Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006


Andrzej-2010

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem wtryski po regeneracji. W warsztacie pokazali mi te opiłki we wtryskach, w powiększeniu... Faktycznie wyglada to fatalnie. „Delphi” powinno każdemu za darmo wymieniać te układy paliwowe.

 

Jutro zakładam te wtryski. Nic więcej nie robię - jak się znowu

coś rozleci to pcham go na złom...

Ile można zrobić na takich zregenerowanych wtryskach? Bez regeneracji pompy, po wymianie filtra paliwa...

Edytowane przez darekpawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, darekpawel napisał:

Ile można zrobić na takich zregenerowanych wtryskach? Bez regeneracji pompy, po wymianie filtra paliwa...

15 -20 km. Lepiej zregenerowane wtryski sprzedać a samochód oddać na złom. Ewentualnie wymienić pompę i zrobić wszystko od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2019 o 16:21, darekpawel napisał:

Ile można zrobić na takich zregenerowanych wtryskach? Bez regeneracji pompy, po wymianie filtra paliwa...

 

 204169689_Opilikimetaluwpaliwie.thumb.jpg.bce782e24a1defd08df8c8da894b5242.jpg

 

Ponieważ opiłki metalowe ( pył ) są w całym układzie paliwowym, czyli są wszędzie;

 -w zbiorniku,

- w przewodach paliwowych,

- w filtrze paliwa,

- w pompie wtryskowej,

- w szynie ciśnieniowej,

- we wtryskach,

- w przelewach,

- oraz najważniejsze ; 

  " Opiłki są Non Stop Produkowane przez łuszczącą się pompę wtryskową "

Bardzo szybko objawem tego stanu będą;

   a/ trudności w uruchomieniu silnika oraz aktywne kontrolki ; " injection fault oraz kontrolka stop, "

   b/ nierównomierna praca silnika na biegu jałowym,

  c/ kolejne symptomy będą b.irytujące;

      - auto zacznie dymić,

      - będzie brakować mu mocy,

      - na koniec pojawią się b.duże problemy z rozruchem niezależnie od ;

           - temperatury otoczenia, 

           - od stacji benzynowej,

           - mimo wymiany filtra paliwa,

           - mimo wymiany zaworków paliwowych

Dnia 12.04.2019 o 07:46, darekpawel napisał:

Dziwi mnie to, że zrobione prawie 400 tys. km, a wcześniej żadnego problemu nie było.

Tematem zainteresowałem się dopiero przy okazji zalania złego paliwa...

Auto masz od nowości?

Regeneracja samych wtrysków ;

Dnia 12.04.2019 o 06:44, Andrzej-2010 napisał:

Jeżeli nie przeprowadzisz regeneracji całego układu paliwowego zgodnie ze sztuką,

to każde inne rozwiązanie to wyrzucenie kasy w błoto. 

 

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie to przekonywać do kompleksowego podejścia...

Zwłaszcza po tym co zobaczyłem w firmie regenerującej wtryski.

 

Muszę jeszcze raz to ogarnąć.

Na razie wtryski zrobione. Silnik jeszcze nieodpalany...

 

P.S. Samochód mam od ok. 120tys. km.

Przy zakupie szczególnie był sprawdzany silnik i osprzęt i fachowiec stwierdził, że common-rail nie był ruszany od nowości...

Edytowane przez darekpawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu pompy zwróć szczególną uwagę na jej ustawienie, nie może być dowolnie założona, ma znak na kole zębatym. Przewody paliwowe do i z zbiornika porządnie przedmuchaj, kilka razy tak robiłem i było OK. Ale jak masz możliwość to je wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :) jeżeli w złym dziale napisałem to proszę o przeniesienie :)

Mój problem z 1,5 dci rozpoczął się w 2014 r ale dopiero od roku mogę naprawiać samochód (niestety rok przerwy tzw technicznej ;) ) Silniczek cykał jakby był na benzynę, zero pęcherzów  powietrza w przewodach paliwowych , nigdy nie zakopcił na czarno biało itp, nie brał oleju , nie było spadku mocy itp , gdy nagle podczas ruszania wszystkie kontrolki się zaświeciły i auto zgasło.

