Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pojedyncze wypadanie zapłonów na wszystkich cylinrach


szmydu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podłączyłem się ostatnio ELM'em i zauważyłem, że wypadają mi zapłony na cylindrach. Samochód jeździ w miarę normalnie, żadna kontrolka błędu się nie zapala. Wypadnie jest na wszystkich cylindrach i raz więcej jest na drugim cylindrze a innym razem na 4 , 3  itd. Nie ma reguły. Są one pojedyncze i np. jak pojeżdżę samochodem 20 min to na poszczególnych cylindrach będą wartości od 1-7. Świece wymienione na oryginały, cewki raczej niemożliwe żeby wszystkie padły. Gdzie szukać przyczyny ? 

 

Napięcie odczytane po obd2 w aplikacji Torque Pro pro po odpaleniu pokazuje mi 13,3 V a po rozgrzaniu spada do 12,5V, czy to jest prawidłowe ? Może zapłony wypadają z powodu niskiego napięcia ? 

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda scenika i silnik 1.4 tce i też miewam wypadanie zapłonów na randomowych cylindrach. W tym że silnik jak u ciebie pracuje równo, nie trzęsie nic i nic się nie dzieje. Świece mam jak ty oryginalne wkręcone (na beru było identycznie, może troszkę więcej zapłonów wypadało ale one miały więcej przejechane). Zasadniczo nic z tym nie robię bo niczemu to nie przeszkadza i błędu też nie ma, a cewek nie podmieniam bo sa pierońsko drogie do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zauważyłem, że wypadanie zapłonu pojawia  się tylko podczas zmiany biegów, dokładnie to po zmianie biegu w momencie puszczenia sprzęgła. Czasem wypadnie jeden a czasem dwa zapłony ale na różnych cylindrach. Nigdy nie wypada kilka zapłonów w tym samym cylindrze i pewnie dlatego nie pojawia się żaden błąd. Czy macie jakieś podejrzenie co może być przyczyną takiego efektu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 15:39, szmydu napisał:

Wypadnie jest na wszystkich cylindrach i raz więcej jest na drugim cylindrze a innym razem na 4 , 3  itd. Nie ma reguły.

Czy  paliwo  w  zbiorniku  czyste  z   renomowanej  stacji ??   

Czy   filtr  paliwa,  powietrza  wymienione ??  

Zalecam  zmniejszyć  odstęp   na  świecach ,

Sprawdzić   poprawność   łączy   elektrycznych,  sprawdzić  styki,  złączki,  kostki,  przeczyścić   cały   układ  dolotu  powietrza 

 

Dnia 20.08.2017 o 22:02, szmydu napisał:

Dzisiaj zauważyłem, że wypadanie zapłonu pojawia  się tylko podczas zmiany biegów, dokładnie to po zmianie biegu w momencie puszczenia sprzęgła.

Sprawdzić  stan  czujników  przy  pedałach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot uszczelniony i czysty. Filtry i świece zmienione. Raczej nie jest to kwestia paliwa bo dzieje sie tak na benzynie jak i na lpg. Co ciekawe na benzynie częściej. Odnośnie czujnika sprzęgła to nie brałem go pod uwagę bo myślałem że służy tylko do tempomatu. W astrze tak miałem ze jak nie było tempomatu to nie było tez czujnika na sprzęgle a samochód jeździł normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje   zmniejszenie  przerwy  na  świecach, (  jeżeli  stan   ich   jest  OK   oraz   jest   LPG  ) ,   poprawność   łączy   elektrycznych   oraz    wymiana   czujnika  położenia   wału  korbowego .  Jest   on   chimeryczny,  raz   działa   a   raz  nie ,   wprowadza  szereg   nieprawidłowości ,  musi   być   oryginał . Większość   użytkowników  LPG   zmienia   świece   wraz   z   wymianą   oleju   i   filtra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!