Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

JaMegane

Megane IV phI Krzywo spasowana klapa bagażnika

Recommended Posts

Witam,

Proszę o informację jeśli ktoś już spotkał się z problemem krzywo spasowanej klapy bagażnika.

Zdjęcie w załączeniu:

Złe spasowanie 1-1,5 cm w dół i do przodu w efekcie klapa rysuje zderzak. (tylko jedna strona).

Lecz widziałem wiele meganów w których problem dotyczył obu stron.

Serwis wymienił zawias i nic :). Brak dalszej regulacji.

Będą dalej wymieniać inne elementy klapy - siłownik i inne ale nie wiedzą jakie to da rezultaty - he.

Generalnie megane i inne sam. Marki są bardzo źle spasowane.

Pozdrawiam i czekam na Wasze uwagi

Edytowano przez aston76

W ASO sami niekompetentni ludzie pracują. Kiedyś osobiście szkoliłem w ASO sprzedającego odnośnie serii silników TCe, taki był deficyt wiedzy... Wymiana zawiasów czy teleskopów nic nie pomoże. W ASO najchętniej by wymienili 3/4 samochodu, zanim usterka zostanie zdiagnozowana. To kwestia tylko regulacji "bolca zamka" przy zderzaku. Jest za nisko i to powoduje iż klapa obciera o zderzak. Pozostaje tylko podnieść nieco ten "bolec zamka" (prawdopodobnie torx jak w Clio III) co spowoduje że klapa będzie nieco wyżej się zamykać, i jednocześnie będzie równo z lampami. Jeśli po takim zabiegu będą stuki w klapie podczas wszelkich nierówności, to uszczelka klapy bagażnika jest do przeprojektowania. Ale to już zajęcie dla specjalistów we Francji :)

Bolec zamka...Jak go przesuniesz to zamek będzie zwariował przy próbie otwarcia..Reguluj zawias o ile nie jest spawany...

u mnie za to słabo spasowany jest przedni zderzak :) zapytam na przeglądzie czy tak ma być :)

Bolec zamka...Jak go przesuniesz to zamek będzie zwariował przy próbie otwarcia..Reguluj zawias o ile nie jest spawany...

W Clio III regulowałem, klapa hałasowała na nierównościach. Po wyregulowaniu nie ma żadnych problemów.

Tego nie wyregulujesz położeniem kotwy zamka klapy.

Klapa wyjdzie, za obrys nadwozia. Owszem, odejdzie od zderzaka, przestanie ocierać.

Renault ma problemy z pasowaniem elementów nadwozia. Miałem to w Lagunie, Megane 1,2 oraz 3. W każdym aucie miałem jakiś bubel w pasowaniu nadwozia. Co najgorsze nie do usunięcia w "cywilizowany sposób" :)

Witam, dziękuje za zainteresowanie tematem.

- regulacja na zawiasach na maksa i już nic nie daje

- regulacja zamka nic nie da jak pisze Lelupi wyjdzie jeszcze bardziej z obrysu

- maska chce do góry zawias na to nie pozwala ( podobno w mniejszych wadach pomaga siłownik sprawdzili w serwisie)

- maska też chce do wewnątrz

- zawiasy są jakieś dziwne mocowane z jednej strony nie jak w poprzednim meganie z obu stron ( maska jest plastikowa

Plastikowa maska?

Edytowano przez aston76

Pomyłka- Plastikowa klapa bagażnika.

Dodano: 18 sie 2016 - 07:20

Dodano: 31 sie 2016 - 12:55

Witam,

samochód odebrany z serwisu.

Wymieniono wewnętrzną stronę klapy wraz ze stalowym stelażem, jest dużo lepiej ale do ideału brakuje dużo.

Najważniejsze że na dole jest duża przerwa i nie obciera o zderzak, wygląda przyzwoicie i tak samo z obu stron.

Zawias, siłownik, wewnętrzna część klapy, ozdobny plastik, wycinanie i wklejanie szyby, robocizna około 5tyś zł z kosztorysu - w stosunku do efektu jakiś żart.

Chciałem coś dodać odnośnie spasowania całego samochodu (wnętrze ok nawet nic nie trzeszczy) no ale słów mi brak :(.

Pozdrawiam

U mnie spasowanie klapy jest ok, ale zauważyłem obtarcie w miejscu domykania się zamka. Sprawdzę to dokładnie i najwyżej podjadę do ASO.

