Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km


Tomasz_29

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mackus napisał:

Czy przed czyszczeniem odłączać akumulator czy nie?

Niezależnie czy odepniesz czy nie i tak się będzie musiał zaadoptować, bo po czyszczeniu inaczej musi się ustawiać niż przed (ilość powietrza przechodzącego przez brudną i czystą przepustnicę). Niestety bez adaptacji clipem (lub innym softem) trochę to trwa i np. obroty lubią się zawieszać lub spadać po wrzuceniu na luz (sprawdzone ;d), po adaptacji natomiast od razu działa w porządku.

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna filozofia, niektórzy to określają tak wyniośle 'adaptacja' że nie wiadomo co trzeba zrobić. klikasz jeden przycisk z napisem USTAWIENIE KRAŃCOWE PRZEPUSTNICY 10 s i gotowe. 

znajdziesz to w zakładce PRZYUCZENIA lub czasem zależnie od komputera w trysku może być w INNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję, a jak długo ta samoadaptacja trwa? U mnie w fluencie, przebieg 86tys autko odpala zimne bez problemu, ale zauważyłem ostatnio że zaraz po odpaleniu wskazówka obrotów lekko skacze. Nie szarpie przy jezdzie itp, w zasadzie po przejechaniu paru metrow i wrzuceniu na luz występują już tylko normalne jak na to auto minimalne wahnięcia. Oprócz wahania wskazówki na zimnym słychać na zewnątrz auta nierówną pracę, takie lekkie bulgoty, na początku myślałem że jakaś dziurka w wydechu, ale to nie to. Na ciepłym silniku wskazówka jest stabilna i nie słychać tego bulgotu.

Rozumiem,że dobrze interpretuję objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pbet napisał:

miałbyś chęć opisać krok po kroku adaptację przepustnicy przy użyciu Clipa?

dokładnie nie pamiętam ale zaraz ide do auta się podpiąć clipem (pro forma zobaczyć czy jakichś błędów nie ma zapisanych o których nie wiem - czasami tak robię :D), to Ci zrobię screeny gdzie wejść i co naciśnąć żeby zrobić adaptację, do południa Ci wrzucę. Sam kiedyś zadałem to pytanie ale nikt mi nie odpowiedział, musiałem sam błądzić w Clipie w poszukiwaniu.

 

44 minuty temu, mackus napisał:

Ok, dziękuję, a jak długo ta samoadaptacja trwa?

Tak jak w skodzie (grupa chyba 066 jak dobrze pamiętam w fabii była w 1.4 75km :D juz 2 lata fabii nie mam). Przepustnica przejdzie przez skrajne położenia i się przyuczy i tyle bo ja wiem 10 sekund ?.

Proszę opis funkcji adaptacji jak dobrze pamiętam na zdjęciach.

 

kilka uwag (mnie juz bardziej przydatnych):

1) przed przyuczeniem wykasować wszystkie błędy (przynajmniej z kalkulatora wtrysku),

2) Zgodnie z opisem funkcji silnik wyłączony, zapłon załączony (po wejściu w adaptację, jest jeszcze jeden ekran którego screena nie mam który to opisuje tam sie klika na dole jak dobrze pamiętam 'zastosuj' i czekamy aż się skończy adaptacja (przycisk podczas wykonywania funkcji zrobi się "nie klikalny")

3) Napisałem żeby wyjść z funkcji przyuczenia (nie wiem czy aż tak bardzo trzeba wyjść) ale ja jak robiłem to pierwszy raz i nie wyszedłem to po odpaleniu obroty skoczyły mi na 2500 i falowały w zakresie 1000-2500 i nie szło ich zbić, dopiero po wykonaniu ponownej adaptacji i wyjściu wszystko wróciło do normy - za szybko chciałem sprawdzić efekt adaptacji.

