Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nexus 7 na stałe w aucie - skąd zasilanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za foty, właśnie o takie mi chodziło.

Gdybym nie miał tableta to bym się tematem nie zajmował i wziął navi z ogłoszeń tu na stronie, ale tablet leży i się kurzy.

2 pytania:

1) co to za dodatkowe przyciski na ramce (po 3 z każdej strony)

2) proszę podaj adres albo sprzedającego z aliexpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 6 przycisków jest ślepe, do niczego nie służą, bo nie ma pod nimi żadnej elektroniki. Nie są zintegrowane na stałe z obudową, więc trzeba je sobie przykleić od spodu.

 

Obudowę kupiłem tu: [ LINK ], ale możesz napisać też zapytanie do innych, a nuż będą tańsi.

Pierw napisz do kolesia i powiedz, że chcesz samą obudowę. Dla pewności dodaj że z guzikami i np. z metalowymi zatrzaskami. Ja nie wspomniałem o zatrzaskach i przyszło bez. Nie są do niczego potrzebne, bez nich jest w razie czego łatwy dostęp do tabletu, a ten się przydaje nieraz - w razie czego pewnie można przełożyć z oryginalnego daszka. Ale bez zatrzasków również nic nie lata, daszek siedzi pewnie w otworze.

 

Mam nadzieję, że masz Nexusa 2013, bo tylko na ten tablet jest najlepszy soft do montażu w samochodzie - Timur's Kernel v4.0. Bez niego można zapomnieć o przyjaznym korzystaniu z tabletu w aucie.

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że masz Nexusa 2013

Hm... 2012...

For Nexus 7 2013 with Android 6.0.1 MOB30X only.

 

Chociaż ja od początku myślałem o Autodroid, ale nie badałem rynku pod kątem softu do tableta do auta.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... 2012...

Też na początku kupiłem 2012. Myślałem, że spokojnie styknie do auta... Po miesiącu jak najszybciej zakupiłem Nexusa 2013. Na 2013 klikasz i masz, nic się nie zawiesza, wszystko chodzi płynnie, wygoda korzystania 100x lepsza.

Na n2012 mam gdześ też Timur's Kernel, ale po wyjściu n2013 autor skupił się już na n2013. Korzystałem z Autodroida (z tego względu, że wtedy wydawał mi się lepszy i chyba był na nowszej wersji andka). Pamiętam, że platał figle, ale już nie pamiętam jakie ;). Najnowszy Timur na n2013 bezbłędnie działał mi parę miesięcy... Ostatnio coś się stało i zaczął drenować mi baterię nie przechodząc w stan głębokiego uśpienia - muszę zbadać co i jak, ale najszybciej chyba będzie sformatować co też chyba dzisiaj uczynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Idac za ciosem i szukajac roznych informacji na forach czy na yt postanowilem zakupic taka wlasnie ramke.

Ramka na dzien dzisiejszy kosztowala mnie 72 zielone.

Zakupilem tez nexusa 2013 lte w kwocie 700zl. Czekam tylko az wszystko poprzychodzi i zabiore sie za montaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także używam Nexusa 7 2013 ale tylko jako nawigacji w drugim aucie. Niestety przechodziłem i nadal nie skończyłem tematu ładowarki do niego. Aktualnie używam jakąś 2.1A ale Nexus się ładuje bez nawi. Z nawi nie nadąża ładowanie. Oryginalna ładowarka do niego ma 1.35A ! Muszę dalej szukać mocniejszej ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Idac za ciosem i szukajac roznych informacji na forach czy na yt postanowilem zakupic taka wlasnie ramke.

Ramka na dzien dzisiejszy kosztowala mnie 72 zielone.

Zakupilem tez nexusa 2013 lte w kwocie 700zl. Czekam tylko az wszystko poprzychodzi i zabiore sie za montaz

 

Pamiętaj kupić jeszcze dobry kabel USB OTG z ładowaniem i przetwornicę step down (by z 12v zrobić max ~5v) zamiast zwykłej samochodowej ładowarki, by dostarczyć odpowiedni prąd do tabletu. No chyba, że masz dobrą ładowarkę, ale nie wiem czy taka istnieje ;). W przeciwnym razie podczas jazdy np z nawigacją tablet, mimo podłączenia do ładowarki, będzie się powoli rozładowywać zamiast ładować.

