Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem m III grandtour 2011r. Dziś wieczorem przy -8 zauważylem w środku zaszronioną szybę. Mam pytanie czy jest to normalne? W czym ewentualnie może być problem? Filt kabinowy?

Pozdrawiam

Edytowane przez wisniaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, tylko zastanawiam się z czego ta wilgoć, śniegu oraz błota nie naniosłem chyba, że po prostu wilgoć w powietrzu jest. Wymiana filtra nie pomoże?

Edytowane przez wisniaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na szybie gromadzi się duża ilość szronu to sprawdź czy niem masz wody nagromadzonej w schowkach w podłodze (teraz zmrożona). Przyczynami może być zapchane podszybie lub odpływ skraplania klimy. Dużo tego na forum. Np poczytaj tutaj: Mój odnośnik

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano było - 10 C. Szyba nie była oszroniona od wewnątrz. Nie jest to raczej normalne. Ja cały rok jeżdżę na klimatyzacji w trybie auto 21 C. Filtr kabinowy raz na dwa lata przy serwisie klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent na pozbycie się szronu od wewnątrz i zaparowane szyby jest prosty.

Trzeba dobrze nagrzać wnętrze auta. Następnie trzeba wyjść z samochodu otworzyć wszystkie okna lub drzwi i szybko wychłodzić wnętrze.

Po powtórzeniu 2-3 krotnym problem zniknie.

 

Jest jeden warunek - do wnętrza nie powinna się lać woda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie problemy, aczkolwiek kilka postów z takimi problemami ostatnio przeczytałem.

Sam parkuję pod chmurką, trasa ok. 30-o minutowa w stałej temperaturze 19*C (klimatronik non stop od odpalenia silnika) i nigdy nie miałem takich problemów z wilgocią.

Nie zważam czy parkuję do słońca czy za słońcem, na wstecznym czy na jedynce. Auta nie wietrzę - po prostu wsiadamy i jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowalem dużo zależy od pogody no i zwlaszcza od miejsca w polsce. W miastach nie będzie wilgoci co innego na wsiach i przedmieściach.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości wody w samochodzie. Podam przykład z własnego podwórka. Stoją trzy samochody. W jednym jeżdżonym bardzo często najmniej gromadzi się wewnątrz wilgoci. W drugim, rzadziej jeżdżonym, troszeczkę więcej wilgoci (ale dosłownie trochę) i rano szyby gdzieś tam w rogach delikatnie zamarzną lub gromadzi się woda od wewnątrz. W trzecim, rano, mam całą szybę zaszronioną na około 0,5mm grubości wewnątrz. Natomiast gdy jest na plusie to ręcznikiem mogę zbierać wodę z wewnętrznych części szyb i później wykręcać ręcznik :). Wyjaśnienie jest takie, że trzeci samochód to cabrio niedawno kupione i jeszcze niedawno walczyłem z nieszczelnościami (kapała woda). Teraz jest ok. ale nie mam czasu poodkręcać wszystkiego wywalać tapicerki i suszyć gąbki, musi to poczekać na urlop i lepszą pogodę.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie problemy, aczkolwiek kilka postów z takimi problemami ostatnio przeczytałem.

Sam parkuję pod chmurką, trasa ok. 30-o minutowa w stałej temperaturze 19*C (klimatronik non stop od odpalenia silnika) i nigdy nie miałem takich problemów z wilgocią.

Nie zważam czy parkuję do słońca czy za słońcem, na wstecznym czy na jedynce. Auta nie wietrzę - po prostu wsiadamy i jedziemy.

I tak dokładnie powinno być. Masz po prostu suche wnętrze auta.

Pracujący układ klimatyzacji sprawnie usuwa wilgoć gromadzącą się we wnętrzu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale w mojej Megance nie zauważyłem żadnej wilgoci, oszronionych szyb, czasem pod paruje delikatnie szyba na skraju z 3cm (ale rzadko) to normalne zjawisko, zwłaszcza w zimie.

Ja na początek proponowałbym wymianę filtra kabinowego, następnie wjechać sobie do garażu w w miarę + temp , powyciągać wszystko co możliwe (wycieraczki pod nogi z bagażnika również, zapasowe koło) poczekać z 24h aż wilgoć się ulotni i ewentualnie gruntownie wysprzątać. Tak robiłem tyg temu, autko stało 3 dni w garażu, wszystko wysuszone, wiadome w środku też się naniesie śniegu, że nawet gumy nie pomogą. Polecam ten zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!