Tak jest troszkę za nisko i zostawia ślad na zderzaku oraz klapie. Muszę podjechać do ASO na regulacje i ewentualnie polerkę porysowanego miejsca.

Witam panowie, od tyg jestem i ja posiadaczem iv'ki i również u mnie występuje problem ze spasowaniem klapy tak jak na zdjęciach.

Porównanie lewe i prawej strony.

Da się coś z tym zrobić czy od razu gonić do serwisu ?

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowano przez Prezes

Widać że dach był naprawiony...możesz reklamować że sprzedali ci powypadkową Meganę...Przyprzyj się dokładnie że na środku jest dziwnie nie równe.

No zauważyłem że nie jest prosto. Ta nierówność jest od "spojlera" Ale jak stwierdzić że powypadkowa ?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

ad10889b100vdfsa0af5e124f7d9de36449c.jpg

49223ad1ad0dfd9c8vdfve649bda1e8b0271.jpg

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowano przez aston76

Marcinc76 wrzuć raz jeszcze fotki chciałbym zobaczyć.

Fotek nie widziałem ale w meganach jest pełno niedoróbek obejrzałem ich bardzo wiele i wg dawnych standardów to każdy wygląda na uderzony.

Ostatnio nawet oglądałem Espace - aż oczy bolały taka masakra

Dodano: 19 wrz 2016 - 13:06

Na jednym foto jest zwykła antena a na drugim płetwa rekina - to ten sam dach?

spojler jest plastikowy w każdym jest krzywo

u mnie po samym demontażu i montażu jest zupełnie inaczej

w każdym modelu widać niespasowania i wady w większości wszystkie wymienione:

- tyle światła vs błotnik

- tylne światła w błotniku potrafią być lewe i prawe na innej wysokości

- za bardzo odsadzone przednie błotniki w stosunku do przednich drzwi

- odstające drzwi z tyłu w stosunku do błotnika

- drzwi na innych wysokościach (widać po srebrnej ozdobie podszybia)

- maska ma różne przerwy bo obu stronach lub różną wysokość (słupek - przednia szyba)

- krzywo klapa bagażnika (na moje wada fabryczna modelu i wynika z konstrukcji całego pojazdu)

- czarne ozdoby drzwi i klapa (słupek B, C),

- uszczelki

Na koniec zaskoczenie - w środku jest wszystko idealnie.

@ JaMegane:

Cześć, tak to ten sam dach, wygląda na zdjęciu jak płetwa, dlatego że zdjęcie robione przy podniesionej klapie. Dziś jadę reklamować, zobaczymy, telefonicznie zapewnili, że nie mają wpisów o jakiejś szkodzie np.: transportowe. Pojadę każe pokazać wszystko. Zastanawiam się tylko reklamować jako rękojmia czy gwarancja.

thumb_hosting_zdjec_1474285084__img_20160916_151917.jpg

thumb_hosting_zdjec_1474284827__img_20160916_152022.jpg

thumb_hosting_zdjec_1474284811__img_20160916_151954.jpg

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Edytowano przez marcinc76

Jak wygląda spasowanie świateł?

Klapa nie jest za nisko?

Na moje regulacja na zawiasie lub nowy albo nowa lotka jest krzywa lub źle zamontowana.

spasowanie świateł - lewa strona lekko niżej, ale teraz przyglądając się fotce którą zrobiłem jak jeszcze stał w salonie coś mi się wydaje, że lewa strona jakby "opadła", że wtedy było lepiej

thumb_hosting_zdjec_1474287425__14273354_1193825987325629_1987115308_o_1.jpg

wydaje mi się że też może mieć to wpływ

- klapa standard (trzeba się przyzwyczaić do standardu ) mi się już nie chce jeździć do serwisu

Dodano: 19 wrz 2016 - 14:45

proszę o info co tam w serwisie wymyślili :-)

Niestety musiałem zostać dziś w pracy po godzinach. Jutro się postaram i napiszę

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowano przez aston76

Wczoraj w Gdańsku jechałem za dokładnie taką samą Meganką (nawet też biała). Wcześniej nie zwracałem na to uwagi przy samochodach ale po tym wątku się wpatrywałem i normalnie szok... tak była krzywa i niedopasowana klapa...

Oglądałem na placu 10 sztuk świeżo przywiezionych z fabryki... każda miała opisywane wyżej problemy ze spasowaniem :(