Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006


Andrzej-2010

Rekomendowane odpowiedzi

magistralę olejową turbiny ( wymiana ) chodzi o rurkę zasilania oleju w turbo ?

luz zaworowy 

tego jeszcze nie robiłem 

aczkolwiek znany mi człowiek od silników mówił , że nie spotkał się jeszcze z potrzebą regulacji w tych motorach nawet przy przebiegach po 450 000 km 

a resztę listy mam już odhaczoną 

łącznie z zaślepieniem EGR i wyczyszczenia rur i kanałów dolotowych z węgla ;)

niestety mam jeden jeszcze problem na który liczę , że po zrobieniu turbo ustąpi

przez okres styczeń połowa marca zużycie oleju wynosiło 0,2 litra na 6000km

od marca do dzisiaj zużycie oleju wynosi około 0,7 na 1000 

olej wymiana co 8000km wraz z filtrem paliwa 

 

natomiast ciekawi mnie temat turbiny VCT w mapie wtryskowej w ECU jest mapa doładowania 

wersja 101 km miała turbinę VCT nie wiem gdzie znaleźć opis różnicy w wiązkach i pinów w komputerze , podłączył bym jakaś diode led i zobaczył czy ma chęć do sterownia   

bo chciałbym założyć wydajniejszą turbinę od tej co mam 

Andrzeju jesteś w stanie coś podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magistrala olejowa turbiny - to doprowadzenie i odprowadzenie oleju do turbiny.

Sugeruje sprawdzenie luzów, ale przy takiej kompresji to z pewnością są OK. 

Jeżeli silnik doprowadzisz do właściwego stanu, to raczej sugerowałbym ewentualnie

chiptuning w profesjonalnej firmie ; Chip tuning Renault Megane .

  • Zmieszany 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szerszen napisał:

przez okres styczeń połowa marca zużycie oleju wynosiło 0,2 litra na 6000km

od marca do dzisiaj zużycie oleju wynosi około 0,7 na 1000 

olej wymiana co 8000km wraz z filtrem paliwa

czy przy takim zużyciu oleju masz dymienie na niebiesko przy przyśpieszaniu ? Pytam, bo mój też wciąga od długiego już czasu ok 1 litra / 1000 i kopci ostro. Nie mam pewności, czy wynikiem dymienia będzie spalany olej w dolocie, bo dość dużo go idzie przez turbine, czy czasem nie pierścienie. Puszcza obfitego dyma po dłuższym postoju na zimnym silniku w trakcie przyśpieszania. Z upływem czasu się uspokaja i później już tylko zadymia i to nie zawsze, przy mocniejszym deptaniu. Obawiam się, że pierścienie skończyły swój żywot. Z drugiej strony dolot obficie mokry od oleju i jest też możliwość, że go przepycha i przepala. Chyba na dniach wyczyszczę cały dolot i będzie coś więcej wiadomo. Przebieg 397.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju przykro mi , że jesteś na tym forum tylko po to by wszystkim odpisywać Control C plus Control V to samo 

nie dostałem odpowiedzi na pytanie o schematy i działanie zaworka sterującego VCT

z silnika 82 km osiągnąłem 120km i 250nM

i to bez jakiego bez dymienia 

i silnik ma się dobrze jeździ od stycznia i jest OKI 

i nie widzę powodu dla którego :

- ma paść sprzęgło 

tarcza ma 220mm

w moim drugim samochodzie ma 240mm i sprzęt ma 490nM , ludzie jeżdżą na 600nM i też jest oki to tu raptem 20mm mniej ma sobie nie poradzić przy 250~300nM ?

- wywalić kopyto bokiem

korbowód i wał jest taki sam od 1.5 dci 57km do 110km gdzie ten ostatni ma 290nM w serii 

tłoki od są różnice 

od układu wtryskowego mają inny kształt w przypadku delphi ma inny kąt rozpylenia końcówek ale nie wpływa to możliwość przenoszenia ilość NM

 

Więc Andrzeju skoro posiadasz 1.5 DCI 110 to ile razy wyszła ci korba bokiem i ile razy padło sprzęgło  ?

 

Więc proszę nie wprowadzać innych w błąd  

 

sKarlosMegane

Mój nic dymi na żaden  kolor 

natomiast z racji tego iż widzę , że masz D5 185 w drugim aucie w profilu uważaj bo auto pomimo iż auto ma lampkę ciśnienia oleju na zegarach ficynie nie ma czujnika w silniku (fabrycznie jest zaślepka)  , znajomy w S80 II zatarł silnik z pełnym stanem oleju bo jak to w D5 z DPF lubi się zatrzeć pompa oleju 

https://goo.gl/photos/Lp4168YmfQ31FKWR7

https://goo.gl/photos/LtC6kcXaU5tgmsWB8

polecam dołożenie czujnika od starszego rocznika i doprowadzenia sobie lampki ciśnienia oleju do kabiny 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2018 o 00:08, sKarlosMegane napisał:

Pytam, bo mój też wciąga od długiego już czasu ok 1 litra / 1000 i kopci ostro. Nie mam pewności, czy wynikiem dymienia będzie spalany olej w dolocie, bo dość dużo go idzie przez turbine, czy czasem nie pierścienie. Puszcza obfitego dyma po dłuższym postoju na zimnym silniku w trakcie przyśpieszania. Z upływem czasu się uspokaja i później już tylko zadymia i to nie zawsze, przy mocniejszym deptaniu. Obawiam się, że pierścienie skończyły swój żywot.

