Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km


Tomasz_29

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Uprox napisał:

To jeszcze dopytam: zamierzam założyć instalację LPG. Muszę mieć tą przepustnicę na 100% ogarniętą, zanim odstawię auto na montaż? 

Gaz nie naprawia silnika. Musisz mieć wszystko ogarnięte. Przepustnica i układ zapłonowy to podstawa. O sondach nie wspomnę.

Tak jak pisze Andrzej-2010, silnik musi chodzić jak w zegarku, bo jak będą problemy na benzynie to na LPG będą 10x większe, a każdy mechanik będzie Cię olewał, mówiąc że to wina gazu. Z kolei gazownik będzie zwalał na problemy na benzynie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km

Mechanik zrobił adaptację CLIP-em, ale zmian nie zauważam. Auto niby pracuje bez zarzutu, płynnie, brak falowania, szarpania, obroty jałowe 750k (CLIP pokazywał takie już przed adaptacją). 

Nadal przy dojazdach na niskiej prędkości do skrzyżowania, na biegu z odpuszczonym gazem, paliwo jest pobierane, 3,5>2,5 litra/100km. Może tak ma być, a ja się czepiam?

Z górki jak jadę szybciej, hamując silnikiem, pobór spada na 0,0. Przy wyższych prędkościach jak odpuszczę gaz - też komputer wskazuje pobór 0,0.

Dodatkowo kontrolka sugerująca zmianę przełożeń na wyższe/niższe przestała płynnie działać, powyżej trzeciego biegu w ogóle się nie pojawia, bez względu na to, co robię z gazem.

Przedtem działała normalnie. Pojawia się między 2,3 biegiem, też nie zawsze. Nie wiem, o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnika pobierasz podciśnienie do wspomagania hamulca. Dodatkowo masz zwiększony pobór prądu przez światła stopu czyli silnik masz obciążony i wtedy nie schodzi do zera. Czujniki na pedałach sprzęgła i hamulca biorą udział w ustawieniu sterownika silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biegu ma pokazywać 0. Na luzie te wartości będą rosnąć wraz ze spadkiem prędkości aż pojawią  się kreski poziome - prędkość poniżej 30 km/h.

Edytowane przez szwagier24a
literówka słownik t9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że gdybym nie jeździł z okiem zawieszonym na zużyciu paliwa (auto niedawno kupione, poznajemy się), to bym się nawet nie zorientował, że coś jest nie halo.

Kumpel podrzucił mi dziś rano używaną przepustnicę, wyczyściłem ją (delikatnie, bez ruszania klapką), wymieniłem.

Obroty po kilku restartach zapłonu, rozgrzaniu silnika na luzie i rundzie po mieście - stabilne.

Auto jeździ normalnie, tak samo jak na tamtej przepustnicy; i tak samo z prędkości ok. 50 km/godz i więcej bez problemu odcina paliwo na 0,0 po odpuszczeniu pedału gazu.

Przy niskich prędkościach zadane obroty się utrzymują, opadają niechętnie, spalanie jest wykazywane.

Skoro na poprzedniej przepustnicy adaptacja programowa temu nie zaradziła, pozostaje mi jeżdzić, obserwować i czekać na poprawę.

Dziękuję serdecznie za porady, chyba że ktoś ma jeszcze jakis pomysł. Oczywiście dam znać, gdyby bolączka ustąpiła.

 

 

Edytowane przez Uprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 20:32, Uprox napisał:

Nadal przy dojazdach na niskiej prędkości do skrzyżowania, na biegu z odpuszczonym gazem, paliwo jest pobierane, 3,5>2,5 litra/100km

Przyznam, że nie śledzę od początku tematu.

Moim zdaniem jeżeli to się dzieje poniżej 2000 obrotów to jest to normalna sprawa. Powyżej tych obrotów można się interesować.

Ogólnie w samochodach różnych marek gdy się hamuje silnikiem od powiedzmy 3000 obrotów to około przy 1500 zaczyna ECU otwierać wtryskiwacze dlatego jest widoczne spalanie. Inaczej ma się sprawa gdy wrzucimy bieg i nie operujemy gazem to do tych 2000 obrotów może pokazać spalanie.

Jeśli ktoś już o tym powiedział to tylko wypada mi przeprosić, że powtarzam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!