" mechanik " stwierdził że to wtryski !!! zapytałem się o bak paliwa , stwierdził że wszystko jest ok i on wie lepiej!!!! po 4 latach okazało się:IMG_20180406_173755.thumb.jpg.e66d999d78969ead869628d5df8df008.jpg 

Samochód to kangoo z 2005 r 1,5 dci / 65 Km  nr silnika : K9KA704D925012 nr pompy : R9042A041A ,  8200423059-A , 8200057225 , patrząc od strony skrzyni nr wtrysków następujące
1) EJBR04101D 8200553570
2360AB17F31 8200049876

2) EJBR02101Z 8200240244
1936LX18F71 8200049876

3) EJBR02101Z 8200240244
1933LX18F41 8200049876

4) EJBR02101Z 8200240244
1945LX18F61 8200049876 

 Bak już płukałem  co prawda samą wodą po ciśnieniem ( w zeszłym roku, oczywiście był zdemontowany) teraz chcę go jeszcze raz wypłukać, czy wystarczy samą wodą czy jakimś środkiem myjącym ????

Pompa będzie regenerowana  ( o ile będzie się nadawała do regeneracji  ) nie wiem do jakiego zakładu oddać ją !!! kto poleci jakiś sprawdzony zakład ???Jeżeli pompa nie będzie się nadawała do regeneracji to o jakich nr szukać ???

Co do wtrysków to nie wiem czy były one oryginalnie zamontowane czy " mechanik " czegoś nie pokombinował.Czy wtryski o tych nr mogą zostać i oddać je do regeneracji czy szukać innych????

Poczytałem o wymianie rozrządu z kołem pływającym. Wał oparł się o blokadę w bloku, na kole wałka rozrządu blokada idealnie weszła , znaki na pasku rozrządu całkowicie z drugiej strony , natomiast miejsce na klin na kole pływającym jest skierowane na godz 11. Czy składają teraz wszystko : , 1, wał oparty na blokadę w bloku, 2 koło na wałku rozrządu na blokadę , 3 znaki na pasku rozrządu odpowiednio na znaku na kole wałka rozrządu i na znaku na pompie a koło pływające zostawić tak jak jest ???

Koło pasowe na wale mam 5 rowkowe natomiast na alternatorze i na sprężarce od klimy mam 6 rowkowe . W sklepie mówią że wg katalogu powinienem mieć pasek 6 KP a stary pasek był 5 KP .Czy zmieniać koło pasowe ( z tłumikiem drgań )czy zostawić tak jak było i zamontować pasek 5 KP ??????Proszę o pomoc :)

Na koniec dodam zdjęcie jak ten " mechanik " naprawił hamulec ręczny i powiedział że tylko trzeba go trochę wyregulować!!!!!!

Pozdrawiam :) 

 

P1040752.thumb.JPG.0c3c07cfa32e5c094971541e45b73621.JPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, POWOLNIAK napisał:

Silniczek cykał jakby był na benzynę, zero pęcherzów  powietrza w przewodach paliwowych , nigdy nie zakopcił na czarno biało itp, nie brał oleju , nie było spadku mocy itp , gdy nagle podczas ruszania wszystkie kontrolki się zaświeciły i auto zgasło.

Auto masz od nowości?

Ile km Ty nim zrobiłeś?

Czy tankowałeś paliwo ze sprawdzonych stacji?

Proponuje;

- przeczytaj cały temat ze zrozumieniem,

- porównaj swoje zdjęcie paliwa ze zdjęciem paliwa z opiłkami ze strony 4 tego tematu,

-1546249318_Opikimetalunaregulatorzecinieniawtrysku.thumb.jpg.15d8352d9287a376ba175637443f3285.jpg

Wszelkie drogi/sposoby naprawy na skróty, to zły kierunek,

Skoncentruj się najpierw na tym problemie,

2 godziny temu, POWOLNIAK napisał:

 gdy nagle podczas ruszania wszystkie kontrolki się zaświeciły i auto zgasło.

" mechanik " stwierdził że to wtryski !!!

zapytałem się o bak paliwa , stwierdził że wszystko jest ok i on wie lepiej!!!!

po 4 latach okazało się;

Jeżeli mechanik ;

 -nie współpracował z Tobą,

 - i nie masz do niego zaufania ,

 - to należy szukać kumatego mechanika zajmującego się autami reno,

Skąd jesteś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, POWOLNIAK napisał:

gdy nagle podczas ruszania wszystkie kontrolki się zaświeciły i auto zgasło.

By wykluczyć wtryskiwacze zrób próbę przelewową wtryskiwaczy. Jak to zrobić są  filmiki na YT. Jeżeli silnik nie odpala i nie możesz zrobić próby przelewowej to odpal go na plaka, jak to zrobić też jest na YT. Jeżeli odpala na plaka to rozrząd i wszystkie czujniki są ok. Prawdopodobnie będzie problem z wtryskiwaczem (wtryskiwaczami) lub pompą wtryskową.

