Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Elm i Torque pokażą tylko błędy ze sterownika silnika. Nic więcej. Do poduszek, ABS itp. potrzebujesz czegoś bardziej zaawansowanego. Czy źle kojarzę, że masz Clipa? Błąd poduszki połączony z pstrykaniem centralnego i czasem też z nieaktywowaniem się blokady kierownicy najczęściej wiąże się z uszkodzeniem czujnika uderzenia w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jottar tak mam clip. Dobrze pamiętasz. Ale ponieważ błąd poduszek sprawia, że one nie działają to zamiast sam się bawić pojechałem od razu do specjalisty żeby szybko pozbyć się problemu... i się wqr*iłem bo pytałem go wczoraj czy mogę dziś przyjechać i czy będzie miał czas by sprawdzić. Powiedział, że ok. Więc pojechałem, a on do mnie żebym przyjechał za 1-2h albo zostawił auto. Mówię, że nie jestem z tego miasta (30 minut drogi) więc kazał poczekać. Po chwili podpiął clip, zrobił diagnostykę i mówi, że się musimy umówić na szukanie bo nie ma czasu. Nosz k... wczoraj mówił, że ma. Kazał dzwonić po niedzieli.

Błędy wskazują na ten czujnik w drzwiach ale nie prawych, a lewych oraz dodatkowo drugi błąd od fotela kierowcy.

DTC809211 - obwód czujnika uderzenia bocznego strona lewą

DTC80B71A - obwód czujnika pozycji fotela przedniego kierowcy

 

Wygląda na to, że z montażem instalacji jest to nieszczęśliwy zbieg okoliczności ponieważ mówił wstępnie, że raczej nie wystąpiło to z winy gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet, u mnie to było: 988333198R. Ale bywają różne. Najlepiej sprawdzić po wymontowaniu. Znajduje się w drzwiach, w środku, w pobliżu zamka. Uważaj, aby starannie wkleić membrany styropianowe po wymianie. W przeciwnym środku woda będzie Ci naciekać do schowka w podłodze. Pisałem o tym w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem. U mnie akurat błąd pojawiał się, gdy na dworze było wilgotno lub padał deszcz. Po diagnozie komputerowej udało się ustalić, że winowajcą był czujnik uderzeniowy drzwi prawych, a tak naprawdę połączenie. Rozebrałem boczek drzwi, w pierwszej kolejności co mi się rzuciło na oczy to luźny zamek i rozwalony styropian. Po odkręceniu prowadnicy szyby ( dwie śruby pod zamkiem i dwie śruby obok styropianu), dostałem się do czujnika i okazało się, że woda dostawała się na styki czujnika, przez co osadził się biały nalot i wywalało błąd. Po wyczyszczeniu czujnika kontaktem, wyczyszczeniu pinów, uszczelki na wtyczce problem się rozwiązał i błędu nie ma :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet tak jak pisze kolega wyżej , najlepiej wymontować i kupić taki sam , jak ja szukałem to znalazłem kilka różnych oznaczeń , nie wiem czym one się różnią ale lepiej kupić taki jak jest .

Czujnik uderzeniowy drzwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie podepnę się pod temat - odczytany błąd to B0091 - oczywiście błąd na desce, auto-start do kontroli i kierownica niezablokowana - myśle że to powiązane od tego czujnika w drzwiach co jest - numer jego to 9883333198R - nigdzie nie dostępny - ASO mogę zapomnieć. Błąd pojawił się podczas mokrej pogody - raz był raz nie a teraz jest na stałe

Czy to aby na pewno ten czujnik ? wtyczka wyczyszczona, wpięcie do czujnika też ale dalej błąd- czujnik do wymiany czy gdzieś indziej może szukać ??? Dziękuje za porady  

a czujnik o numerze 5 może też powodować taki błąd ??

 

Clipboard01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłeś to czujnik uderzeniowy w słupku. Ostatnio również wymieniałem czujnik w drzwiach. Również w prawych. Tyle ze u mnie czujnik tak jakby łaczył i nie łaczył. W momencie gdy przestawał łączyć to samochód otwierał zamki, w sensie tak jakby ktoś z pilota go otwierał 2 razy na minute:)

 

Czujnik po numerach zakupiłem ten.

https://allegro.pl/oferta/czujnik-uderzeniowy-wstrzasowy-megane-scenic-iii-11579454388?snapshot=MjAyMi0wMS0yOFQxMDoxMDoyOC4wMThaO2J1eWVyOzhkNTliYTcyZGM0MDE2YzFjMTQxYjc2MWZhM2I2ZjkxOTQ3NjA0NTk1NDM3ZjYzNjQ3OGQwMTY4M2U3NGQ1YWY%3D

 

Numery znalazłem na catcar.info. ale co do jego zakupu to albo aso albo allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halas2 bardzo dziękuje i mam podobne doznania

 

ps. a pamiętasz jaki miałem kod błędu ??? u mnie lewe drzwi (kierowca) 

 

 

ASO nie ma ani oryginalnego numeru ani zastępczego - to jest chore 

Edytowane przez samuel_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje - szukam czujnika bo nowego nawet zamiennika to mogę zapomnieć

 

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - czemu wywala Auto-start do kontroli - ostatnio regenerowałem alternator po tych cyrkach bo okazało się że nie miał ładowania - szczotek prawie nie było już, i wymieniłem akumulator to napięcie miał w stanie spoczynku już niecałe 12V ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samuel_83 .. Skąd wziąłeś ten numer czujnika?  (9883333198R)  :)

Ma być >> 988333198R lub >> 988330002R

https://www.pieseauto.ro/senzori-auto/renault/scenic/senzor-impact-lateral-usa-renault-megane-3-scenic-2002262540.html

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 16:44, elf napisał:

lapka2.gif

 

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

 

Masz rację - za dużo 3-jek ?

Znalazłem używkę o numerze oryginalnym - mam nadzieje że to to będzie - a jeszcze jedno ASO coś mówiło że trzeba wymieniać wiązkę przewodów ?????

Pytałem w ASO - części nie ma i nie wiadomo kiedy będzie- taka odpowiedź i po temacie (pytałem w dwóch ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!