Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Sarna1 napisał:

Przecież taki świst słychać w każdym atmosferycznym silniku :)  w turbo jeszcze bardziej dolot ssie 

chodzi o taki zgrzyt w 6 i 7 sekundzie, to naprawdę normalne?

2 minuty temu, pbet napisał:

Świstem się nie przejmuj. Mnie bardziej zastanawia ten dźwięk zaraz po nim.

ten dźwięk jest zaraz po naduszeniu pedału gazu taki jakby zgrzyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZFR to ponoć terakota przy opalaniu, a nie w czasie jazdy czy dodawania gazu. Nie wiem co to może być ale nie fajnie brzmi. Były przypadki, że KZFR padało bardzo szybko. Ja jesienią będę wymieniał cały zestaw (rozrząd, napęd akcesoriów, wszystkie rolki i paski, KZFR, elektrozawór, pompę wody i płyn chłodzący). Akurat będzie 5 lat i pewnie lekko przed 90kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamilm napisał:

zgrzyt jest w momencie dodawania gazu, a nie jak puszczam, jest przed, czy faktycznie kzfr i rozrząd przy przebiegu 77k km ? a gwarancja skończyła się w sierpniu

To słychać uderzenie koła zmiennych faz przy  maksymalnym wychyleniu. Jeśli jeszcze silnik odpala  bez tych niechcianych dźwięków to szybko wymieniaj elektrozawór, który wytrzymuje od 80 kkm.

Być może koło jeszcze nie jest nadmiernie wysilone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Hm... ja mam > 83 kkm i brak takich objawów.

Twój samochód bardzo ładnie pali, a już po tym to można stwierdzić. U mnie jest 7,6 l/100 km.

Znajomy w M2Ph2  ma prawie trzysta i tylko raz wymieniał koło. On go nie "butuje", a pewnie to jest przyczyną.

Takiego testera mam w domu i mierząc kąt wyprzedzenia  oceniam  stan zespołu jak się pogarsza. Na razie średni jest ok. 3,5 stopnia.. Niebawem przy zmianie oleju założę zawór z Chin, żeby sprawdzić ile są warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jabrze napisał:

Warto czasami dla porównania przejechać się  inną Meganką.

Nie mam niestety dostępu, a chętnie bym porównał podobną z tym samym silnikiem. Jakby był ktoś chętny z Dolnego Śląska obszarze Jelenia Góra, Bolesławiec, Złotoryja, Lubań to chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 29.04.2019 o 22:53, pbet napisał:

Nie mam niestety dostępu, a chętnie bym porównał podobną z tym samym silnikiem. Jakby był ktoś chętny z Dolnego Śląska obszarze Jelenia Góra, Bolesławiec, Złotoryja, Lubań to chętnie :)

Witaj.

Ja będę na początku stycznie w Jeleniej Górze więc możemy się zamiennie przejechać. Mam kombi 1,6 i wydaje mi się, że jest mega słaba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Panowie, od pewnego czasu raz na jakiś czas coś mi klekocze przy odpalaniu. Nie jest to za każdym razem, bywa, że trafi się dzień w którym klekocze po kilka razy, głównie po takim 2-3 godzinnym postoju, a potem potrafi być tydzień ciszy. Rozrząd wraz z KZFR był wymieniany we wrześniu 2019, koło oryginał, przejechane jakieś 15 tysięcy do tej pory. Możliwe, żeby już padło? Udało mi się to nagrać, słychać dość słabo i krótko (akurat tym razem krótko klekotało, a potrafi czasem zaklekotać dłużej i intensywniej) Załączam film z YouTube, niestety trochę trzeba się wsłuchać. Jeśli uda mi się nagrać lepszy film to go dołączę. Niestety zazwyczaj nie mam nikogo kto mógłby nasłuchiwać i nagrywać pod maską w okolicach rozrządu. Proszę o podpowiedź czy to właśnie objawy padania KZFR. Z góry dzięki. 

 

Film YouTube, odgłos słyszalny od 3 sekundy :

 

https://youtube.com/shorts/Qxv2zBBzLa4?feature=share

Edytowane przez Kaczor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że to koło tak klekocze. Występuje to raz na kilka rozruchów i ten odgłos trwa 2-3 sekundy a potem jest cisza. Gdy zgaszę auto i odpalę ponownie to nie ma tego odgłosu. Dopiero po kilku godzinach postoju się pojawia. Natomiast gdy auto postoi dłużej np całą noc to nie klekocze prawie nigdy, sporadycznie. Zawory mam dwa, zamiennik SKV który właśnie teraz jest zamontowany, i oryginał na którym nie ma takiej siateczki. Na obydwóch to występuje, z tym, że na oryginalnym bez siateczki jakby częściej. 

Edytowane przez Kaczor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!