Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem nowy oryginalny elektrozawór. Udało mi się nagrać ten odgłos lepiej słyszalny ale niestety sąsiad napierdziela drewno na krajzadze... Wstawiam link do filmu YouTube. 

 

https://youtube.com/shorts/AkiPA5ISqTs?feature=share

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy elektrozawór założony. Oryginał o numerach zgodnych z katalogiem. Nadal to samo. Przy odpalaniu po postoju gdy wskazówka obrotomierza przekracza 1000 obrotów słychać warczenie jak Diesel przez około 2-3 sekundy. Następny rozruch za każdym jest bez tego efektu. Wiązka elektrozaworu sprawna bo po odłączeniu wywala błąd Sprawdź wtrysk i auto nie ma siły. Czy to KZFR pada czy szukać przyczyn gdzie indziej? Poza tym wkurzającym odgłosem brak innych objawów i usterek.

 

Teraz przypomniało mi się, że w marcu kasowałem błędy Clipem i był zapamiętany błąd  DF080 Obwód regulacji faz rozrządu 2.DEF mechaniczna blokada przestawiacza. Po skasowaniu do tej pory nie pojawił się. I wydaje mi się że ten odgłos właśnie wtedy zaczął się pojawiać, tylko z początku było to sporo ciszej. 

Edytowane przez Kaczor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2021 o 23:29, Kaczor89 napisał:

Rozrząd wraz z KZFR był wymieniany we wrześniu 2019, koło oryginał, przejechane jakieś 15 tysięcy do tej pory.

Możliwe, żeby już padło?

Wnioskuje, że wraz z wymianą rozrządu i kzfr ;

     -  elektrozawór nie był zmieniony na nowy !!!

Zużycie elektrozaworu - ma wpływ na szybsze zużycie kzfr ;

   - przestawiony rozrząd ( nawet o 1 ząbek ) to zestaw kzfr nie działa prawidłowo;

         - kontrola poprawności ustawienia rozrządu,

         - skontrolować poprawność działania kzfr,

 - jak kzfr jest uszkodzony i nie wraca do pozycji zerowej - to silnik trudno odpalić,

 - sprawny elektrozawór nie pomoże, jak kzfr nie wraca do pozycji zerowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szwagier24a napisał:

Skasowałeś błąd to zmienne fazy zaczęły pracować.

Niestety koło do wymiany.

potwierdzam, ostatnio przerabiany temat w clio 3 , wymiana rozrzadu bez koła kzfr , brak luzu , wycieków.

Założony nowy pasek i ustawiony poprawnie i taki sam odgloś jak powyzej przy dodaniu gazu tez sie pojawiał przy 1000 obrotów .

Po wymianie koła problem ustapił, czasami za mała ilość oleju powoduje podobny oznak ,lecz w moim przypadku dolanie do prawie maksa nie pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oleju też prawie na maksa bo tak na forum wyczytałem. Elektrozawór był założony nowy po 11 miesiącach od wymiany rozrządu z tym, że był to zamiennik od SKV.

Od wymiany elektrozaworu do pojawienia się odgłosu minęło 7-8 miesięcy.

Wczoraj założyłem kolejny elektrozawór, tym razem oryginał. Niestety muszę kupić nowe koło zmiennych faz, mimo że było wymieniane we wrześniu 2019 razem z kompletnym rozrządem.

Przy wymianie KZFR wymienia się też pasek rozrządu i jakieś zaślepki tak?

Bo podobno są jednorazowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mi w 90% odpalało prawidłowo mimo iż było zużyte. Moc również była, brak falowania, ale w drugim aucie nigdy nie grzechotało,  moc z gumy, nie falował,  ale na wolnych pracował jak commonrail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam do was też pytanie odnośnie kzfr. 

Kupiłem auto, (1,6 2014 po lifcie 120 przelatane) i po nocy odpalam i słysze przez 2-3sek głośne terkotanie koła. Ponowne odpalenie cisza. Auto jezdziło ok. 

Mówie nowy zakup wiec wymianka wszystkiego. 

Kzfr na delphi(oryginal tez jest z delphi) , elektrozawor zfr na firme pierburga, cały rozrząd, pompa, filtry, olej elf evolution sxr 900 5w40 i co dalej tyrkota kzfr po 5,8,12h postoju. 

Auto normalnie jedzi i odpala. 

Nie wiecie oco chodzi? 

Już tak myśle czy za niskie cisnienie oleju jest rano i kolo słychac ale chyba by  na kompie wyskoczyl błąd czujnika a błędów nie ma wogóle. 

I kolejne może nastepnym razem prEd podmianką nowego oleju zrobić płukanie silnika byc moze jakis nagar jest i ma cos nie tak? Robicie plukanke przy wymianie oleju? 

 

 

Niewiem czy tez ma to coś wspólnego z tym, ze komputer mi zawyża o 1do1,4litra na 100 km spalanie (obliczam ile spala licząc faktycznie ile wlewam do baku paliwa a ile mi komputer podaje 5x obliczałem pełne baki i mam wynik 1-1,4L komp wiecej niz w realu) wymieniłem pierwsza sonde i czujnik mapsensor i nic to nie zmieniło. 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 - aniewa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie. Mam bardzo podobny problem jak w temacie. Niestety linki do YT w tym temacie umarły. Objawy występują raz na jakiś czas po nocnych mrozach. Czy możecie mnie naprowadzić czy KZFR jest do wymiany? W tym miesiącu panuje zrobić rozrząd to w komplecie zrobię i resztę jeśli to jest przyczyną. 

 

https://youtu.be/L87tLdyphNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!