 

Dodano: 13 lip 2017 - 20:39

Nie boicie się, że w bardzo upalne dni spuchnie bateria w tablecie? Mi kiedyś tak się nagrzało w aucie, że ekran tak jakby się wylał, a był w schowku.

 

Tutaj faktycznie może być problem. U mnie często w upalne słoneczne dni tablet nagrzewał się na tyle, że po paru godzinach parkowania na pełnym słońcu sam się wyłączał (jakaś pewnie funkcja bezpieczeństwa). Wracam po 8h pracy do auta a tu tablet wyłączony, ekran gorący jak patelnia na gazie (jak wszystko zresztą co leżało na słońcu cały czas). Dał się dopiero włączyć po paru minutach jak temperatura się zmniejszyła. Nigdy bateria nie napuchła, mimo, że tablet (ekran) był w pełnym słońcu - takie umiejscowienie tego daszka w Megane III, że prawie cały czas jest w słońcu. Aktualnie zrobiłem biały plastikowy "pokrowiec" na cały daszek i w upalne dni daszek zakrywam, zostawiając uchylone przeciwległe szyby (pokrowiec cośtam daje, ale nie tak jak uchylone szyby). Ale wiadomo - nie zawsze możemy zostawić uchylone okna lub parkować w cieniu. Myślę jeszcze nad matą przeciwsłoneczna na przednią szybę, montowaną od środka (w krajach południowych, gdzie temp oscyluje w lecie ok 30-35st takie maty widać prawie w każdym zaparkowanym aucie). Mam nadzieję, że dzięki temu uniknie się ryzyka związanego z baterią. Oczywiście najpewniej w te newralgiczne upalne dni jak długo zamierzamy parkować w słońcu - tablet zabierać ze sobą ;). Ja swój tak mam zamontowany, że to nie problem, ale wolałbym jakoś inaczej to rozwiązać, próbuję ;). Btw - rok temu nie miałem z tym najmniejszych problemów, ale fakt - nexusa 2013 zamontowałem jakoś pod koniec sierpnia, stąd wnioskuję, że przez te dwa miesiące lata trzeba jakoś kombinować z temperaturą w aucie.

Jak ktoś ma jakieś dobre rozwiązanie na ten problem, chętnie się dowiem ;).

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć!

Czy ktoś bawił się z tematem - zainstalowania telefonu jako navigacji ? 

Chce dołożyć navi do megany ale strasznie bym chciał androida... i właśnie pojawiła się alternatywa!!

Dołączam filmik:

 

Czy ktoś wie o co chodzi? bo łączy się to przez bluetooth, ale jak to podłączyć do auta? jak to ogarnąć? zna ktoś temat? pomoże? :-)

Połączyłem z istniejącym tematem - mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum. Poszukaj.

Działa to jak na każdym smartfonie. Parujesz bluta.  z radiem, jeżeli nie ma to używasz aux.  Jak w androidzie, programy, nakładki do car.  Odpowiednio podłączone zasilanie i kombajn multimedialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Podłączę się pod temat bo nie mogę znaleźć  innego .

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym urządzeniem ?

Chciałbym coś takiego zamontować ale nie wiem czy jest to warte zachodu ?

 

https://allegro.pl/renault-megane-3-iii-nawigacja-dvd-radio-android-i6969731199.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opinie w internecie są bardzo słabe. Użytkownicy narzekają na to, że urządzenie jest wolne, tnie i ogólnie nieprzyjemnienieresponsywne. Nie włożył bym tego za tyle pieniędzy do samochodu

Edytowane przez TheOktik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć

Będę montował to urządzenie :

https://alga-shop.pl/new/android-gps/201-an7054-kamera

do daszka Megane III. Chciałem Was się poradzić. Odnośnie zamocowania tego w daszku. Kleiliście to, czy jakoś inaczej rozwiązane? 

I najważniejsze, to z czego dorobić zaślepienie, bo ten gps na wysokość pasuje idealnie, ale po bokach brakuje paru cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!