3 godziny temu, POWOLNIAK napisał:

Poczytałem o wymianie rozrządu z kołem pływającym. Wał oparł się o blokadę w bloku, na kole wałka rozrządu blokada idealnie weszła , znaki na pasku rozrządu całkowicie z drugiej strony , natomiast miejsce na klin na kole pływającym jest skierowane na godz 11.

Wszystko w porządku. Znak na kole zębatym wału ma być u góry. Natomiast znaki na pasku ułatwiają montaż paska przy wyminie rozrządu, po prostu nie trzeba liczyć ząbków, wiadomo podczas pracy silnika znaki na pasku przemieszczają się z każdym obrotem wału. Ogólnie położenie kola pływającego nie ma żadnego wpływu na ustawienie rozrządy jeżeli nie ma klina. Nie każdy zwraca na znak na tym kółku przy wymianie rozrządu. Ważne by wał oparł się o blokadę a w otwór na kole rozrządu dało się włożyć wałek 8 mm.

3 godziny temu, POWOLNIAK napisał:

Koło pasowe na wale mam 5 rowkowe natomiast na alternatorze i na sprężarce od klimy mam 6 rowkowe . W sklepie mówią że wg katalogu powinienem mieć pasek 6 KP a stary pasek był 5 KP .Czy zmieniać koło pasowe ( z tłumikiem drgań )czy zostawić tak jak było i zamontować pasek 5 KP ??????Proszę o pomoc

Wszystko prawidłowo. Pasek ma być 5 PK. Koło na sprężarce i alternatorze zawsze ma 6 rowków. W nowszych silnikach 1,5 dci tych o mocy 110 KM koło na wale ma 6 rowków i wówczas zakłada się pasek 6 PK.

Jeżeli chcesz naprawiać pompę to polecam Bosch serwis Stalowa Wola. Wszystkie pompy Delphi są jednakowe dla silników o mocy 65-101 KM.

To wszystko co napisałem dotyczy silników 1,5 dci z lat 2003-2006 na osprzęcie delphi i o mocach ja napisałem powyżej.  Nie napisałeś jaki masz silniki i z którego roku, w stopce też tego nie ma.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Auto masz od nowości?

Ile km Ty nim zrobiłeś?

Czy tankowałeś paliwo ze sprawdzonych stacji?

Proponuje;

- przeczytaj cały temat ze zrozumieniem,

- porównaj swoje zdjęcie paliwa ze zdjęciem paliwa z opiłkami ze strony 4 tego tematu "

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Nie mam auta od nowości , ale przebieg oryginalny oraz historia wszystkich napraw ( sprawdzone źródło )

-może z 25 tys km

- tak tylko paliwo z sprawdzonych stacji

-przeczytałem z zrozumieniem ( dlatego czyszczę cały układ )

- fakt, kształt opiłków jest różny u mnie bardziej pył, porównując zdjęcia to moje bardziej się błyszczą :rolleyes:całe porównanie z zdjęć

21 godzin temu, aniewa napisał:

 Nie napisałeś jaki masz silniki i z którego roku, w stopce też tego nie ma.

 

Samochód to kangoo z 2005 r 1,5 dci / 65 KM  nr silnika : K9KA704D925012

Jestem z Mysłowic , szukam bardziej na miejscu zakładu do sprawdzenia pompy , ale dzięki za namiary :)

Rozrząd i tak miałem wymienić oraz pompę wody

Czyli te wtryski mogę dać do sprawdzenia i je montować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, POWOLNIAK napisał:

-przeczytałem z zrozumieniem ( dlatego czyszczę cały układ )

 

Wg mojej wiedzy, czyszczenie nie wystarczy, należy wymienić;

- zbiornik na używany z benzyny,

- nowe przewody,

- nową szynę ciśnieniową,

- zregenerowane wtryski i pompa wtryskową lub nowe,

Poczytaj; Regeneracja wtryskiwaczy i pompy paliwowej - kosztorys

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2019 o 06:57, Andrzej-2010 napisał:

 

Należy kompleksowo podejść do zagadnienia,

Jakie postępy u Ciebie??

 

 

Postęp jest taki, że całość złożona do kupy i pali. Wymieniony też zbiornik paliwa (na benzynę). No i filtr na "Purflux"

W starym zborniku, jak zajrzałem, całe dno metaliczne... Horror.

 

P.S.

Teraz musze jechać do jakiegoś spawacza, bo cały lewy próg jest zgnity. Strach jeździć...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś wie z jakiego modelu Renault będzie pasował bak paliwa do mojego kangoo z 2005 r ( bak oczywiście benzyna ) nr baku to 7700302712 

Na razie pompa ogarnięta ;)

Co do wtrysków to są do kupienia razem z przewodami i płytką , ktoś kupował jakieś opinie ???/

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!