 

Nie wiem jakie wy macie sprawdzone metody na podtrzymanie zapłonu (ważne żeby nie wyłączył się) ale ja nie mam (jedynie co robię to co ok. 1 min naciskam przycisk START z biegiem na luzie bez dotykania pedałów. Wiem że niektórzy napiszą "wsadz karte do czytnika, wrzuć bieg, nie dotykaj pedałów i trzymaj start 5 sek - wtedy zapłon masz non stop włączony. Racja ale kalkulator wtrysku nie jest wtedy włączony u mnie O_x jako jedyny nie ma napięcia.

 

Powodzenia życze o ile nic nie pokiełbasiłem ;ddd - robiłem to dość dawno ale raczej dobrze pamiętam. W silniku 1.6 powinno być podobnie jak nie tak samo (ja mam 1.4 tce jak wiadomo).

 

 

Nie odpowiadam za wszelkie uszkodzenia lub inne nieprawidłowości :D.

wtrysk.jpg

wtrysk1.jpg

wtrysk2.jpg

Edytowane przez onomatopeja
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie od kilkunastu do kilkudziesięciu km (jedni piszą że nawet 100), mi się po pierwszym czyszczeniu bez adaptacji clipem (nie miałem wtedy), przyuczała 2x wyjazd do pracy + powrót i troche jazdy po mieście ~30 km łacznie jak dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotnie czyściłem przepustnicę, nie robiłem przyuczenia CLIP ani żadnych innych zabiegów, ani razu nie miałem problemu z falowaniem obrotów itp 

Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem obiegowa opinia że w 1.6 trzeba robić adaptację przepustnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura bzdura bzdura, skąd Ty bierzesz te procedury? skasować błędy przed przyuczeniem.... bzdura. kompletny amator a udziela rad i to jeszcze wyssanych z palca

 

co do podtrzymania napięcia w aucie czyli tak zwany tryb serwisowy

 

wsiadamy do auta, wrzucamy bieg i teraz naciskamy hamulec i jednocześnie wsuwając kartę do czytnika i do tego przytrzymujemy przycisk start stop aż na liczniku nie napisze WYJMIJ KARTE i od tego momentu auto się nie wyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIII 2015 1.6 16v 

A po co odłączać akumulator ? wystarczy otworzyć maskę, zamknąć drzwi poczekać kilka chwila jak UCH i cała reszta się uśpi i tyle 

Przecież nie robi się tego na zapłonie czy włączonym silniku.

Mam wrażenie że 90% userów tutaj nie wie o czym pisze albo powiela jakieś rzeczy wyczytane w sieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sadisticescape napisał:

skasować błędy przed przyuczeniem.... bzdura.

wyssałeś to ty ale na bank nie z palca =]

 

Jak dobrze pamiętam to adaptację robi się na sterowniku bez błędów, jak mowię nie pamiętam dokładnie jak to jest i czy kasowanie jest wymagane na bank w renówkach ale dla świętego spokoju lepiej pokasować błędy (taka dobra praktyka).

Było wrzucić lepiej jak jesteś taki guru clipa O_x bo ja jestem amator z tego ;d

1 godzinę temu, sadisticescape napisał:

wsiadamy do auta, wrzucamy bieg i teraz naciskamy hamulec i jednocześnie wsuwając kartę do czytnika i do tego przytrzymujemy przycisk start stop aż na liczniku nie napisze WYJMIJ KARTE i od tego momentu auto się nie wyłączy

no wiedziałem że coś takiego ;d tylko jak mówię u mnie z tego co pamiętam kalkulator wtrysku nie był wykryty tzn nie miał napięcia (jako jedyny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lordboss napisał:

Przecież nie robi się tego na zapłonie czy włączonym silniku.

Mam wrażenie że 90% userów tutaj nie wie o czym pisze albo powiela jakieś rzeczy wyczytane w sieci :)

Wyobraź sobie, że tylko raz robiłem adaptację przepustnicy, bo musiałem na wieloletni kontakt z tymi samochodami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!