Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-LINK 2 a Android Auto w Megane IV


kornik1986

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z nową polityką Renualt nowe Megane z 2017 ma mieć już możliwość obsługi Android Auto.

Zapytałem Renault kiedy zamierza uaktualnić soft w R-Link 2, tak aby obsługiwał smartfon z aplikacją Android Auto...i ku mojemu zdziwieniu otrzymałem informację, że to niemożliwe z uwagi na różnice sprzętowe (??).

Mam dziwne wrażenie, że to bujda na resorach ponieważ wystarczyło by wgranie po prostu nowego softa z tą funkcją i nasze mapy już zawsze były by aktualne ponieważ udostępniane przez Google.

Co Wy na to?

post-99795-0-71994900-1491601261_thumb.png

post-99795-0-05010300-1491601268_thumb.png

Edytowane przez kornik1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest naprawdę - może być tak że są te różnice sprzętowe (to by mnie specjalnie nie zdziwiło).

Tylko kiedy będą te nowe mapy - bo te obecne to rzeczywiście za aktualne nie są. Ostatnio jechałem do Warszawy i oczywiście nie ma węzła koło Janek. Jak ma być szczery to byłem w lekkim szoku - bo on jest ze 4 lat temu oddany.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

mi się udało zrobić aktualizacje map i zainstalować apke.. pomijając że nie mogę dalej się zarejestrować w my renault...

wchodzisz w https://ie.rlinkstore.com/en/login  zakładasz tam konto będzie Ci potrzebny VIN auta oraz numer seryjny R-LINK 

rejestrujesz i tam masz dostęp do wszystkich aplikacji, w zakładce my product masz manage product, i już później z górki, tylko podkreślam musi być na kompie R-link 2 toolbox 

i pen podpięty do auta żeby zebrał kod źródłowy z r-linka pierw. 

 

jak by co to pisać postaram się jakoś po ludzku wytłumaczyć :-D

REGULAMIN

Pkt. 5.7 - Przypominam, że w języku polskim istnieje coś takiego jak zdanie zaczynające się wielką literą, a kończące kropką!

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

1. zobiłem jak napisałeś @Paton i u mnie nic się nie zmieniło - nadal brak aktualizacji (mam 06.2015)

2. ma ktoś pomysł, jak sprawić aby android auto działało w Megane iV - nie mam ikony smartfona na pulpicie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie Android Auto działa. Samochód z października 2017 r. (produkcja). Wersja GT line z 7" ekranem, ale bez pakietu Multimedia, czyli bez fabrycznej nawigacji.

W zakładce "System" na drugim ekranie mam ikonę "Funk. Smartphone mirroring". Przy jej pomocy podłączyłem tel. Honor 7 lite i Google Maps uruchamia się bez problemu.

 

Mam jedynie problem z głośnością komunikatów. Nie wiem jak ją regulować a dla mnie są za głośne. Może ktoś pomoże.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety próbowałem i nie działa. Po podłączeniu smartphona nie działają przyciski głośności a ekran jest czarny i wyświetla jedynie napis Android Auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, ja również mam funk. smartphone mirroring w menu System. 

Ale gdy podłączam tel to nic się nie dzieje i żadna aplikacja się nie włącza ani na tel ani na r link? Tel to honor 9?

Jakies pomysły jak to uruchomić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zainstalować na telefonie aplikacje android auto. Nie jest dostępna w oficjalnym sklepie gdyż ta funkcja w Polsce nie działa. Musisz ja pobrać ze strony internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!