Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

kornik1986

Megane IV phI R-LINK 2 a Android Auto w Megane IV

Recommended Posts

Zgodnie z nową polityką Renualt nowe Megane z 2017 ma mieć już możliwość obsługi Android Auto.

Zapytałem Renault kiedy zamierza uaktualnić soft w R-Link 2, tak aby obsługiwał smartfon z aplikacją Android Auto...i ku mojemu zdziwieniu otrzymałem informację, że to niemożliwe z uwagi na różnice sprzętowe (??).

Mam dziwne wrażenie, że to bujda na resorach ponieważ wystarczyło by wgranie po prostu nowego softa z tą funkcją i nasze mapy już zawsze były by aktualne ponieważ udostępniane przez Google.

Co Wy na to?

post-99795-0-71994900-1491601261_thumb.png

post-99795-0-05010300-1491601268_thumb.png

Edytowano przez kornik1986

Ciekawe jak to jest naprawdę - może być tak że są te różnice sprzętowe (to by mnie specjalnie nie zdziwiło).

Tylko kiedy będą te nowe mapy - bo te obecne to rzeczywiście za aktualne nie są. Ostatnio jechałem do Warszawy i oczywiście nie ma węzła koło Janek. Jak ma być szczery to byłem w lekkim szoku - bo on jest ze 4 lat temu oddany.

Edytowano przez MarcinDe

Problemem oprócz różnic sprzętowych na 100% jest licencja google, przykładowo za każdy telefon z androidem bez certyfikacji producent dostaje kare liczoną w tysiącach dolarów.

I w ten sposób lepiej jest włożyć np. tomtoma. Przy czym liczyć na grosz za dystrybucję jedynie słusznej nawigacji.

Coś się zmieniło w tej sprawie? Może ktoś ma nowego softa i wie jak go wgrać? :-D

mi się udało zrobić aktualizacje map i zainstalować apke.. pomijając że nie mogę dalej się zarejestrować w my renault...

wchodzisz w https://ie.rlinkstore.com/en/login  zakładasz tam konto będzie Ci potrzebny VIN auta oraz numer seryjny R-LINK 

rejestrujesz i tam masz dostęp do wszystkich aplikacji, w zakładce my product masz manage product, i już później z górki, tylko podkreślam musi być na kompie R-link 2 toolbox 

i pen podpięty do auta żeby zebrał kod źródłowy z r-linka pierw. 

jak by co to pisać postaram się jakoś po ludzku wytłumaczyć :-D

REGULAMIN

Pkt. 5.7 - Przypominam, że w języku polskim istnieje coś takiego jak zdanie zaczynające się wielką literą, a kończące kropką!

Edytowano przez mireczek01

Dzięki Paton :) Pomogłeś mi bardzo :) Teraz mogę się cieszyć nowymi mapami bez konieczności wizyt w serwisie :)

1. zobiłem jak napisałeś @Paton i u mnie nic się nie zmieniło - nadal brak aktualizacji (mam 06.2015)

2. ma ktoś pomysł, jak sprawić aby android auto działało w Megane iV - nie mam ikony smartfona na pulpicie niestety.

^^ A kto powiedział, że jest nowsza wersja niż 06.2015? Wystarczy przejrzeć ostatnie tematy...

U mnie Android Auto działa. Samochód z października 2017 r. (produkcja). Wersja GT line z 7" ekranem, ale bez pakietu Multimedia, czyli bez fabrycznej nawigacji.

W zakładce "System" na drugim ekranie mam ikonę "Funk. Smartphone mirroring". Przy jej pomocy podłączyłem tel. Honor 7 lite i Google Maps uruchamia się bez problemu.

Mam jedynie problem z głośnością komunikatów. Nie wiem jak ją regulować a dla mnie są za głośne. Może ktoś pomoże.

Może głupie, ale zmniejsz głosnośc multimediów w telefonie i pewnie bedzie ok.

Niestety próbowałem i nie działa. Po podłączeniu smartphona nie działają przyciski głośności a ekran jest czarny i wyświetla jedynie napis Android Auto.

Witam, ja również mam funk. smartphone mirroring w menu System. 

Ale gdy podłączam tel to nic się nie dzieje i żadna aplikacja się nie włącza ani na tel ani na r link? Tel to honor 9?

Jakies pomysły jak to uruchomić? 

Musisz zainstalować na telefonie aplikacje android auto. Nie jest dostępna w oficjalnym sklepie gdyż ta funkcja w Polsce nie działa. Musisz ja pobrać ze strony internetowej.

Napisano (edytowany)

Pobrałem i zainstalowałem na tel. już wcześniej..może to kwestia jakiś ustawień tel bądź samochodu? Soft jaki mam w aucie ma końcówkę. 941

Edytowano przez Rav84

Taki komunikat po podłączeniu tel. 

IMG_20180609_082345.jpg

Nie wiem, czy dobrze pamieta. Też chyba miałem taki komunikar z samsung galaxy a5 z roku 2016. Po wymianie na telefom samsunga też a5 ale z 2017 , który ma nowszego androda, zaczęło działać.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Wina była po stronie kabla.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się