Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - Kontrakty serwisowe i przedłużenie gwarancji


chucky80

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że w dzisiejszych czasach reguły nie ma: znam 3 samochody (dwie Meganki i Lagunę), diesle, które po wykupieniu od firmy (branża IT), w wieku 4-ech lat (po leasingu) - miały przejechane (każde) mniej niż 50 000 km. Samochody używane przez pracowników do celów prywatnych (w tym np. wakacyjny wyjazd za granicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obijają się w tej firmie... Moje obecne auto służbowe ma niecałe 2 lata i za chwilę będę jechał na przegląd z okazji 60 000 km, a nie używam go do celów prywatnych i poruszam się tylko po dwóch województwach.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że nie ma reguły. Z tej samej firmy Clio, którym jeździł inżynier serwisowy (nie jeden...) miało w wieku 4-ech lat 120 000 km. Kolega po zmianie pracy (wcześniej robił 15-20 kkm rocznie) teraz robi 50 kkm (codziennie Wieliczka-Oświęcim-Wieliczka). 5 lat temu rozmawiałem z taksówkarzem krakowskim - do 30 kkm rocznie (też szału nie ma). Nie ma się co licytować, chciałem tylko zaznaczyć, że sytuacje mogą być różne, a generalizowanie jest zbytnim uproszczeniem. Każdy ocenia wg swoich potrzeb i jednemu się opłaca dodatkowa gwarancja, a innemu mniej. Też się nad tym zastanawiam, choć nie wiem czy jeszcze mam możliwość przedłużenia. Dowiem się pewnie przy przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, konwil napisał:

Też się nad tym zastanawiam, choć nie wiem czy jeszcze mam możliwość przedłużenia. Dowiem się pewnie przy przeglądzie.

Musisz się dowiedzieć chociaż wątpię. Na phIII z 2016 roku może masz jeszcze szansę ponieważ Formułę Non Stop można wykupić bodajże w ciągu 12 miesięcy od pierwszej daty rejestracji samochodu widniejącej w dowodzie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to może ja jestem jakiś inny?

Bo obecnie nie mam żadnego znajomego co autem by robił poniżej 30 tys km rocznie. I to nie ma znaczenia czy prywatnie , czy służbowo.

A niektóre auta służbowe znajomych robią do 80 tys km rocznie ( przedstawiciel handlowy) .

Większość  aut  znajomych to diesle są, bo to najekonomiczniejsze auta są jak ktoś jeździ dalej niż do kościoła. :66_thermometer_face:

Ze 2 lata temu moja siostra sprzedała po długich mękach 3 letniego Jarisa , na którym zrobiła przez te 3 lata tylko 8 tys km, właśnie dlatego go sprzedała, bo za mało nim jeździła. Taniej taksówkami by wyszło, tyle straciła na na sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper jak się mieszka w mieście i się ma pracę w domu albo 5 km do niej to nie da rady zrobić więcej niż 15tyś. w rok.

Ja swoją działalność mam w domu (branża IT), żona ma do pracy 5 km w stronę (salon optyczny), do tego nawet jak dołożę wyjazdy wakacyjne i do rodziny (a całą mam w obrębie 15km) to żebym na rzęsach stawał to więcej nie zrobię.

Nawet jak mam okres kiedy prowadzę szkolenia to tak mi wychodzi w rok.

Poprzednią Laguną w 4 lata zrobiłem niecałe 60tyś. A w tym okresie miałem szkolenia gdzie latałem po całym województwie mazowieckiem - jakieś Miastowy Kościelne, Annopole, Wołominy itp.. To wtedy rzeczywiście zrobiłem w rok 20tyś.

Praktycznie wszystkich stałych klientów mam w obrębie miasta (zajmuję się obsługą umów NFZ głównie), do tego trochę klientów których obsługuję od strony hardware/software (a to bardzo często załatwia się zdalnie).

Ale mam i kumpli co robią po 80tyś. w rok - tylko że to są przedstawiciele handlowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja planuje przedluzyc gwarancje na 5 lat/100000km ponieważ rocznie robie 19-20tys.km.Zastanawiam se jeszcze nad wykupieniem tej easy promo service tez na 5 lat/100000km.Wedlug standardow renault olej wymieniamy co 30.000km.Wiadomo że ja bede zmienial olej co 15.000km.Nie wiem jeszce tylko czy To bedzie Motul 5w40 8100 X-cess czy 5w40 8100 X-clean.Ktory bardziej sie nada do 1,2 tce 130?Ewentualanie jaki byscie polecili?Ale wazniejsza dla mnie jest kwestia zrozumienia tej karty przegladów.Czy ktoś moze mi powiedzieć na co sie zalapie w ciagu tych 5 lat i 100000km?3 razy wymiana oleju i filtry to wiem.Ale co jeszcze?

 

:lapka:

Regulamin: pkt. 5.6 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda plan serwisowy 1.2 Tce 130 ale znając życie i obecną politykę interwałową to z 3x olej z filtrem, 3x filtr kabiny, 1x filtr powietrza, płyn hamulcowy, świece, może chłodziwo i raczej nic więcej.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2017 o 17:06, KolaLBN napisał:

Ale wazniejsza dla mnie jest kwestia zrozumienia tej karty przegladów.Czy ktoś moze mi powiedzieć na co sie zalapie w ciagu tych 5 lat i 100000km?3 razy wymiana oleju i filtry to wiem.Ale co jeszcze?

ja to czytam tak:

masz dwa typy przeglądów:

- przegląd

- przegląd plus serwis (np. wymiana oleju)

XXX

w/g gwarancji są one co rok tzn. po roku przegląd , w kolejnym przegląd plus serwis - oczywiście jest limit 30kkm

XXX

ale jezeli robisz więcej niż 15kkm rocznie to masz serwis albo po roku albo po 30kkm zależy co jest wcześniej

XXX

generalnie jeżeli robisz mniej niż 15kkm rocznie to masz przeglądy "mieszane" czyli raz przegląd raz przegląd plus serwis- oczywiście do dyskusji jest wymiana oleju co dwa lata :-)

jak więciej niż 15kkm rocznie to co rok przegląd plus serwis

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Enter 

pkt. 5.6 Na forum istnieje obowiązek (...) zasad interpunkcji- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety teraz producent przewiduje wymianę co 2 lata lub 30 tysięcy kilometrów. Co do wymiany, to kwestia indywidualna. Ja zawsze wymieniałem co roku (nawet jak nie miałem przejechane dużo). Jak ktoś kupił auto i robi mniej niż 15 tysięcy rocznie, a po 5 latach chce sprzedać to można wymieniać tak jak producent napisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2017 o 14:52, pbet napisał:

Musisz się dowiedzieć chociaż wątpię. Na phIII z 2016 roku może masz jeszcze szansę ponieważ Formułę Non Stop można wykupić bodajże w ciągu 12 miesięcy od pierwszej daty rejestracji samochodu widniejącej w dowodzie.

Z tego co kojarzę do 2 lat można, ale cena też już inna (sama przedłużona gwarancja, bez Easy Service)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!