widać znalazło się miejsce na oryginalny wyświetlacz, gdzie te info jest widoczne, więc dałem sobie spokój).

 

Niestety od czasu do czasu Nexus ze zmodyfikowanym pod montaż w samochodzie Androidem potrafi spłatać figla ;). Ale w dużej przewadze czasu wszystko gra i huczy.

 

Za to jazda z dużą nawigacją w tym miejscu - bajka.

 

Dodano: 22 mar 2017 - 18:06

Ktoś wie, gdzie można nabyć taką ramkę jak na tym filmie?

 

To jest raczej samoróbka, ew chińczyk, ale jeszcze takiego czegoś nie widziałem.

 

Jak widać mam takie coś. I tak, kupione na Aliexpress ;).

Od razu studzę emocje - wbrew pochodzeniu - nie jest to tania rzecz.

Niecały rok temu zapłaciłem ok 65$ :(.

 

Prócz ceny jest też jeszcze jeden minus - otwór na tablet nie jest wystarczająco wysoki, więc musimy pożegnać się z ok 1cm ekranu od dołu (jeżeli chodzi o Nexusa 2012). Na szczęście w łatwy sposób możemy powiedzieć Androidowi by wyciął ten fragment, więc i tak widzimy 100% obrazu.

Przy nexusie 2013 ucina nam dolne przyciski wstecz, home i historię aplikacji, ale możemy użyć apki by zobić te przyciski w innym miejscu) jest też problem z długością tabletu, musimy podpiłować plecki, dodatkowo wyjście microUSB musimy albo przerobić albo zasilanie wypuścić na zewnątrz.

 

Ale cóż - plusem jest to, że nie musimy zastanawiać się gdzie upchać oryginalny wyświetlacz radia (bo nie możemy po prostu go odłączyć - samochód od razu wyrzuci błędy). Poza tym widzimy stacje radiowe, sterujemy ustawieniami i telefonem. Widziałem jakieś karkołomne sposoby przenoszenia wyświetlacza do skrytki pasażera itp, ale chyba lepiej i wygodniej mieć go na wierzchu ;).

post-87184-0-20132200-1490199974_thumb.jpg

post-87184-0-00753600-1490200002_thumb.jpg

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!