Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Krzywo spasowana klapa bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam zdjęcia tutaj bo nie chce mi się każdemu wysyłać na priv. a już kilka osób pyta mnie o klapę. Więc nie mam zdjęć z przed bo nie widziałem krzywego spasowania u mnie był delikatny luz i to zostało oprawione.Przy zamku nic nie było grzebane, jedynie przy śrubach które zostały pomalowane ;)na foto widać od razu na żywo jak ktoś nie wie to nie zauważy.

post-93138-0-52190600-1482255110_thumb.jpg

post-93138-0-61936700-1482255140_thumb.jpg

post-93138-0-43018500-1482255235_thumb.jpg

post-93138-0-22530100-1482255325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś wie jak wygląda sprawa poprawek gwarancyjnych samochodu? Samochód został zakupiony w salonie X (który ma swoje ASO), a chce udać się w sprawie spasowania klapy bagażnika do salonu Y (który ma swoje ASO)? Naprawę/poprawkę w związku z gwarancją muszę koniecznie robić zawsze w ASO salonu, w którym samochód został zakupiony czy w dowolnym innym ASO innego salonu Renault?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zauważyłem że w moim Megane IV, samochód nowy z salonu. Uszczelka przednich drzwi zachodzi na uszczelkę tylnych drzwi i ocierają się o siebie. Po drugie przy jednym błotniku przednim lewym jest większa szpara niż w prawym.

Samochód jest cały w fabrycznym lakierze, ale słabo to wygląda. Rozumiem że na gwarancji powinni mi to usunąć? Samochód ma 17000km i jest bezwypadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszY: Proponuję wizytę w ASO z tym o czym piszesz. Masz przecież gwarancje na nowe autko. Niech walczą. Co jakiś czas zaglądam na niemieckie forum i z postów wynika, że tamtejsi użytkownicy jeżdżą z byle drobnostką do sprzedawcy czy serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj po otwarciu klapy w trakcie mycia taka niespodzianka. Efekt ustawienia klapy. Masakra. Byłem w ASO - przyjęli zgłoszenie.Zderzak albo do malowania lub polerki. 4 miesięczne auto i taka porażka. Na zdjęciach otarcia zderzaka i "winna" popełnionego czynu klapa ze zaznaczonymi śladami .

post-95746-0-04903700-1488633311_thumb.jpg

post-95746-0-02497200-1488633414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na forum niemieckim jest wątek o tym. Są tam opisane przypadki jakie zdarzyły się w Waszych samochodach. Z tego co sąsiedzi z zachodu piszą skończyło się na regulowaniu klapy, malowaniu/polerowaniu miejsc ze zdartą farbą, naklejeniu metalowej nakładki na tylny zderzak i zamontowaniu odbojów. Sąsiedzi nie odpuszczają w tym temacie ASO u siebie i jeżdżą tam z byle drobnostką. Poszukajcie proponuję linku w tym wątku do forum niemieckiego. Dajcie znać po wizytach w ASO co zrobili.

Edytowane przez flowgrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Megankę IV już ponad miesiąc i trochę ten bagażnik był otwierany. W sumie nawet nie zwracałem na to uwagi, czy coś wyciera się punktowo. Z czystej ciekawości zerknąłem wczoraj czy są jakieś ryski. U mnie to czarny kolor, więc każdy "pierd" widać. Nie ma nic. Przed wyjazdem z salonu sprawdzałem spasowanie klapy bagażnika i była perfekcyjnie spasowana. Światła też są w linii. Śruby nienaruszone od regulacji, więc ASO nic nie dotykało bez mojej wiedzy przed wydaniem samochodu.

Wygląda na to, że to jest tylko kwestia prawidłowego spasowania bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tego elementu nie da się wyregulować, jak się schylicie i zobaczycie szparę pomiędzy klapą a zderzakiem to jest tam przestrzeń i nic tam się nie styka.Więc nie wiadomo co powoduje te rysy.Domyślam się że kalpa pracuje podczas jazdy i powstaje taki efekt.Ja po regulacji klapy w aso(był lekki luz) zastosowałem rozwiązanie ze zdjęć. Spodziewałem się rys z racji szerokiego zderzaka i wysokiego progu bagażnika więc wyszedłem temu na przeciw :) link do aukcji http://allegro.pl/carbon-naklejki-na-progi-renault-megane-iv-2016-i6720228949.html

post-93138-0-96843900-1489309375_thumb.jpg

post-93138-0-94425500-1489309385_thumb.jpg

post-93138-0-54134900-1489309412_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie nie zauważyłem żadnego śladu, ale myślę nad dokładnie takim zabezpieczeniem zderzaka jak Prosto21 - czekam żeby się cieplej zrobiło i podjadę do kumpla (ma firmę reklamową) żeby dorobić sobie taką osłonę z folii - tylko zastanawiam się nad wzorem (chyba zrobię z transparentnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!