Na 99% pierścienie. Niedawno robiłem taki silnik i luz na pierścieniach zgarniających był o ponad milimetr za duży. Po wymianie nie bierze oleju i nie dymi na niebiesko.

Przy okazji wymieniłem panewki.

 

Dnia 8.07.2018 o 20:16, Szerszen napisał:

natomiast ciekawi mnie temat turbiny VCT w mapie wtryskowej w ECU jest mapa doładowania 

wersja 101 km miała turbinę VCT nie wiem gdzie znaleźć opis różnicy w wiązkach i pinów w komputerze , podłączył bym jakaś diode led i zobaczył czy ma chęć do sterownia   

bo chciałbym założyć wydajniejszą turbinę od tej co mam 

Elektrozawór do sterowania turbiną w silniku 101 KM ma stałe zasilanie + po zapłonie. Sterownik silnika steruje masą elektrozaworu poprzez brązową wtyczkę, pin M2.

Silnik 82 KM ma ten wtyk nie podłączony i prawdopodobnie nieaktywny. Musiałbyś diodę zasilić z akumulatora a minus podać do tego właśnie pinu.

Poniżej wtyczka brązowa komputera z silnika 101 KM i 82 KM.

 

120_11.PDF

120_13.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2018 o 00:48, Szerszen napisał:

widzę , że masz D5 185 w drugim aucie w profilu uważaj

Tak czytałem odnośnie braku tego czujnika

Dnia 9.07.2018 o 00:48, Szerszen napisał:

bo jak to w D5 z DPF lubi się zatrzeć pompa oleju 

Nie wiedziałem, że mają taką przypadłość. Nie doszukałem się też ani jednego przypadku z tym problemem. Oby mnie to nie spotkało ;)

Dnia 10.07.2018 o 21:50, aniewa napisał:

Na 99% pierścienie

Gdybym miał dolot suchy, to nie miałbym wątpliwości, ale oleju w rurach jest b.dużo i najpierw zrobię turbo i wymienię uszczelniacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Są jeszcze obecnie, nieświadomi właściciele aut 1,5 dci z pompą wtryskową delphi mimo, że mają je od nowości

i na liczniku tylko 143.000 km, a w paliwie stwierdzono obecność opiłków metali ; Silnik gaśnie przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aby nie zakładać nowego tematu - szukam porady co zrobić.

A mianowicie megane II 1,5dci, 2005r. Przebieg ok. 390 tys. km.

Wcześniej nic nie było robione/wymieniane w układzie paliwowym...

Parę dni temu na prawie pusty bak wlane 8 litrów benzyny.

Dolane do pełna olejem napędowym...

Samochód pojeździł z ok. 30 km, no i wyświetla "injection fault" i staje.

Oczywiście paliwo zlane, zalane dobre, wymieniony filtr  - ale problem ten sam: na plaka pali, potem chodzi,

ale próba jazdy kończy się podobnie: "injection fault" i nie da się odpalić...

 

Dzisiaj wymontowane wtryski, jutro wiozę do ew. regeneracji... Jakiś zakład w okolicy (Sosnowiec)...

Ew. może coś innego polecacie?

Ale zauważyłem w filtrze paliwa opiłki srebrne na dnie - jakby zebrać to kulka ośr. ok. 3mm.

 

Przed "przygodą" z benzyną palił i jeździł jak nówka, aż sam się dziwiłem, że tyle wszystko wytrzymuje...

Co radzicie? Zregenerować wtryski? I się nie przejmować pompą...

Jeździć aż wszystko padnie i na złom...?

Jakaś inna sugestia?

 

P.S.Ok. pół roku temy turbo regenerowane, bo padło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darekpawel napisał:

Ale zauważyłem w filtrze paliwa opiłki srebrne na dnie - jakby zebrać to kulka ośr. ok. 3mm.

 

Przestudiuj temat uważnie i ze zrozumieniem,

Temat masz dokładnie opracowany,

Jeżeli nie przeprowadzisz regeneracji całego układu paliwowego zgodnie ze sztuką,

to każde inne rozwiązanie to wyrzucenie kasy w błoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale bardziej chodzi o to, że są tacy, którzy mimo to ryzykowali tylko regenerację wtrysków.

I jak długo na tym jeździli...

 

Dziwi mnie to, że zrobione prawie 400tys. km, a wcześniej żadnego problemu nie było.

Tematem zainteresowałem się dopiero przy okazji zalania złego paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!